Tämän seuran faniporukkaan eksyi "kultavuosina" paljon mukaan sellaista porukkaa, jotka fanittivat menestystä (tai ainakin etsivät sellaista kohdetta) eikä niinkään logoa.
Luulen, että jokerifanien alemmuuuskompleksi kumpuaa jonkinlaisesta työväen kulttuurisesta/pikku-veli kokemuksesta suhteessa HIFK:hon.
Gloryhunterit
5
429
Vastaukset 5
- Anonyymi
Hifa on kaiken alku sekä myöskin juuri.
Ilman Hifaa, ei ois Jokruja ja Jokrut peilautuu aina suhteessa Hifaan.
Hifa sen sijaan on ja pysyy - en gång, alltid. - Anonyymi
Muoviseura.
Ysärillä IFK-fani Hjallis pelasti narrit konkurssilta. - Anonyymi
Niin, kyllähän ainakin erilaisten (l. Suomessa lähes vain ja ainoastaan porvarillisten) medioiden toimittajat ovat vieläkin aika kovia Jokerit-faneja.
Muiden seurojen kohdalla moinen hännystuenta on ihan tuntematon ilmiö. - Anonyymi
Helsingin seuroissa on suuret palkat ja pitkät kesälomat
- Anonyymi
Hymyilyttää edelleen että itänaapurin kannattajat takertuvat Bartosakiin, vaikka ovat itse olleet vuosia Kremlin propagandakoneiston hallussa ja lisäksi omassa joukkueessa pelaa myös henkilö joka saanut tuomion naisiin kohdistuneesta väkivallasta.
https://www.iltalehti.fi/smliiga/a/5561f245-ebcb-4594-900c-432580a14452
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761632
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106842En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203618- 131594
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo68536- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510