Olenko turhaan mustasukkainen

Anonyymi-ap

Olen ollut kohta kolme vuotta suhteessa tyttöystäväni kanssa ja hänen mielestä tarviin apua mustasukkaisuuteen ja hänen toimintansa on viatonta. Onko näin ? Baarissa hän saattaa mennä tuntemattoman miehen syliin ja kun kerron että tiesitkö että tuntuu pahalta , saan kuulla kuinka kuvittelen heti kaikkea ja tarviin apua ? Muita tapahtumia , jätti mulle luvatun hitaan väliin ja valitsikin toisen , kävelipä vielä käsi kädessä myöhemmin illalla minun ja kavereiden edessä pitkin salia. Tyttöjen reissulle ilmoitti lähtevänsä jonne en voi tulla , pyysi kyydin pysäkille missä tapaavat . Jäinkin odottamaan kun kyyti saapuu , tulikin 1 nainen ja 2 miestä autossa . Olenko siis aiheetta mustasukkaianen ?

5

494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Parisuhteessa solmitaan säännöt kahden kesken. Eli toisille pareille tuo on okei. Toisille ei. Ja nyt kun sinulle ei ole ja ymmärrän, koska lähtökohta on se että muiden kanssa ei toimita noin, niin kissa pöydälle ja kysy että saatko itse toimia myös näin. Saat ottaa vieraita naisia syliin ja tanssia muiden kanssa ja lähteä reissuun muiden naisten kanssa. Jne. Jos ei sovi niin sitten kannatan kummankin miettiä miten jatkatte.
      Että ei, et ole turhasta mustasukkainen. Olisin itsekin. Mutta nyt kannattaa ne suhteen säännöt käydä läpi. Kuulostaa ehkä vähän lapselliselta naisen käytös myös. Haluaa joko tehdä sut mustasukkaiseksi tarkoituksella tai sitten ei pysty elämään ilman muiden miesten huomiota. Hälle sopisi varmaan avoin suhde .

    • Anonyymi

      Taas yks höpö kirjoitus. Kukaan ei kattos oikeesti tollasta.

    • Anonyymi

      Aivan sairasta jos tollaista joudut kokeen , onko yhteisesti sovittuja sääntöjä , elä alennu tollaiseen. Tuo nainen ei arvosta sua yhtään ja olettaa olevansa jotain ylivoimaista. Olettaisin että että äärimmäisen huono itsetunto hänellä ja etsii syyt aina muista, eli näin ollen sinusta. Jos ei ole ymmärrystä , pakene vielä kun voit. Hoitoo tarvii joku muu kuin sinä , kerro se hänelle.

    • Anonyymi

      Huipatirallaa , et semmonen misu. Tommottist ei kyl kannata hyväksyy . Halventavaa puolisoa kohtaan.

    • Anonyymi

      Ehdottomasti tarvitse hoitoa. Sivistynyt ihminen ei ole mustasukkainen. Jokaisella on vapaa tahto.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1768
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      120
      1174
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1050
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      936
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      846
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      79
      798
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      796
    8. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      790
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      43
      766
    10. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      757
    Aihe