Perussuomalaisten ystäväpuolueiden edustajat Ruotsista ja Tanskasta

Anonyymi-ap

ruotsidemokraattien kansanedustaja Staffan Eklöf totesi painokkaasti puheessaan.
Anonyymi-ap
2025-03-31 16:58:51

Mikäli olet realisti, äänesi kuuluu perussuomalaisille, ruotsidemokraattien kansanedustaja Staffan Eklöf totesi painokkaasti puheessaan.
Perussuomalaisten ystäväpuolueiden edustajat Ruotsista ja Tanskasta halusivat tulla osoittamaan vahvan tukensa perussuomalaisten vaalikampanjalle.

– He olivat todella innoissaan saadessaan tutustua meidän kampanjointiimme, torilla oleviin aktiiveihin, ehdokkaisiin ja äänestäjiin. Meillä on paljon opittavaa Ruotsin ja Tanskan tekemistä virheistä maahanmuuton suhteen, ja kuka olisikaan parempi näistä virheistä varoittamaan kuin ruotsalaiset ja tanskalaiset itse? kysyy Marika Sorja, joka keksi houkutella puolueryhmän torille kokoustauon ajaksi.

suomen uutiset ote

22

322

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihana yhteisisänmaallinen puhe

    • Anonyymi

      Ruotsidemokraatit vaikuttaa samanlaiselta valeoppositiolta kuin Persut, esitetään isänmaallista mutta ollaan jotain muuta ja kannatetaan Natoa ym. globalistien juttuja.

      • Anonyymi

        Voidaan puhua lisää


    • Anonyymi

      Ps.

    • Anonyymi

      nyt puhutaan ulkomaalaisista naisten ahdistelijoista-jopa ehdokkaana

      oulu suomi24 SDP ehdokas

    • Anonyymi

      eikös ne tanskan demarit ole oikeistolaisempia kun persut ?

      • Anonyymi

        Haittaakse


    • Anonyymi

      voimaa

    • Anonyymi

      Saska Saarikoski HS:

      Vantaalla maahanmuutto ei ole mörkö vaan arkista työtä

      Maahanmuutto ei ole Vantaalla mikään teoreettinen ilmiö, jota ”kannatetaan” tai ”vastustetaan”. Se on arkista työtä esimerkiksi kotoutumisessa, kouluissa ja työelämässä. Vantaalla maahanmuuttajat eivät ole vieraita vaan äänestäjiä. Parhaita ratkaisuja hakeva Vantaa on Suomen tulevaisuuslaboratorio.

      Vantaalla on pitkään ajateltu asuinalueiden tasapainoista kehitystä. Nyt alueiden eriytymisen torjunta on entistä tärkeämpää.

      Maahanmuuttajia löytyy jo kaikkien pääpuolueiden listoilta, mutta heidän menestystään on jarruttanut vieraskielisten matala äänestysaktiivisuus, joka vaivaa Vantaata yleisemminkin. Hyvä tavoite Vantaalle olisi 50 prosentin rajan ylittäminen.

      • Anonyymi

        Saska Saarikosken uskottavuus on yhtä huono kuin Persuilla ja Demareilla.


    • Anonyymi

      Varmaan tällaisetkin ovat persujen ääliöoikeistolaisia ystäviä:

      Amerikkalainen uusnatsiryhmä palkkaa paikallisia tekemään iskuja Ukrainassa, kertoo Guardian
      The Base -nimisellä terroristiryhmällä on yhteyksiä Venäjään. Ryhmä on perustettu vuonna 2018.
      Ryhmän perustaja Rinaldo Nazzaro on Yhdysvaltain kansalainen, joka asuu nykyisin Pietarissa.
      Kyiv Independentin mukaan Nazzaro on entinen Yhdysvaltain liittovaltion poliisin FBI:n ja puolustusministeriö Pentagonin työntekijä.

    • Anonyymi

      Pom

    • Anonyymi

      mannaa2

    • Anonyymi

      Hyvä

    • Anonyymi

      Vain trehyssd

    • Anonyymi

      Voi, voi, nyyh ...ei auttanut tanskan ja ruotsin oikeistopopulistien mainoskampanja suomen persuja. Rökäletappio tuli.
      Snirff..

    • Anonyymi

      Mikäli olet realisti, äänesi kuuluu perussuomalaisille, ruotsidemokraattien kansanedustaja Staffan Eklöf totesi painokkaasti puheessaan.
      Perussuomalaisten ystäväpuolueiden edustajat Ruotsista ja Tanskasta halusivat tulla osoittamaan vahvan tukensa perussuomalaisten vaalikampanjalle.

    • Anonyymi

      Kopio-Kalle tykkää kopioida.

    • Anonyymi

      Vain tre

    • Anonyymi

      ååmi

    • Anonyymi

      Save

    • Anonyymi

      Lök

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      196
      3611
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      57
      2257
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      376
      2220
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      43
      2092
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1501
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1251
    7. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      478
      1223
    8. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1213
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      121
      1073
    10. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      62
      1043
    Aihe