Jarmo Korhonen ennustaa SDP:n ja keskustan nousua sekä kokoomuksen hyytymistä.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b88d5dad-ab29-4b81-94c3-a6ee96cb7427
Tuleeko yllätyksenä ?
Vaaliasiantuntija: Näin vaaleissa käy PS:lle karmea ennustus
10
121
Vastaukset
- Anonyymi
KEPUN entinen puoluesihteeri HAUKKUU muita, vielä virkansa puolesta .
- Anonyymi
Näin se vaan menee persut kusseet asiat huolella ja kohta kansa antaa tuomion !
- Anonyymi
Tämä ei meille käy sanoi purra , mutta teki toisin eli puhe oli valhetta.
- Anonyymi
Näin se varmaan käy ?
- Anonyymi
Persuille totuus valkenee
- Anonyymi
PerSut ja SDP tulevat kokemaan järisyttävät ja ennennäkemättömät vaalitappiot sunnuntain koleassa kevätsäässä kun vaalipaikat suljetaan ja alkaa ääntenlaskenta vaaliviranomaisten raholta.
Kokoomus ha Kepu ovat matkalla suureen kuntavaalijytkyyn
- Anonyymi
Karmea tappio todellakin tulossa Perus Suomalaisille sekä Demareille.
Kotkassa torikyselyn perusteella varsinkin Demarit sukeltavat kuin Riku Pirisen poliittinen ura Saksan matkan jälkeen. - Anonyymi
Enään ei petosjytky onnistu. # Saksikäsipetturi.
- Anonyymi
Demareilla kolme huijaria nyt putkeen puolueen johdossa. Antti Rinne, Jutta Urpilainen sekä Anatoli Lindman.
Jutta Urpilainen hukkasi veronmaksajien rahat Kreikkaan eikä ikinä satu sieltä yhtään takaisin.
Antti Rinne ajoi Suomen talouden lamaan ja tuhosi ja pilkkoi Pistin osiin.
Lindman on pelkkäbräksyttävä rakki joka jaksaa huudella oppositiosta hallitukselle mutta ei ole esittää mitään korvaavia toimia Suomen talouden parantamiseksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Demareilla kolme huijaria nyt putkeen puolueen johdossa. Antti Rinne, Jutta Urpilainen sekä Anatoli Lindman.
Jutta Urpilainen hukkasi veronmaksajien rahat Kreikkaan eikä ikinä satu sieltä yhtään takaisin.
Antti Rinne ajoi Suomen talouden lamaan ja tuhosi ja pilkkoi Pistin osiin.
Lindman on pelkkäbräksyttävä rakki joka jaksaa huudella oppositiosta hallitukselle mutta ei ole esittää mitään korvaavia toimia Suomen talouden parantamiseksi.Persuilla silti pahimmat rikolliset ja huijarit riveissään.
Persut on kokoomuksen kanssa paskoneet maamme tilanteen kunnolla . Tätä tunarointia saadaan korjata vielä vuosia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.4124703Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1221855- 1451602
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko751325Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151176Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔791156Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise141084Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään671036- 661002
- 381000