Nyt kun keskusta sai pitkän pohtimisen jälkeen uuden logon joka on punainen kolmiapila, sointuu se mainiosti usan republikaanien punaisen elefantin kanssa. Samaa puutahan nämä molemmat kommunismikeskittymät ovat. Kutsukaapa Donald seuraaviin Suviseuroihin niin varmasti viihtyy vähintään 9 tuntia kunhan saa laulaa siellä suurimmassa teltassa ylistystä vallan yksijako-opille joka vihdoin nyt sitten selättää sen typerän kolmijako-opin.
Totuus ei ole arvo, ei keskustalle eikä Trumpille. Paskan suoltaminen on ja sillähän perunansiemenistäkin kasvaa huojuva perunapuupelto.
Muut ihmiset luulevat että maatalouden perustuotanto tehoviljelyineen ja lypsyautomaatteineen, suursikaloineen ja tiputarhoineen kattaa noin 2 % siivun kansantalouden kokonaisbudjetista, mutta onneksi niin Suomen punainen kolmiapila kuin usan punainen elefantti Trump todistavat yhteen käheään ääneen, että kaikki paitsi maatalous on turhaa. Siitä on tehty laulukin, Lasse Mårtenson teki.
Keskustan uusi logo
6
272
Vastaukset
- Anonyymi
Taasko on Bryyken Marttikerho koolla ? Teillähän hangaarin kokouskuopassa alkaakin juuri SaastutusTUSKAfestivaalienne suunnittelukokous, jonka esitteessä seisoo:
- tuo rahulia
- omat eväät
- älä ajattele
- ole hiljaa, kuuntele
- älä aina oo tommonen
Ja torille edetään ryhdikkäästi meanderoiden. Rollaattori edellä mennään. Tapahtumassa on kaikille omaa kivaa. Porvareille vuokrataan oma pomppulinna torihuussin taakke. Musiikista vastaa Ruotsin valovoimaisin Euroviisuvoittaja KAJ. - Anonyymi
Minä jo niin ajattelin, että Martissa olisi ollut ainesta Keskustan johtoon, mutta Bryyken Vasemmistoliitto taisi viedä voiton ja kaappasi Martin itselleen.....
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18070479/olisiko-nimimerkki-environment-alias-martti-uusi-mahdollisuus-keskustalle-)))- Anonyymi
Nyt keskusta liitelisi aivan eri sfääreissä jos niin olisi käynyt.
- Anonyymi
Ei pidä paikkaansa.
- Anonyymi
Hienoa huumoria, hyvä Martti. Niin ja Klada Vappen, jos olet vielä elävien kirjoissa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-125706Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite835335- 1253364
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin893303- 1181084
- 561040
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.130982- 43766
- 37765
- 23719
