Soini on loistava median käyttämä asiantuntija ja työkalu persuvastaisessa taistelussa.
Miksihän Soini ja muut median sympatiseeraamat persuista poispotkitut sahamiehet ja vasaramiehet eivät kelpaa minkään muuhun puolueeseen vaikka he niin kovasti etsiytyvät että joku tulisi ja ottaisi, hyvän miehen?
😜😳
Miksi Timo Soini ei kelpaa mihinkään puolueeseen
19
933
Vastaukset
- Anonyymi
Ei Timppa edes halua mihinkään puoluepolitiikkaan. Hän on nähnyt kaikki sen likaiset puolet.
- Anonyymi
Ei ole osaamista eikä luottamusta.
Minäkin olisin päässy Pihtiputaalle papiksi, jos olisivat ottaneet.
Tai niinku Virkkusen isäntä olisi päässyt Taivalkosken valtuuston, jos olisi muutkin äänestäneet häntä kun ite ja vanhaemäntä. - Anonyymi
Soini on paskanjauhaja.
Sopii hyvin valtiomiesvastaiseen punavihreäkepu-sekopää-älämölöttäjäkiusaajajoukkoon.- Anonyymi
Soini kun lähti niin puolueen taso tipahti pimppa ja kikkeli tasolle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Soini kun lähti niin puolueen taso tipahti pimppa ja kikkeli tasolle.
Puolue puhdistui, kun perskarvoissa roikkuvat kikkareet saatiin puhdistettua.
Nyt perussuomalaiset ovat aivan eri levelillä kuin Soinin aikoina.
Eihän kikkeliukko Soini pystynyt mitään analysoimaan. Sehän hoki vanhoja opeteltuja fraaseja ja hekotteli päälle hullun naurua...kuin muistinsa menettänyt gubbe.
Perussuomalaiset toimivat mielestäni nykyään mallikkaasti ja johdonmukaisesti.
Korjaavat nyt laitapunikkien ja äärikeskustan aikaansaamia valtavia mokia valtiontalouden hoidossa.
Hyvä perussuomalaiset! Valitettavasti keskusta on vajonnut moraaliltaan ala-arvoiseksi haukkumakoneistoksi, a la Kurvinen.
- Anonyymi
Soini kepun puheenjohtajaksi, niin kepu nousee suurimmaksi puolueeksi ja Suomi kääntyy nousuun.
- Anonyymi
Soinilla on kestämistä kun kolmea tärkeintä virkaa hoitavat Stubb, Halla-aho ja Orpo ja vieläpä varsin mallikkaasti.
- Anonyymi
Soinin lähtemisen myötä puolue muuttui täysin mömmöpuolueeksi. Ääriainekset ja foliohattu salaliittoteoreetikot pääsi valloilleen. Lääkäreitä viisaampia alkoi esiintyä asiantuntijoina. Varmasti Soini kiittää, että pääsi erilleen.
- Anonyymi
Soinin paikalle tuli erinomainen puolue ja erinomainen puheenjohtaja. Jokainen kohtaa voittajansa.
- Anonyymi
Nyt se vaaleissa nähdään miten ilmanaikuinen räkyttäjä puolue ottaa takkiinsa.
- Anonyymi
Kunnallisvaaleissa tulee takkiin koska maasedulla vaali on henkilövaali eli keskusta saa paljon enenpi ääniä kuin eduskuntavaalissa. Demareillakaan ei ole juuri ehdokkaita.
- Anonyymi
Persuille ihan oikein mahalasku vaaleissa.
- Anonyymi
Keskustapuolueen mukana olo mahdollisti punavihreän hallituksen ja siitä hyvästä keskustapuolue sai tehdä sotesta hallintohimmelin itselleen maakunnissa. Soten rahat menevät ylipalkkaisen hallintohimmelin pyörittämiseen ja palveluliiketoimintaan ei sitten rahaa enään löydy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskustapuolueen mukana olo mahdollisti punavihreän hallituksen ja siitä hyvästä keskustapuolue sai tehdä sotesta hallintohimmelin itselleen maakunnissa. Soten rahat menevät ylipalkkaisen hallintohimmelin pyörittämiseen ja palveluliiketoimintaan ei sitten rahaa enään löydy.
Keskusta ja demarit eivät edes vastanneet nykyisen hallituksen perustamisvaiheessa hallituksenmuodostajan tehtävän saaneen Orpon kyselyyn ja kysymyksiin.
SDP ja Keskuste väenväkisin halusivat oppositioon ja näin pakenivat ilmiselvästi näkyvissä olevaa vastuuta muodostamastaan sote-hallintohimmelistä.
Kepun päätavoite koko sote-järjestelmässä on ollut koko ajan mahdollisimman suuri ja mahtava maakunnan kepu-politrukkien hillotolppa!
Sote on luotu poliitikoille ja nimenomaan keskustapoliitikoille.
Nyt sitten näyttämään kansalle mitä sillä mahtavalla vaalivoitolla tehdään kansan hyväksi!
Nyt varmaan Taivalkoskellekin saadaan oma keskussairaalan tasoinen ympärivuotinen leikkaussairaala ja synnytysosasto. Näytä kepu nyt kyntesi vai jatkuuko hallituksen haukkuminen edelleen?
- Anonyymi
Niin ja nyt julkisesti möykkäävät kun hallitus ei anna lisää rahaa hyvinvointialueille, vaikka ovat antaneet. Itse sen soten puolueena säästösyistä kyhäsivät ja sitä maakunnissa pyörittävät. Eivät voi myöntää, että ongelman ydin on ihan peilistä tarkistettavissa.
- Anonyymi
Timo Soini vetämään Keskustapuoluetta, niin ollaan taas kekkosajan kasvu-uralla.
- Anonyymi
Eipä tuo meitä Taivalkoskelaisia juuri haittaa.
- Anonyymi
Soini ja Eino Poutiainen yhtä lahjakkaita. Stubb ja Halla-aho ovat suuria valtiomiehiä, muita ei ole.
- Anonyymi
Soini on kaikkien populistien isä Suomessa. Soini ei ole koskaan tehnyt kunnon töitä lukuunottamatta jotain kesätyötä aikanaan. Soinin kaltaista vastuutonta oikeisto populistia suomen politiikka ei kaipaa missään mielessä. Soini pysyköön sopeutus rahansa kanssa sivussa politiikasta koska hänen toimestaan tiedossa on vain lisää oikeisto populismia ja eripuraa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1348287Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047509Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925686Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,905633Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1412642Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys612503Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81475Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531329