Kuka voi luottaa, sotahullu Stubbiin, juosee sotskokouksista toiseen ja luulee olevansa joku !?

Anonyymi-ap

Olisko aika panna viralta, kuin Ukraina lännen tuella ja yllyttämällä,vallankaappauksessa virkaa tekevä Presidentti maanpakoon, 1,3 miljoonan kansalaisen kanssa, Venjälle !?

12

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä punikki on päreenä kun Presidentti Stubb heittää USAn presidentin kanssa? Punikki halosta ei sinne kutsuttu kun aukoi päätänsä YKn yleiskokouksessa ja syytti Ameriikkaa rikolliseksi? Ihmetteli kun ei tullut kutsua taloon? USAn presidentin kanssa golf on aika tarpeellinen juttu.

    • Anonyymi

      Ei sotahulluus johda hyvään!

      • Anonyymi

        Se on Venäjän sotilas saanut kokea ja ilman isää jäänyt lapsi.


      • Anonyymi

        PELOTTAA?


      • Anonyymi

        Pian on KUVERNÖÖRIN paikka HALLUSSA.


    • Anonyymi

      En luota.

    • Anonyymi

      Srub on Orpon kanssa samaamieltä,että Iranin ydinase rauhoittasi liikaa Israeilin tekemää kansanmurhaa ja naapurimaiden pommituksia, vielä ydiasevaltiona !?

    • Anonyymi

      Venjä suojaa itsenäisyyttä ja demokraattisesti paluumuuttajaa, Ukraina kaasu-ja velkarosvolta !?

      • Anonyymi

        Hei farisealainen sotahullu-Abrahamm.

        Miksei Tsetsenia saanut itsenäistyä Venäjästä vaan Venäjä aloitti kahdesti sodan tsetseenejä vastaan?

        Sinun logiikallasi jonkun olisi pitänyt hyökätä Venäjälle auttaakseen Tsetseeniaa itsenäistymään?

        Kyllä teillä putinisteilla on kaksoisstandardit.


    • Anonyymi

      EI KUKAAN.

    • Anonyymi

      uskon että stubisaa sörkään nimikkosellin niiin ku rytikin,

    • Anonyymi

      Eu ja Nato ovat niin hukassa ukrainan sodan kanssa, että kohkaavat nyt milloin minkäkin asian kanssa. Ilmatilaloukkaukset ja uhkaavat droonit ovat nyt tapetilla, kun halukkaiden koalitiokohkaukselta loppui polttoaine. Kukaan ei ole kuitenkaan pystynyt oosittamaan, että venäjä olisi esim. droonijuttujen takana. Länsimaiden kansalaisille pitää kuitenki syöttää koko ajan uutta tarinaa. Eu ja nato ovat jo hävinneet ristiretken ja sodan venäjää vastaan. Venäjän talous ei ole romahtanut. Vaikeuksissa on eu-maiden omat taloudet, Suomi Saksan kanssa kärkimaana. Miksi venäjän kanssa ei voisi elää ja olla rauhassa. Saisimme sieltä halpaa öljyä, kaasua, sähköä, puuta, lannoitteita, sadat tuhannet venäläiset turistit toisivat rahaa maahan.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      104
      3036
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      87
      2405
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      1946
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1510
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1470
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1375
    7. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      902
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      887
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      836
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      759
    Aihe