Extrovertit ja introvertit eläimet&lemmikit jossa suurin osa kehuu extroverttejä. Sama ilmiö myös ihmiskäsityksessä että ekstroverttiä kehutaan enemmän ja syyllistetään introverttejä. Sama kehitys on ollut jo tosi kauan myös eläimissä. Ihmiskuva kun muuttui joskus 70-luvulla teollistumisen myötä jolloin ihanneihmiskuva oli ekstrovertti niin myös sama ajattelukaava iskostui lemmikeihin ja eläimiin että hyvin usein valitettava kyllä kuulee sellaisia niinkin hirveän kauheita kommentteja joissa joku nainen tai mies sanoo että tuo lemmikki&eläin on luonnevikainen koska se on niin omapäinen, syrjäänvetäytyvä ja oikukas ja taas tämä toinen eläin &lemmikki on paljon mahtavampi persoona koska se on ihmisläheinen ,helppo ja sosiaalinen.
Tämä on minun mielestäni henkistä väkivaltaa ja todella pahaa henkistä väkivaltaa.
extrovertit ja introvertit eläimet&lemmikit jossa suurin osa kehuu extroverttejä
Anonyymi-ap
0
52
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke623075- 1362194
- 921828
- 1641445
- 651376
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731361- 841352
- 691142
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771110Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t341048