Virkamiehiä pois palkkalistoilta

Anonyymi-ap

Haminan talous on negatiivinen. Mihin tarvitaan rakennusviranomaisia kun kukaan ei rakenna mitään? Mitä tekee geodeetti? Ei edes asu tässä kylässä. Noita pitäisi saada pois verorahoja polttamasta.

3

406

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Kaupungingeodeetin tehtäviin kuuluu kaupungin maaomaisuuden hallinta, kiinteistökaupat ja maanvuokraus, kiinteistötoimitusten hakeminen ja kaupungin edustaminen toimituksissa, tonttijaot, osoitteet, rasiteasiat, kaupanvahvistukset, kaupungin muiden yksiköiden avustaminen kiinteistöasioissa..."
      Esimerkiksi näitä asioita kuuluu geodeetin tehtäviin.
      Keskipalkka 5750€. Harmittaako? 😄

    • Anonyymi

      Olis kiva nähdä tilastoja, mikä on palkkojen osuus Haminassa verrattuna muihin pikkukaupunkeihin? Ja oikeasti pitäisi sanoa irti tarpeettomia ihmisiä kaupungin listoilta. Tänne kyllä tarvittaisiin pormestariksi joku pikkuTrump, joka ajattelisi laatikon ulkopuolelta ja pelastaisi tämän vanhojen punikkiämmien asuttaman kommunistikylän.

      • Anonyymi

        Muuta ei tarvi tehdä kuin rakentaa pesäpallokentälle katettu katsomo, sillä talous korjaantuu ja Hamina pelastuu.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      129
      1246
    2. 73
      1203
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      97
      967
    4. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      50
      895
    5. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      78
      822
    6. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      45
      781
    7. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      40
      768
    8. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      67
      653
    9. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      113
      624
    10. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      39
      546
    Aihe