Viihde Helena Koivu julkaisi kuvan sairaalasta kertoo nyt, mitä tilanteessa poliisien kanssa tapah

Anonyymi-ap

Viihde
Helena Koivu julkaisi kuvan sairaalasta – kertoo nyt, mitä tilanteessa poliisien kanssa tapahtui
Koivun mukaan hänet vietiin pois paikalta ilman selityksiä.

IS julkaissut jutun "viihde" osiossa!
Koko juttu on kovin tragi koominen!

Ihmettelen mistä Hellu oli avaimet saanut Mikko Koivun Kiinteistöön?

Hellu voisi hyväksyä asian ja muuttaa muualle asumaan!

https://www.is.fi/viihde/art-2000011142238.html

24

468

    Vastaukset 24

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luultavasti Hellu on vahingoittanut itseään ja syyttää nyt poliisia yrittää kerätä säälipisteitä.

      Menisi hotellin respaan töihin mistä uransa aloittikin. Ikävä vaan että Hellusta on parasta ennen päivä mennyt eikä kelpaa kuin korkeintaan Suonenjoen mansikkafarmarille peräkammariin.

      On se varmaan kovaa Hellulle kun ennen oli viimeisen päälle autot ja luottokortit jotka Mikko kuittasi. Oli piireissä ja skumppa virtasi. Nyt on tultu rikkauksista takaisin ryysyihin.

      Pimppakin on venähtänyt kakaroita puskiessa eli se kuuluisa ämpärivittuefekti iski. kun vesimelonin puhaltaa pihalle.

      Koskahan tajuaa että hävisi taistelun ja antaa Mikon jatkaa tahollaan omaa elämäänsä.

    • Anonyymi

      Kakskerran omistajuus on vielä keskeneräinen. Käyttikö Mikko omankäden oikeutta häätämällä Helenan kylmästi pois kesken koulujen kevätlukukauden. En arvosta tollaista rumaa käytöstä.

      • Anonyymi

        **** Käyttikö Mikko omankäden oikeutta häätämällä Helenan kylmästi pois****

        Mistä näitä tulee ? Häätöpäätöksen toimeenpanee Suomessa ulosoton haltijan määräyksestä ulosottomies, ei poliisi.
        Poliisi antaa kyllä tarvittaessa ulosottomiehelle virka-apua.
        Huoneenvuokralain 14 §:n perusteella poliisin on annettava asunnon omistajalle virka-apua. jos pääsy asuntoon kielletään.


      • Juu, kun oikein asiaa yön itsellesi toistelet niin mikon piikkiin ja omankädenoikeudeksi tuon on pakko kääntyä.
        Onhan se selvää etä kun tämä virotar itse soitti poliisit ja tultuaan poistivat "tilaajan" niin mikkohan se konstaapelin asussa ja naamarissa touhunnut, kovin oli aidon oloinen kun idioottikaan ei tunnistanut sitä mikoksi?
        Mitä koulua toi helena käy jos sillä on kevätlukukausi kesken?, onhan kouluissa asuntoloita jos ei sitten jossain apukoulussa ole, siellä voi olla rauhassa eikä tarvitse vääntää videoita missä häntä "kiusataan".
        Oletan että virottaren käytös on mielestäsi sopivaa ja kohtuullista? Oletko itsekin löysän rahan perään ilman omia ansioita, varmaan kohta taas tulee tosi-tv.nä joku miljonääri matti mihin voisit osallistua, siellä persaukiset tyhjäntoimittajat koittaa saada lottovoittoa vihdallaan.


    • Anonyymi

      Nyt Hellu jo takaisin hotelliin siivoojaksi....pysyisi siellä Virossa lopullisesti.

      • Anonyymi

        Viron h****n voisi potkaista vaikka Narvaan.


    • Anonyymi

      Koulua ei ole kuin pari kuukautta enää. Vähän voisi ajatella lapsiaan hyvin olisivat voineet edes sen ajan asua Kakskerrassa ilman, että Mikko järjestää mitään ylimääräisiä kohtauksia.

      • Anonyymi

        Sieltä huutelee joku joka aina ihan vaan periaatteesta naisen puolella. Ihan sama mitä akka tekee niin hän on uhri


    • Anonyymi

      Voi tätä Helenaa, tulee mieleen ovatko kaikki maannaisensa samaa sorttia, loppumattoman röyhkeitä. Ja Viro tuumaa tosipaikan tullen evakuoivansa koko väestön Suomeen. Asettuisivatko virottaret taloksi Helenan tapaisesti.

    • Anonyymi

      Naiset istuvat helvetissä ylimmällä lauteella..

    • Anonyymi

      Mikon ois vähän pitänyt miettii kannattaako ottaa nainen viron kaduilta..

      • Jos on koko nuoruutensa heilunut poikien kanssa pukukopeissa niin kyllähän virotar joka tavaraansa taiten, jopa voisi ehkä ammattimaisesti, osaa käyttää, sekoittaa lätkäjätkän päät, molemmat.


    • Anonyymi

      Mikko meni toistamiseen samaan ansaan. Eikö mies opi mitään.

    • Anonyymi

      Nainen on naiselle susi tällaisessa tilanteessa. Naiset miytelrvät ja Mikko on statisti taustalla.

    • Mut oli se hyvä että sattu seiskan toimittajalle olemaan linja auki just sattumalta oikeella hetkellä....

    • Ketä on Helena Koivu?🤔

      • Anonyymi

        Jos olen ymmärtänyt oikein niin jonkinlainen sijoittaja ja talousnero. Ilmeisesti ensikaudella sekä että, suomen ja ameriikan leijonan luolan sijoittaja-jäsen, onhan hän varsin vahvasti ämerikkäläinen, jopa enemmän kuin sikäläiset natiivit.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Jos olen ymmärtänyt oikein niin jonkinlainen sijoittaja ja talousnero. Ilmeisesti ensikaudella sekä että, suomen ja ameriikan leijonan luolan sijoittaja-jäsen, onhan hän varsin vahvasti ämerikkäläinen, jopa enemmän kuin sikäläiset natiivit.

        Ok. Kiitos tästä tiedosta.😇👍🇺🇸❤️


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tuo Viron bimbo pitäisi sulkea Niuvaan parantumaan.

    • Anonyymi

      Raha painaa enempi kuin rakkaus.

    • Anonyymi

      EVVK. Sekopäät hoitakoot asiansa tykönään.

    • Anonyymi

      Asiat voi hoitaa asiallisesti tai rumasti tässä tapauksessa Mikko on valinnut jälkimmäisen tavan.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      597
      1284
    2. 85
      995
    3. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      171
      753
    4. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      297
      746
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      209
      702
    6. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      58
      683
    7. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      175
      651
    8. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      88
      600
    9. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      203
      569
    10. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      21
      531
    Aihe