Nyt jättikokoinen Colosseum rakentuu Saikan pellolle, asuntomessualueelle. Isoa pitää olla, mutta niin saatanan rumaa taas, kuten keskustan muutkin uudet kuntamonumentit parkkitaloineen.
Kuka haluaa rakentaa omakotitalon tuollaisen jättikokoisen rumiluksen varjoon? Alueelle tulee myös ideologian mukainen kunnan vuokratalo, johon asukkaat valitaan sosiaalisin perustein, myös alakoulu ja päiväkoti, joten kakaroiden kiljunta takaa melusaasteen, taustalla pauhaavan moottoritien kanssa.
Väkivalta tulee leimaamaan aluetta. Kun sekoitetaan kunnan vuokratalo ja omakotitaloasutus samalle pienelle alueelle, lopputulos on aina se, että vuokratalossa asuvat kadehtivat omakotilojen ns. parempaa porukkaa. Se taas johtaa siihen, että isommat vuokratalossa asuvat lapset kiusaavat pienempiä lapsia.
Näin se on aina ollut, nyt sitä vain lisätään, koska vihervasemmistolainen ideologia käskee sekoittamaan erilaiset ihmiset, erilaisista taustoista, roduista ja kulttuureista.
Lempäälään kuntapäättäjät halusivat oman monumentin veronmaksajien rahoilla
6
269
Vastaukset
- Anonyymi
Pessimisti ei kuulemma pety.
- Anonyymi
Kyllä pessimistikin pettyy, mutta vähemmän kuin yltiöpäinen optimisti.
Lempäälän velka kasvoi lisää taas viime vuonna 25 000 000 euroa, äkkiä päässä laskien 4% pelkät korot lisävelalle miljoona euroa. Velat ovat jo sitä tasoa, ettei niitä pystytä ikinä maksamaan takaisin.
Omakotiliiton tutkimuksen mukaan Lempäälä on jo Suomen toiseksi kallein kunta omakotitaloasukkaalle.
Karmeaan tilanteeseen on syynä paljolti ideologia, on tehty suomen turhin ja kallein kävelysilta keskustaan, rakennetaan kalliisti uusia valtavia kuntarakennuksia, verhoillaan ne puulla, on sitten ilmastoystävällistä jne. Nainen kunnanjohtajana tulee kalliiksi.
Kun käy äänestämässä kuntavaaleissa, kannattaa muistaa, kepulit ovat käytännössä sosialistipuolue, suurin osa ehdokkaista jonkin tason tukijulleja ja muita verovaroista eläviä.
- Anonyymi
Tervetuloa Lempäälään, täällä asuu järki!
- Anonyymi
Kalkitut haudat loistaa.
- Anonyymi
Ei ole ruuhkaa Saikan alueen omakotitalotyömailla, moniko on perunut rakennussuunnitelmat, kun ovat nähneet konkreettisesti, mitä kunta rakentaa alueelle?
- Anonyymi
Luulin ohi ajaessani sitä valtavaa rakennusta tehtaaksi, tai ongelmajätteen käsittelylaitokseksi, mutta se onkin joku uusi kuntatalo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️651473Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia113931- 58781
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä48764- 57730
Missä kaikessa olet erilainen
Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.39717Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan71691Linnasuolla poliisi operaatio
Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/864606026679Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin
Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.41677Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli68662