Opettajakoulutus

Anonyymi-ap

Mietin vieläkin miten törkeä temppu oli Joensuun koulutusryöstö. Tämä kaupunki olisi aivan toisen näköinen mikäli ryöstöä ei olisi tapahtunut. Kaupungissa oli paljon opiskelijoita ja elämää. Raha virtasi ja asunnot meni vuokralle. Nyt viimeinen sammuttaa valot, kiitos siitä karjalaisille.

10

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      PITÄISI OKL TAKAISIN JOENSUUSTA Tänne Savonlinnaan Takaisin Opiskelijat Tänne Savonlinnaan

      • Anonyymi

        Tehdään itä-suomen yliopiston Joensuun kampukselle korvausvaatimus. Laskettavissa tuo menetys.


    • Anonyymi

      Kiitos siitä Sipilä, kesk ja Grahn-Laasonen kok.
      Myöskään vihreät eivät tehneet mitään asialle. Eivätkä persut.

      • Anonyymi

        Liperin keisari Reijonen oli mukana häärimässä!


      • Anonyymi

        Jaa mitähän kauppoja ollaan hierottu jos hämäläinen ja oululainen on karjalaisen kanssa tehnyt diilin.


    • Anonyymi

      PITÄISI OKL TAKAISIN JOENSUUSTA Tänne Savonlinnaan Takaisin Opiskelijat Tänne Savonlinnaan

    • Anonyymi

      Ihan vaan tiedoksi, Joensuussa on ollut oma OKL iät ja ajat, olin täällä kampuksen kirjastossa töissä. Kirjalainoja tehtiin puolin ja toisin!

      • Anonyymi

        Ei kai kukaan ole väittänytkään etteikö olisi ollut joensuussa omaa, mutta tosiaankin joensuu halusi kaiken toiminnan samaan kaupunkiin eli siitä tässä kyse.


    • Anonyymi

      Saihan Savonlinna siitä hyvästä sentään kunnon kompensaatiot, kuten luvattiinkin : D

      • Anonyymi

        Sai mitä? Karjalaisten kieroutta niin kuin ismo laulaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      90
      10584
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      142
      8838
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      6087
    4. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      63
      4335
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      64
      4266
    6. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      81
      4103
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      50
      3729
    8. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      70
      3231
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      7
      3127
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      70
      2985
    Aihe