Ketkä ovat Suomen puolella?

Anonyymi-ap

https://yle.fi/a/74-20152795

Miinakiellon purkua vastusti SDP:ssä 3 edustajaa (toveri Kinnunen, toveri Kiljunen ja toveri Kvarnström) 13 toveria ei osannut sanoa ja 20 toveria jätti vastaamatta. Tämähän on lähinnä sosialistiseen internationaaliin kuuluvien sossujen aikaansaama soppari jota ei paljon muut vastustaneet kuin persut.

6

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja yllätys yllätys toveri Filatov oli sitä mieltä, että tähän tarvitaan taas selvitys kansainvälisen oikeuden näkökulmasta. Noiden kolmen kielteisen kannan ottaneen toverin mielestä alkuperäisen miinakieltosopparin perusteluissa mikään ei ole muuttunut. Että tällaista sosialistisen internationaalin porukkaa Arkadianmäellä ja meillä Iisalmen valtuustossa.

      • Anonyymi

        Ja SDP:n 1.varapuheenjohtaja ja sosialistisen internationaalin varapuheenjohtaja Razmyar harkitsee kantaansa...


      • Anonyymi

        Entäs Kati, mitä mieltä hän?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Entäs Kati, mitä mieltä hän?

        Harvinaisen tyhmä kysymys perussuomalaiselta tässä asiassa! Puolueella on ollut yksimielinen kanta tähän jo ennen Kataisen hallituksen päätöstä liittyä sopimukseen.


    • Anonyymi

      Vihreätkin ovat yhteisessä punavihreässä rintamassa tässä asiassa. Toverit Alametsä ja Diarra ovat purkua vastaan.

    • Anonyymi

      En minä ainakaan. Kuka hyvänsä kenen kanssa vaan, milloin vaan, miten vaan. Sellaista tekee kersat, ja kersoilla on myös ÄO matalempi. Tämän maan kansasta halutaan tehdä kersojen kaltaisia semminkin, että maahan on otettu selvästi alempaa älykkyysosamäärää omaavia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      40
      2997
    2. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      70
      2457
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      174
      2324
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      33
      2008
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      18
      1416
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      22
      1363
    7. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1356
    8. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      13
      1249
    9. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      10
      1234
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1211
    Aihe