Jukka s lahden kuva ja kuka minut murhasi otsikko ja terassin ovi ikkuna rikki ja muovituoli eli sherloc holmes kysyy aika ratkaisevan kysymyksen kun murhasta tuli ilmoitus muutamien minuuttien päästä tuli ensimmäinen poliisi partio ja he näkivät ikkuna rikki ikkunassa verta niin kenen verta siinä oli eikö sekin selvinnyt kenen verta se on eli se on käynyt siellä ennen ensimmäistä poliisipartiota poliisit näki ikkunassa verta näin satakunnan kansassa sanottiin seuraavana päivänä murhasta
Satakunnan kansassa
Anonyymi-ap
8311
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mä näin kansa serlokin ja satakunnan, jukalla oli myös uimahousut joskus jalassa, oli uimahallisa ja muovituoli oli sielä kahviossa, tämä on aivan selkee tapaus.
Voin kertoa, että minä tiedän kuka murhasi Jukka Lahden. Olen tehnyt siitä profiilin. Kas tässä:
On mies mutta voi olla nainenkin.
Ikä 15-80 vuotta.
Oli koulukiusattu.
Kärsii ahhd:tä
Vanhemmat eronneet.
Ammatti voi olla mikä tahansa.
On eronnut tai ei ehkä ole edes naimisissa.
On psykopaatti tai muuten epänormaali ihminen.
Nerokasta.Olet varmaan itse joutsenlahti? :D
Listaan voisi lisätä vielä että voi olla oikea, tai vasenkätinen.
Ei ei..on kädetön, koska piti puukottaa 70 kertaa, ennenkuin henki lähti.
Juttu on ratkaistu jo aika päiviä. Poliisin peittelyoperaatio alkoi heti kun tekijä paljastui. Merkkihenkilö, jota ei tulla koskaan paljastamaan julkisuudessa.
No paljastas nyt äläkä pihtaa tietoa
Annelin veli oli tilannus stadista luciferilaisen murhaajaksi, joka tuli ikkunasta sisään.
Ahaa, ja motiivi on..?