Nyt alkoi selvitä, että mistä tulee rahat ja hienot laukut
Julkkisten Dubai ja potta party meininki
Anonyymi-ap
2962759
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 296
Vanhimmat
Kerro lisää ja onko se maailman vanhin ammatti kysymyksessä ?
Onko jo Pyry jättänyt Siepin ? Kun yksin jossain hotellissa kuvannut itseään ?
Ei me sitä asiaa voida tällä tietää.
Ei tää ole Siepin ketju pöljä.
Niistä on ollut nyt juttua kun eräs parikymppinen somevaikuttaja oli löydetty kadulta. Nuoret naiset menevät sinne että saavat esittää luksuselämää instassaan mutta sitten on se toinen puoli asiassa. Ja nuo partyt mikä aloituksessa mainittaan niin voi voi sentään. Ja turha nyt alkaa väittämään kaikista jotka matkustavat sinne lomalle tuollaista. Mutta monesti ihmetellään että miten nämä jotkut somevaikuttajat pystyvät elämään luksuselämää ja asumaan kalleissa hotelleissa (ainakin esittävät asuvansa) vaikka ei mitään työtä tehdä edes instan kautta.
Ehkä joku peitetarina saadaan kehitettyä siihen oheen?
Olen monta kertaa kirjoittanut, pelkään miten voi käydä Sofialle ja liikkuu sellaisissa porukoissa välillä, missä nainen ei ole edes likaisen roskan arvoinen miesten silmissä.
Mikä tämäkin kana Lotta on ja ei silläkään ole mitään ammattia, joka Sofian kanssa pyörii ulkomailla.
Tyhjän toimittaja turpohuuli on Lotta, niinkuin on Sofiakin.
Näin se menee ja salaavat oikean elämän ja mitä viettävät ulkomailla nää naiset.
Myykö ne itseään aivan kylmästi miehille, vai mistä ihmeestä ne saavat rahaa luksuselämään?
Tämä asia on ollut julkista tietoa jo kauan jos vain on halunnut tietää.
Palstan naiset tietävät totuuden!! 🤣🤣🤣
Taitaa niitten totuus pyöriä vain jonkun ihme kateuden ja katkeruuden pyörteissä.
Katsovat kristallipallosi ja kirjoittavat mitä siltä näkevät.
Palstan naiset tietää totuuden ja seiskalehden toimittajat eivät, jotain mätää on tässäkin asiassa.
Suurin osa niistä laukuista on aika rumia ja miksi kassialmat kokevat niiden olevan hienoja, vai mikä taho haluaa niitä korostaa?
Vai tietääkö ne äijät valmiiksi tarjota typyköilleen kasseja.
Kassei, kun on helppo tehdä ihan itsekin muutamasta kankaan tai nahan palasesta.
Muovipussikin on kassi.
Dubaista tuli mieleen Sofia koska siellä viettää aikaansa. Sofia kaveeraa jonkun Lotan kanssa joka on vuosi sitten kertonut podcastissa että hänellä on 25 vuotta vanhempi miesystävä. Eihän Sofian sugar daddy sitten mikään vanha olekaan koska on vasta 51 kesällä. Nyt Lotta on päässyt Sofian synttäreitä viettämään, olisivatko menneet Ibizalle tällä kertaa, ja Sofian sugar daddy näyttää tyttösiä sielllä hyysäävän ja tietenkin maksajana toimii. Onkohan niin että Lotalla ei enää olekaan omaa sugar daddya eli sitä 25 vuotta vanhempaa miestä? Sofiahan täyttää nyt 35 mutta Lotta taitaa olla vielä nuorempi. Mitään töitähän nuo tyttöset ei tee elääkseen. Roope jätettiin Dubaihin mutta saihan Roope Sofialta merkkilaukun syntymäpäivänään. Samanlaisen kun Sofialla itselläkin mutta eri värisen.
Roopekaan ei taida tehdä mitään töitä?
Nyt eletään vuotta 2025 ja tuo on tätä päivää että nuoret naiset eivät opiskele eivätkä tee töitä vaan hankkivat itselleen sugar daddyn jostain vanhemmasta miehestä. Jos naimisiin asti pääsevät niin sitten sen miehen nimitys on provier man. Eli naisen tulee vain olla kaunis ja tehdä niin kuin mies sanoo ja se riittää. Tulee matkoja ja laukkuja ja vaatteita yms. yms.
Eikös Roopella ainakin ole ajokortti ja voi olla Lotallakin. Hehän voisivat sitten ajeluttaa Sofiaa sillä miljoona-autolla mistä Iltalehden toimittaja Räsänenkin on tehnyt hiljattain jutun. Räsänen oli ottanut selvää auton hinnasta ja myös Sofian esittelemän laukun hinnan laittoi näkyviin. Sofialla kun ei ole sitä ajokorttia koska autokoulukin jäi kesken. Sitä, että Sofialla jäi autokoulu kesken, ei Räsänen muistanut mainita jutussaan.
Vai Ibizalle Sofian piti päästä? Edellinen matkansa suuntautui Malediiveille.
Sen ymmärtää että Seiska teki tuosta Sofian autosta jutun mutta että Iltalehtikin. Vaikka samaa putiikkia ne kai on, Iltalehti ja Seiska. Yhteisiä toimittajiakin on ollut ja nyt Ylimutka on tainnut siirtyä Iltalehdestä kokonaan Seiskalle tekemään talousasioista juttuja.
No entäs sitten, kun nainen rupsahtaa?
Tuo sama toimittaja oli Voicelle tehnyt vuonna 2017 puolustavan jutun keppihevosharrastuksesta ja mainitsi siinä nimenomaan yhden naishenkilön, joka itseasiassa onkin nyt ollut mediassa kun esim. Hussi ja Räikkönen puolustivan tämän ja miehensä avointa liittoa. Toimittaja oli lukenut keskustelupalstoila ilkeitä kommentteja tuohon harrastukeen ja kilpailutoimintaan liittyen ja siitä se ajatus sitten oli lähtenyt.
Tuokin taas todistaa että toimittajat häärivät myös keskustelupalstoilla. Esim. Seiska viittaa jutuissaan "somessa kohistaan" usein Jodeliin. Jos pitää keksiä jotain ikävää jostain julkisuuden henkilöstä niin eikun lukemaan oksennuspalstoja ja sieltä sitten kyseisiä henkilöitä vuosikausia kateudesta haukkuneiden juttuja kaikelle kansallekin tiedoksi. Mutta tässäkin ketjussa mainitusta Sofiasta Seiska ei tuo keskustelupalstojen juttuja esille koskaan eli sen mukaan toimivat ketä haluavat mustamaalata ja ketä eivät. Sekin on ihmeellistä että Enbusken ja Hörkön podcastissa kyllä aika tavalla kerrottiin Sofian nykyisestä suhteesta ja epäiltiin Sofian syytä yhdessäoloon ja taidettiin mainita miehen iästä ja ulkonäöstäkin ja sitten menneisyys, joka on ollut paikallisessa lehdessä ja muutenkin tiedossa, tuotiin esille. Olivat sitä mieltä että vaikka Sofia on esittänyt kuinka haluaa läsnäolevan miehen ja perustaa perheen, niin miehet oli sitä mieltä että ehkä tämä mies ei olisi sellaiseen sopiva kuitenkaan.
Se oli Pöyhönen eikä Räikkönen joka puolusti avointa suhdetta.
Kyllä ne siellä aivan Marbellassa ovat ja Sofian hommaama maksaja on myös tietenkin mukana.
Pöyhönen toimii hyvinvointivalmentajana eli myy valmennuksiaan.
Minä vuonna jäi Sofialla autokoulu kesken? Ei pikku aivosoluusi mahdu, että autokoulunhan voi käydä milloin vaan. ja jos joskus jää jokin koulu kesken, opiskellahan voi kaiken ikäänsä.
Ja jos on kuski, niin miksi itse pitäisi ajaa, myös taksit on keksitty.
Rupsahtele rauhassa, kaikki naiset eivät rupsahda. Jopa hyvät geenit saaneet yli 50v naiset voittaa monen parikymppisen ulkonäöllään, ilman mitään botokseja ja pakkeleita.
Sitten nämä " hoidoissa" juoksevat naiset vielä 70v ovat pirtsakoita. Esim. Madonna, lähentelee seitsemääkymppiä.
Kylläpä Sofia on kuuluisa ihminen, kun ei maasta muuta tule mieleen. Varmaan ainoa nuori nainen joka viihtyy mm. Dubaissa.
Juorutoimittajan päiväkirja taas.
Sofia vei Stefun katselemaan Ferrareita ja kirjoitti että "Autokoulu, I´m coming for you".
Ei ole koskaan kunnon nuorinainen ja ei nykyaikana opiskelisi ja menisi vanhojen miesten maksulisiksi naiseksi.
Roope Eiks se opiskele kuitenkin jotain, vai onko sekin ainoastaan miesten leluna ulkomailla ?
Ettekö ymmärrä lehdet panevat halvalla Sofiaa ja siksi kirjoittivat ainoastaan siitä auton kuvasta, että se olisi naikkosen oma auto.
Sofia ei ole koskaan käynyt autokoulua ja ei edes saisi ajokorttia, koska on niin tyhmä ja laiska.
Sofia ei ole enää nuori nainen ja on jo 35 vuotias, pitäisi olla lapset ja jo perhe ton ikäisenä naisella.
Ei riitä yksin naisen kauneus missään tapauksessa. Pitää olla ammatti ja muutenkin sivistynyt ja hyvä maine naisella.
Kaikki rupsahtaa ja miehet pistää tietenkin naisen vaihtoon joka kerta. Ainakin jos on miehellä rahaa, ne ei katsele kauaa samaa naista koskaan.
Totta kirjoitit ja moni ei sitä tajua ja ei itse tää Sofia edes, että lehdistö pistää sitä todellakin halvalla ja kirjoittaa esimerkiksi tuosta autosta.
Rupsahtaa kaikki naiset ja oli sitten rahaa tai ei ja rahamiehet vaihtavat naisen 20 nuoreen kauniiseen naiseen 😎.
Roope opiskelee ja miksikö lopulta valmistuu?
Pilkkaskaavat lehdet ja kirjoittaa noita Sofian naurettavia esimerkiksi auto jutun lehtiinsä.
Roope poeka elää vanhempiensa rahoilla ja juhlii ja reissaa maasta toiseen.
Nainen rupsahtaa ottaa toisen nuoren miehen, elikkä tekee samoin kuin miehetkin ja vaihtaa parempaan.
Ei kaikki naiset rupsahda koskaan, he hoitavat kuntoaan ja elävät terveellistä elämää.
Mies vie ja Sofia on pakko mennä minne vanha taatta vaan käskee.
Maksaa tietenkin kaikkien näiden 3 akan matkat ja elämisen. Tarjooko nää kolme nasta kuitenkin vasta palvelun taatalle?
Sofia itse omas instas näyttää kirjoittavan ja kuvia lähettävän. Siksi siitä sitten kirjoittaa juorutoimittajat mediassa.
Minua inhottavat nuo sinun vihjailusi. Nostat esiin yhden artikkelin ja liität sen Sofiaan. Motiiviasi en tiedä. Antaisit ihmisen elää rauhassa elämäänsä.
Onko Sofia antanut ihmisten elää rauhassa elämäänsä? Sofia on tuhonnut parisuhteita ja perheitä ja taas on tuore tapaus.
Yhden ehkä eniten julkisuutta saaneen perheen rikkoessaan Seiskan entinen päätoimittaja järjesti Sofialle sarjan jossa sai haukkua kynsiinsä saamansa miehen lapsen äitiä ja myös eräs naispoliisi järjesti podcastin jossa sai haukkua kyseistä henkilöä vielä pahemmin. Iltalehti ennenkaikkea sitten mainosti noita molempia jo otsikossa nimenomaan sillä että Sofia haukkuu siinä erästä tiettyä nimeltä mainittua julkisuuden henkilöä, yrittäjää ja perheenäitiä.
Sofia halusi naispoliisin järjestämässä podcastissa jopa kyseenalaistaa kyseisen henkilön toimimisen hyvinvointivalmentajana kuten täälläkin eräs on jo tehntyt vuosikausia ja lähes päivittäin, ja ei liene yllätys että Sofia itse tuon jälkeen sanoi että alkaa hyvinvointivalmentajaksi itsekin.
Ei Sofia ole rikkonut kenenkään perhettä. Hyvään liittoon ei ulkopuoliset vaikuta yhtään mitään ja perheenrikkojat ovat itse perheenjäsenet, ovat ne sitten miehiä tai naisia.
Nykyisin ei näy kestävän minkäänlainen liitto, joten noissa ei mitään rikkomaista edes ole.
Kyllä tämä yrittäjä ja perheenäiti siitä hyvin toipui! Lohduttajina palomies, Pikkarainen, ruotsalainen, tanskalainen ja nyt korkeasti koulutettu ja hyvässä asemassa oleva yksityishenkilö.
Mitä tuohon pienen onnellisen perheen rikkomiseen tulee, ei voi rikkoa mikä ei jo rikki olisi.
Sinunko? Sieltähän se tuli. Niinkuin arvelinkin.
Kyllä jos nainen on perheellisen miehen salapano, se rikkoo perheen ja kukaan muu ei ole syyllinen siihen kuin salarakas naikkonen.
Sofia haukkuu kaikki henkilöt, jotka ovat häntä auttaneet häntä elämässään. On sairas luonne ehdottomasti, kun noin toimii nainen.
Vanhuus ja köyhyys on varmaan kauhistus näille naisille!
Sitten yrittävät rahastaa jollain epätoivoiselta ahdistelu Spede keisillä!
Normi elämä ja työnteko .kauhistus näille naikkosille.!
Ex PM oli on tästä hyvä esimerkki.! Mutta kattokaa, kuka tuostakin räähkää
muistaa 50---70 kymppisenä..ei kukaan!
No jo vain. Ajattelin että täällä on onnitteluja Sofian synttäripäivänä, no ei ollut tällä kertaa. Onnea 35 vuotiaalle 🪷.
"Isi" onkin maksanut Sofialle matkan kavereiden luokse (näyttää vielä kaksi blondia olevan jäljellä) ja sitten tietenkin "isi" majoittaa, syöttää ja juottaa ja ehkä "isi" uuden laukunkin ostaa taas.
Sofia laittaan stooriin videon jossa on tissit tyrkyllä ja veemäinen voitonriemuinen ilme "isin" aviovaimolle, lapsensa äidille. Se Sofialta onnituu. Kas kun ei ollut teksti että "sopeudu".
Ehkä on isille käytössä nää kaksi muutakin blodia, se on hyvin yleistä näiden miljonääri miesten piireissä.
Köyhien tavarat on yhteistä ja rikkaiden vielä enemmän ja ainakin näissä nais asioisaan.
Tijaana Cohen viettää luksuselämää ja turha on Sofian yhtään virnuilla, on todella kaunis nainen ja entäs tää suloinen kiharapää tytär 🩷Vaimo haki avioeron ja mies rukoillut takaisin, ei saanut enää uutta mahdollisuutta mies.
Onks tää krillimiljonääri ollut kuvissa mukana, vai lähettikö naikkoset keskenään juhlimaan synttäripäivää.?
Onnittelut täältäkin synttäreiden johdosta. Kateelliset vain urputtavat.
En usko että on onnelinen salarakkaana olla Sofian. Mies on ruma ja 160 cm - ei ollenkaan ole Sofian ihanne mies ja on ainoastaan rahan takia miehen kanssa.
No ainakin on onnelisia Stefan ja Saara ja olivat eilen juhlimassa luksus elämää ja vielä samassa hotellissa kuin Ukrainan Presidentti vaimonsa kanssa 💞.
Ai, tuleva ex-vaimoko seuraa Sofiaa instassa? Kyllä olette luulotautista porukkaa ja huonoja ilmeitten tunnistajia. No, jokainen omaa ajatusmaailmaansa kuvaa kirjoituksissaan. Joillakin se on aika ilkeää, pahantahtoista ja säälittävää.
Olen luullut, että instoja selaavat vain seuraajat, itselläni ei ole tarvetta noita seurailla, on omaakin elämää sen verran.
Tijaana Cohen krillimiljonäärin ex- vaimo ei seuraa ainakaan ex- miehensä salarakkaita. Koska olisi joutunut muuten tekee, sitä koko avioliittonsa ajan. On onnelinen varmasti, kun saa lopulta eron pettäjä hulttio miehestään.
Samassa hotellissa missä Esko ja Martina pitivät tyttärelleen rippijuhlat. Kun kävivät sitä tilaa maanantaipäivänä katsomassa ja Martina oli laittanut stooriin yhden kuvan hotellin aulasta ja hotellin nimen niin Sofia saapui saman viikon perjantaina samaan hotelliin ensimmäistä kertaa elämässään ja laittoi ensimmäiseksi stooriin saman kuvan mikä Martinalla oli. Se oli se viikonloppu kun Sofian pitkäaikainen bestis Sieppikin oli siinä hotellissa.
Stefua ei kutsuttu rippijuhliin ja vielä rippipäivänäkin Seiska toisti sitä videota kun Stefu oli kaadettu jonkun baarin edessä maahan portsareiden toimesta.
Kirjoitinkin silloin että taas Seiska ajoittaa nuo ikävät jutut Stefusta rippipäivään ja sitten myöhemmin myös lapsen kilpailupäivään ajoittivat. Seiskahan laittaa siihen aina vanhoja kuviakin Stefusta että saa mahdollisimman ikävän jutun.
Sitä kuvaa laittavat jatkuvasti kun Stefua viedään verisenä poliisiautoon mutta Seiska jättää suosikkityttönsä osuuden tapahtumiin visusti mainitsematta. Viimeksi jätti mainitsematta että Stefun oli viimeksi avoliitossa Sofian kanssa.
Jo toinen mies menetti Sofiaan sekaantuessaan perheensä. Stefu menetti myös omaisuutensa mutta katsotaan kuinka paljon tällä miehellä on varaa maksaa Sofian ja kaveriensa menoja. Onneksi Sofialla ei ole montaa kaveria jäljellä.
Samaa ajattelin että ehkä joku yhteinen mies koska sehän on sitä nykyaikaa. Eikä tuollainen mies mihinkään yhteen naiseen tyydy, ei ole koskaan tyytynyt. Kun oli lihava niin piti tyytyä maksullisiin mutta nyt ehkä saa niitäkin jotka eivät virallisesti ole maksullisia.
Stefu on todellakin paljon tämän uusimman Saaran aikana sekoillut mutta Saara vain puree hammasta. Saara näyttää ainakin instan perusteella olevan hyvin Sofian tyyppinen itsensä esittelijä ja filtteröi kuviaan kun häpeää esim. suutaan.
Roopekin on pyörinyt Sofian ja tuon Sofian elättäjän porukoissa.
Typerästi filtteröi tuo suunsa, aivan överiksi. Siitä tietää että ei ole hänkään niitä penaalin terävimpiä kyniä. Joskus kun Stefu kuvasi stooriin niin siinä yritti peitällä suutaan.
Siinä lehtijutussa jossa kerrottiin että mies oli laittanut firman rahoja huumeisin ja maksullisiin niin oli todella lihava. Ja nyt on varmasti paljon löysää kun on laihduttanut. Hörkkö podcastissa aika hyvin toi esille että ei taida Sofia olla tuonikäisen ja tuonnäköien miehen kanssa muuta kuin rahan takia. Ihmettelen kun Enbusken ja Hörkön bodcastissa kerrottiin tuosta miehen epämääräisestä menneisyydestä niin Seiska silti vaikenee täysin.
Gekkosella on ainakin pitkä selitys tuon podcastin sisällöstä.
Seiskahan valehtelee jutuissaan miehen iän. On sanottu että vähän yli neljäkymmentä ja viimeisimmässä jutussa sanottiin että nelikymppinen. Ja mies täyttää kesällä 51.
Mutta kaikki jutut on totta mitä Sofiasta kirjoitetaan ja se tosiaan voi vaikuttaa ikävältä ja Sofiasta ja toiminnastaan tulee todella ikävä käsitys. Sofia vaikuttaisi itse olevan ilkeä ja pahantahtoinen, mutta aika monen mielestä säälittäväkin.
Täällä päivystävä Sofian lähipiiriläinenkään ei voi sille mitään että Sofiasta kirjoitetut asiat on totta vaikka ne tuntuvat todella ikäviltä. Siksi se hyökkääkin kommentoijia haukkumaan tai kirjoitusvirheitä ja kun oikein on alakynnessä niin vetää jonkun huivinheiluttaja-hokemansa esille.
Mielestäni ei ole ainakaan vieraita naisia pyörittänyt Stefan, niinkuin Sofian aikana teki sitä kokoajan. Ei yhtään rikoksia Saaran aikana ole kans tehnyt yhtään. Olleet jo yhdessä vuoden 23 lokakuusta lähtien kuitenkin yhdessä.
Sofia kai halusi esitellä Saralle elättäjänsä mutta mies teki sillä kertaa oharit.
Oli naisystävänsä asunnossa rikkonut kalusteita ja repäisyt naisen kaulasta olevan kaulakorun. Toi mies on väkivaltaa käyttävä ja miksi Sofia hyväksyy, vaikka kertonut että oma isä oli kohdellut väärin hänen äitiään. Rahat pois ja lyömiset kestää, siihenkö tämä suhde perustuu ainoastaan ?
Kyllä se Sofia on "onnelinen", usko pois. Mites pitkä miehen mallivaimo onkaan, hyvin on hänellekin kelvannut huomattavasti lyhyempi mies. Suurin piirtein samanmittaisia Jeff ja Sofia kuvista päätellen.
Miehessä voi olla sitä JOTAIN, mikä ei kuvissa näy. Charmia, miehekästä karismaa ja muuta sellaista, mikä monilta kiiltokuvapojilta puuttuu täysin. Ei ole ulkonäköön tuijottamista, kun ihmisen viehätysvoimasta on kyse.
Molemmat naiset ovat olleet miehen kanssa vain rahan takia, kyllähän sen kaikki tietää.
Verrataan näitä nyt sitten presidenttiin eli Trumppiin. Hänenkin nuori vaimonsa on tuolta itärajan toiselta puolen, samoin Mika Häkkisen uusi vaimo jostain pienestä kylästä, entinen eroottinen tanssija. Ei Trumpin vaimo ainakaan rakkaudesta ole tuon miehen kanssa. Sofiankin elättäjän edellinen vaimo on joku serbialainen missi. Mikko Koivun omaisuus oli 10 miljoonaa kun Helena hänet otti. Helena on virolainen. Sofia on puoliksi marokkolainen ja ylivieskasta kotoisin köyhistä oloista. Lähes koko aikuiselämänsä elänyt miesten rahoilla.
Sofian avomies sai tuomion Sofian pahoinpitelystä ja seuraavan avomiehen aikana joku Sofian tuttu oli kertonut Seiskalle että Sofia peitteli mustaa silmäänsä.
Sofia on onnellinen kun saa elää luksuselämää ja matkustella ja saa uusia laukkuja ja pääsee dinnereille ja saa shoppailla. Eikä tarvitse tehdä töitä. Se jos mikä on varmaa. Eli kyllä Sofia onnellinen on koska rakastaa vain materiaa.
Sofia itsekin on ollut väkivaltainen todistetusti ensinmainittua avomiestään kohtaan ja aivan astaloa käyttänyt. Sanotaan nyt että astalo eikä mainita ikkunankarmia ollenkaan, ettei Sofian lähipiiriläinen vedä herneitä nenäänsä.
Niinhän tuolla joku "viisas" höyrysi, että Sofia olisi laittanut kuvansa esille osoittaen Tijanalle voitonriemuista ilmettä. Tuollaisia mielikuviaan sekopäät kirjoittelee.
Ihanko totta, mielenkiintoista, että kaikki jutut ovat totta kun Sofiasta on jotain ilkeää kirjoitettu, mutta muista kirjoitetut jutut ovat kaikki valhetta.
Sofiasta onkin ollut aika vähän juttuja, eikä mitään ilkeää ole ollut muualla kuin keskustelupalstojen katkerien ämmien jutuissa. Niissä ei ole totta nimeksikään, kaikki on vain harhojen ja luulojen tuotoksia. Kateus kalvaa yötä päivää joitakin, kun kaunis nainen elää elämäänsä haluamallaan tavalla ja nauttii siitä.
Yksikään teistä haukkujista ei tiedä yhtään mitään Sofian elämästä. Hän laittaa silloin tällöin haluamansa kuvan instaansa ja sekopäät loihtii tarinoitaan sen yhden kuvan mukaan ja toiset hömpät tarttuu siihen ja totena jatkavat ja jatkavat sepustuksiaan.
No se tiedetään kuitenkin, että Sofian kahden vuoden ansiotulot ovat olleet tasan 0-€. Voisitko selittää millä rahoilla on reissannut kokoajan ulkomailla ja mitä on tehnyt eläkseen kuitenkin luksuselämää viettänyt kokoajan?
Sofia on jostain syystä aina saanut toimittajat puolelleen ja siitä johtuu että vaikka nytkin on kaikenlaista niin ei kirjoiteta. Ilmeisesti vieläkin Seiskassa saa päätösvaltaa Sofiankin tukijakseen mainitsema Soila, joka tuotti Sofialle tv-sarjankin. Hieman tässä tutkaillut eri toimittajien tekemiä vanhojakin juttuja ja sielläkin näkee sen että joitakin on mustamaalattu ja joidenkin puolella ovat olleet. Aikaisemmin on ollut pääasiassa miestoimittajia ja ovat kovasti olleet tällaistan Sofian tyyppisten naisten puolella. Esim. Hymyssä ei ole mitään negatiivista eikä esim. Alibissa sanaakaan Sofiasta liittyen Katiska-juttuun. Ranta-ahosta kylläkin on. Tämä viimeisin "löytö" erään toimittajan toiminnasta oli suoraan sanoen yllättävä että on niin pitkään ollut mustamaalaamassa nimenomaan Martinaa. Mutta Katso-lehti aloitti vuonna 2004 ja siellä oli silloin päätoimittajana tämä Soila ja yksi toimittajista oli Hörkkö. Se on aivan sama mitä jotkut keskustelupalstoilla kirjoittelee koska toimittajat ne on jotka sen suunnan määrää ja tekevät kohuotsikoita jotka sitten jäävät elämään.
Onni on että on oma koti jokaisella ihmisellä. On työelämässä ja pysynyt terveenä. Löytänyt elämäänsä puosison ja perustanut perheen ja lapset ❤️.
Journalismissa olikin juttua vuonna 2022 että Seiskalla on joku "vinkkaaja" jonka henkilöllisyyttä ei paljasteta ja joka kirjoittaa Seiskaan juttuja nimimerkillä eli ei siis omalla nimellään. Journalismissakin sanottiin että on tärkeää että toimittajien intressit ja sitoumukset eri suuntiin tulee näkyä. Toimittajien pitää olla tarkkana heidän lähteiden tarkoitusperästä kun sepittelevät jotain negatiivisia asioita. Eli se että onko lähde esim. joku kilpaileva yrittäjä ja haluaa mustamaalata kilpailijaa nimettömän ja tällaista. Ja tottakai lukijan pitää olla tietoinen myös toimittajien tarkoitusperistä että onko heillä itsellä mahdollisesti jotain intressejä mustamaalata jotain tiettyä henkilöä. Siksi on tärkeää että toimittajan nimi on tiedossa ja Seiskan toiminta oli siksi moitittavaa.
Vaikka eihän tuo tietenkään toteudu koska toimittajat ovat poliittisestikin aina kallellaan jonnekin.
Sofiahan teki sitä Martinan aikana ja jopa viestitti Martinalle että "sopeudu". Moni media teki siitä jutun. Sofia makoili Hangossa jo toukokuussa 2020 sängyllä Bambin kanssa ja siihen laittoi tekstin että "sopeudu". Sen kuvan oli Stefu ottanut ja myöhemmin Stefu laittoi saman kuvan omaan instaansa ja kirjoitti kuvan päälle että "elämäni suurin virhe, tekopyhä paska, anteeksi lähimmät". Stefu laittoi tekstin Sofian kuvan päälle kun Stefu oli aikaisemminkin avautunut ja Sofia väitti että Stefun avautumiset ei koske häntä. Yritti valehdella että koski Martinaa kuten Martinan vainoajakin täällä väitti.
Voi hyvinkin olla toimittaja tuo joka täällä haukkuu kaiket päivät Martinaa ja täällä raivokkaasti puolustaa Sofiaa. Sehän täällä puolusti Seiskaakin että Seiska tekee aina faktantarkistukset ja valehteli että Seiska ei olisi koskaan saanut langettavia. Se kertoo että sillä on joku yhteys mediaan. Eli voi hyvinkin olla toimittaja tai entinen sellainen.
Toimittajien asenteellisuuden näkee taas viimeisimmästä jutusta kun esitellään Seiskan tähtityttöjä. Seiskan suosikkitytöstä Iida Ketolasta ei mainita mitään negatiivista, ei sitä että on OnlyFansissa eli paljastelee itseään rahasta. Hesarissa on ollutkin juttua Iidasta ja otsikkona oli että "Iida Ketola paljastaa kaiken mutta vain tilaajilleen". Ei kerrota kohuista avioliiton aikana, ei avoimesta liitosta, ei miehensä tuomioita. Sitten taas Fingerroosin kohdalla kaikkea tällaista kerrotaan paljastelevia kuvia ja vielä piti Martinankin nimi vetää esiin. Iida Ketolasta vain peittäviä kuvia ja että asuu maalla ja hoitaa eläimiä. Ja kuitenkin on instassaan lähes alastomia kuvia ja siellä haukkuu jotain kuntosaliihmisiä ja joka toinen sana vt**u.
Ketola onkin hyvin samantyyppinen ihminen kuin A-M Berg oli aikoinaan eli haukkuu kaikkea mikä liikkuu. Aika usein haukkunut julkisuuden henkilöitä ja silloin pääsee aina myös Seiskan sivuille. Gekkonen on tehnyt Iidan insta-avautumista paljonkin juttuja ja laittanut näkyviin myös vähäpukeisia kuvia millaisia Iida sieltä maalta on postaillut.
Olen sitä mieltä, että kun Martina kävi maanantaina katsomassa hotellia, sen olisi pitänyt olla Martinan hallussa rippijuhliin asti. Ja mitä se Sieppikin siellä teki.
Ihanko selittää. Etkö ole lukenut lehdistä, että miljonäärimiehen kanssa ollut jo kauan. Eiköhän pariskunnasta se maksa jolla on rahaa. Tuollaistako et itse älyä? Eikä hän ole köyhien kanssa kulkenut ennenkään. Miksi kävisi jossain töissä raatamassa, kun voi nauttia elämästä, eikä tarvitse raataa ja pähkäillä toisten rahoista ja työtuloista, kuten muutamat reppanat jauhaa.
Toisille riittää tuollainenkin, toisille ei. Emme me ihmiset olla samalla muotilla valettuja, esim. nykyisin harva tekee edes lapsia.
Toiset haluavat liikkua maailmalla, toiset nyhjätä salomökissä jne.jne.
Miksi Seiska ei kerro mitään siitä ajasta että millä Sofia eli kun ei ollut tuota elättäjää? Se oli pitkä aika mutta jäänyt täysin pimentoon että mistä raha tuli.
Luksuselämä kirjoitetaan yhteen.
Höpö höpö noita sinun valheitasi ja Stefan ei ole kertaakaan pettänyt Saraa 💞.
Totta kirjoitit. Jos ei ole omaa kotia ei rahaa, on ihminen silloin hyvin heikoilla ja onneton.
Stefan on nyt rakastunut ja onnelinen, toivotaan et menevät kihloihin ja jossain vaiheessa elämäänsä avioliittoon 💞.
Miksi siis edes pitäisi kenenkään onnitella tätä naista ?
Ihana Sofia synttärikuvissa, niin kaunotar 😍
Kauneus on katoavaista ja Sofiallahan ei ole muuta "myytävää".
Yleensä sanotaan 35 vuotiasta naista, että on aikuinen kaunis nainen. Eikä kaunotar.
Vanhat naiset käyttävät naisesta sanaa kaunotar 😵💫.
Ei kauneus ikää katso, tuo on taas jonkun ikärasistin keksimä juttu. Kaunotar on kaunotar oli sitten minkä ikäinen tahansa.
Tämä. Kaunis on kaunis loppuun asti. Kaikki ei ole kauniita edes nuorena.
Kaunotar esimerkiksi 70 vuotiaana 🤭.
Voi kun 90v :kin voi olla kaunotar. Ja pesee tullen mennen nuo 20v pakkelilla kyllästetyt pitkäkynnet.
Apua 90 vuotias kaunotar 🤭. Voi tietysti olla ja meillä kaikilla on omat kauneus ihanteemme.
Ei suomalaiset naiset mene mihinkään potta juhliin, siellä on vaan köyhien maiden tyttöjä.,jos siellä meinaa saada hyvät massit, niin täytyy tehdä tosi karmeita juttuja. Harvalla näihin karmeuksiin taitaa pokka riittää ja voi lähteä henki pahimassa tapauksessa. Ukranalaiselle tytölle kävi siellä huonosti, joten ei mitään turvallista touhua tämä.
On sitä köyhien maiden tyttöjä muuttaanut muihinkin maihin eli ei kaikki lähde suoraan sieltä kotimaastaa maailmalle tienestien toivossa. Perimä on aika vahva ja kun suomalaisia sanotaan rehelliseksi niin aika usein muissa maissa ja muissa kulttuureissa ei olla yhtä rehellisiä.
Nytkin kun lukee mediasta juttuja niin yleensä ne, sanotaan nyt tyrkyt, jotka ovat kovi mustamaalaamaan muita ja ovat kehitelleet kaikenlaista draamaa, ovat joko kokonaan tai puoliksi etnisiä. Esimerkkinä voidaan sanoa nyt vaikka kaikenlaiset missikisat ja esim. tositv-ohjelmat ja tällaiset.
No ei tässä nyt siitä ollut kyse, et vissiin tajunnut jutun pointtia.
Eiköhän tuo tapaus Katiska-jutun takia julkisuuteen nousseesta Belorfista voisi olla loppuun käsitelty. On lähtenyt ulkomaille kuten ihailijansa Tukiainenkin kahdesti tällaista esitti että Sofian pitäisi muuttaa ulkomaille. Ei tainnut Tukiainen arvata että Sofia löytäisi elättäjäkseen Miamissa asuvan juutalaisen monimiljonäärin, kuten Tukiaisellakin on joskus ollut. Toivotaan ettei Iltalehden toimitta Mikko Räsänen enää alennu tekemään Iltalehteen juttua Sofian miljoona-autosta ja luksuslaukusta. Seiskakin on jo vähentänyt Sofian "omaisuuksien" hehkutusta.
Sofia valehtelee stoorissaan että täyttää kolmekymmentä. Voiko tuo olla edes todellista. THIRTY fine ja emojeja, mm. synttärikakun kuva. Se on syy miksi piti instan tägäyksissä esillä vanhoja yli 6 vuotta sitten tehtyjä poistauksia ja yksi oli kun täytti 29 ja synttärit oli Marbellassa. Sofia siellä poseeraa ilmapalljojen 2 ja 9 kanssa. Ja kaikki muutkin tägäykset instassa on kuusi vuotta tai sitä vanhempia. Valehteekohan myös maksajalle että on kolmekymmentä? Jos tuo ei ole IKÄKRIISI niin ei sitten mikään. Mutta Sofian elämässä vanheneminen on kauhistus koska sitten ei enää saa rikasta elättäjää.
Nyt nopeasti gekkonen kuvakaappaus kun Sofia valehtelee ikänsä että täyttää kolmekymmentä! "THIRTY FINE".
Sofia oli vuoden ajan valehdellut Nousiaiselle ikänsä että oli 20 vaikka oli vasta 19. Nousiainenhan oli monta vuotta vanhempi joten ei ehkä alle parikymppistä naista sentään halunnut. No, pari vuotta sitten Nousiainen kirjoittikin Sofian instaan synttäripäivänä, että "muistan kun kusetit että olit 20".
Jos nainen pystyy pokkana valehtelemaan vuoden ajan ikänsä miehelle niin sellainenhan pystyy vaikka minkälaiseen toimintaan. Eikö Nousiaisella tullut mieleen että ollaanko tässä nyt epärehellisen kanssa yhdessä. Näyttää siltä että vielä pari vuotta sitten Nousiainen ei ollut päässyt asiasta yli koska noin kirjoitti Sofian instaan.
Voi jukra ja jotkut ovat laittaneet instaansa 5-vuotis kuviakin. miten ne ilkeääkin valehdella ikänsä, kun ovat lähellä 50v. Kamalaa.
Ei mediaa kiinosta Sofian feikki jutut ja esimerkiksi 3 miljoonan dollarin autot 🚘.
Nyt Iltalehden toimittaja Mikko, joka teki Sofian vaaleansinisestä miljoona-autosta ja merkkilaukusta jutun Iltalehteen, tekemään juttua Sofian 30-vuotissynttäreistäkin!
Millä eväillä selkeästi Marinan vainoajaksi tiedetty pystyi poistatamaan tästä viestin äsken, vaikka ei ollut mitenkään sääntöjenvastainen?
Kun Sofia oikeasti täytti 30 keväällä 2020 niin eräs tomppeli perheenisä kuljetti Sofiaa limusiinilla Westendiin kaverinsa talolle ja Seiskan paparazzi oli heidän perässä. Tämä tapahtui siis ennenkuin näiden kahden tomppelin salasuhde ei vielä ollut julkisesti tiedossa eikä Seiskakaan jostain syystä mitään kertonut, vaikka oli heitä jo pidempään seuraillut. Kuukausi aikaisemmin tämä synttärisankari, jonka avomies oli tuohon aikaan vankilassa, sanoi maikkarin haastattelussa että käy tukemassa Nikoa oikeudenkäynneissä ja että rakkaus Nikoon on vain vahvistunut. Ja Seiska edelleen vaikeni vaikka oli tietoinen tuosta salasuhteesta jo pidempään.
Siinähän luki että myös Jasmin Mäntylä oli 13-vuotiaana valehdellut ikänsä ja täällähän kirjoittelee ennenkaikkea Jasminin puolustaja ja poistattaa epäedullisia viestejä, vaikka ne on totta. Se on se joka aloittaa aina joskus illalla 11 jälkeen.
On rikos ehdottomasti vaihdella ikänsä ja vielä 5 vuodella. Onko noin todellakin patologinen vahetelija ja mihin hän pyrkii kokoajan noilla erilaisilla valheilla Sofia ?
Siis oliko Ylilaudalla kasvokuva tästä Sofian viisikymppisestä elättäjästä? Siis se jolla oli silmälasit ja sellainen juutalainen nenä toki oli. Voi jessus sentään! Voi Sofia parka mihin pitää tyytyä.
Ja joo, en lue mitään ylilautaa mutta kun googlasi Sofian nimen niin siellä tuli linkki ylilaudan keskusteluihin. Siellähän päästellään aika pahoja. Kuka se papparainen on joka täällä uhkailee käräjillä joitakin Sofiasta kirjoittajia ja ylilaudalla tuollaista juttua. Googlasin vain että onko mikään media tehnyt juttua Sofian 30-vuotissynttäreistä koska Sofia ilmoitti stoorissa viettävänsä kolmekymppissynttäreitään.
On se kuva Jeffrey Cohen. On ainakin miehellä kauhean iso nenä ja lihavan näköinen mies. On todella pahoja juttuja siellä Sofiasta ja miten ihmiset uskaltaa noin törkeästi haukkua ihmistä.
Martinan mies on 42 vuotias ja Sofian mies 51 vuotias. Sehän pitäisi olla toisin päin koska Martina on 42 ja Sofia 35 vuotias.
Siksikö ei Sofia halua näyttää sen instas miehen kuvia, kun on mies todellakin lyhyt ja ruma kasvoiltaan ?
Mitä väliä miten on juhlinut kolmikymppisiään viisi vuotta sitten!
Et lue mitään ylilautaa, mutta linkin kautta pääsit ylilaudalle ja luit, että siellä päästellään aika pahoja? Ja kuitenkin tiedät lukematta mitä siellä kirjoitetaan.
Vähän ristiriitainen tuo sinun kommenttisi.
Juutalaisilla miehillä ja samoin naisilla on iso nenä ja minkäs he sille voivat.
Luin sitä yhtä ketjua jonkin aikaa ja siinä tuli vastaan kuva ilmeisesti tästä Sofian nykyisestä elättäjästä. En yhtään ihmettele että Sofia ei näytä miehen kasvoja. Voi elämän kevät! Mutta kaikista paras tietenkin että Sofia esitti stoorissa että viettäisi kolmekymppisiään. Voi elämän kevät vielä toisenkin kerran! Tekisi mieli tehdä niinkuin eräs tyhjännauraja täällä että hahhahhahhaaa!
Gekkosellakin on kommenteissa pahempia kun täällä Sofiasta. Taitaa luksusnainen täälläkin hääriä Sofian puolustajana ja tietenkin Martinan haukkujana. Sielläkin mitä sitä yhtä ketjua luki tiedettiin tämä luksusnainen.
Sofiahan on tällä hetkellä aivan anorektikon näköinen ja tosiaan yrittää valehdella että on vasta 30. Miksi? Tykkääkö tuo vanha mies, joka tosiaan näyttääkin joltain pankkiirilta rilleissään ja kravateissaan, sitten tuollaisista Sofian tyylisistä liian laihoista nuorista naisista? Sofiakaan ei uskalla täyttää kuin kolmekymmentä kun pelkää että papparainen potkii kadulle. Sofia sanoi että haluaa näyttää samalta kuin siihen aikaan kun treenasi Bikinifitnessiä mutta anorektikoltahan tuo näyttää. Isot hampaan esillä kuin liian laihalla ihmisellä.
"THIRTY FINE" ja synttäriemojeja perään. Onneksi tuli katsottua Sofian stoorit. Kumma että täällä ei kukaan ollut huomannut vaikka ne oli jo eilen illalla olleet 12 tuntia siellä. Täällä vain joku kirjoitti sydämen kera että Sofia on kaunotar synttärikuvissaan.
Se Sofian "minun mieheni" oli siinä kuvassa saman näköinen kuin Iltalehden jutussa joku perussuomalaisten ehdokas joka on kännissä jutun mukaan örveltänyt. Sofian mies hieman vanhemman näköinen.
Eihän tuo 15-16 vuoden ikäero ole mikään ihme. Aika monella mies on enemmänkin vanhempi, ei kaikki tykkää poikasista vaan haluavat miehen.
Mutta kun mies on ainoastaan 160 cm - pitkä ja muutenkin ruma kasvoiltaan ja rikolinen menneisyys median mukaan on vielä miehellä. Ei yksistään voi rahojen perästä Sofiankaan aina juosta.
Oliko persu mies komeampi, kuin Jeffrey 🤭?
Ei Sofia katso nyt ainakaan miehen kokoa eikä näköä ainakaan. Lypsää rahaa ja lahjoja mieheltä ja tarpeeksi saatua, vaihtaa nuoreen mieheen ja johon oikeasti rakastuu 💞.
Ajatella jos Sofia tekisi taas saman minkä teki Ranta-aholle että ottaa majoituksen ja elatuksen mieheltä ja tapailee salaa jotain toista miestä?
Sofian nykyinen elättäjä on kuitenkin paljon poissa. Vaimonsa ja lapsensa luona ja veikkaan että sillä on muitakin sofioita elätettävänä.
Raha ratkaisee ja Sofia ei muuta vaadi, kun ei ole yhtään omaa rahaa eikä asuntoa Sofialla olemassa.
Totta kai on muita naisia, jos on tottunut käyttämään salapanoja, on niitä tuollaisella miehellä niitä joka eri maassa vähintäänkin.
Ruma mies lihavat kasvot ja kauhean iso ja pitkä nenä on vielä miehellä.
Ei ainakaan jos on Sofian mies ja rahaa on tarpeeksi, vaikka olisi mies 100 vuotias.
Verojenkierto on erittäin laajaa arabiemiraattien kautta.. odotan panamapaperien kaltaista vuotoa pankkitoiminnasta arabiemiraateista ja miljardien veromätkyjä ja korruptio paljastuksia
Näin se toimii ja rikkaat rikastuu ja veroja ei makseta. Piru heidät periköön lopulta.
Siinähän odotat! Miten kauan ajattelit odottaa?
Mitä ja kenen pitäisi siis odottaa ?
Saiko Sofia mieheltä arvokkaita lahjoja ? Täytti hän Sofia jo 35 vuotta, vaikka valehteli sen omas instas 30 vuotta täyttävän 🤭
Kova on valehtelee joka asioissa ja ikä valehtelu on hyväesimerkki, kuinka ei hyväksy itseään edes 35 vuoden ikäiseksi.
Hönö, etkö tiennyt että 35 vuoden ikäinen nainen on vanha näille miljonääri miehille salarakkaaksi. Paras ikä on 18-25 vuotias nainen ja ei yhtään vanhempi.
Missä nyt sitten on Sofia ? Menikö takaisin Dubaihin ja onhan Roope siellä jo valmiina odottelemassa Sofiaa.
Susanna Penttilä viettää kans synttäreitä ja toivoo että ylittää miljoonan dollarin tulot kuvauksista ja videoitaan. Tuli aivan Sofia mieleen tästä naisesta.
Sofia saa vaan jotain koruja ja vaatteita, ei niillä miljoonia saa kuitenkaan. Jos myy korut pois, on niiden arvo kuitenkin laskenut pahoin.
Sofia on jo pilannut maineensa huumerikoksilla ja ollut monessa maassa varattujen miesten leikkikaluna.
Sai kai ainoastaan täytekakun tällä kertaa ja maksanut matkan ja tietenkin hotelli yöpymisen.
Seiskalehden uutiset kirjoittaa Helena Koivusta, oli ollut viinibaarissa ja ainoastaan juonut vettä ja ollut kokoajan iloinen. Että osaa pitää hauskaa kuulemma ilman alkoholia. Hyvä kun edes seiskalehden toimittajat, eivät ole haukkumassa Helenaa 🌸.
Tukiaisellakin on aikanaan ollut joku toimittaja joka on ollut liikaa Tukiaisen puolella. Se on ollut mies. Seiskassa taas Ylimutka on Helenan asioiden esiintuoja eli Helenan luottotoimittaja joka on tuonut esille vain Helenan versiot asioista.
Korjaus "ollut mies" eli on kai edelleenkin mies.
Olikos se Tukiaisen manageri aikoinaan joku toimittaja. Se on naishenkilö. Hymyssä kuitenkin hääri se manageri.
Ainakin jossain Hymyn jutussa kertoo että haluaa maikkarille viihdetoimittajaksi.
Ihmettelen että esim. maikkari on ollut joskus 2010-vuoden molemmin puolin lähes seiskatasoinen jutuissaan.
Seiskalehden toimittajat ottanee Mikko Koivun nyt hampaisiinsa ja kyttäävät jo Turussa paikan päällä. Helenasta taas ihan hyvän jutun ovat kirjoittaneet, että joi baarissa ainoastaan vettä ja oli iloisella tuulella 😊.
Nyt on kuitenkin Stefan Thermania kehuttu kovasti seiskalehden uutiset. On kyllä oikeesti komea toi Stefan ja parta sopii hänelle todellakin hyvin. Naiset varmasti latoo miehen edessä, on kuitenkin hänellä tää Saara omassa hänen kainalossaan.
Yllättävää että Seiskan tasoisessa lehdessä on ollut nainen hääräämässä tavalla tai toisella aina vuodesta 1991 vuoteen 2016 saakka. Aivan johtotasolla nainen. Viimeisinä vuosina Allerilla joka siis omistaa Seiskan. Ja hänen ollessa siellä esim. Soila valittiin Seiskan päätoimittajaksi. Ja nyt sitten taas Soilakin sai uudelleen Allerilta työpaikan. Hörkkö on ollut ties kuinka kauan samassa työpaikassa.
On mies ryhdistäytynyt selvästi ja mikä ihana asia, kun alkoi elämään kunnon kansalaisen elämää. Sofiaa ottaa päähän, on vanhan taatan kanssa, kun Stefan laittoi rahahanat kiinni vuode 2022 vuoden tammikuussa.
Oli siellä joku Markokin perustamassa lehteä ja oli jopa 22 vuotta töissä.
Asuuko kans Stefan kaartinkaupunkissa ja onko ostanut sieltä sen omistusasunnon ?
Naiset on aina "latoneet" Stefun edessä. Myös koko sen ajan kun oli yhdessä Martinan kanssa.
Samoin kans kun oli Sofian kanssa. Eiks niin 🤭.
Seiskan mukaan Kasarmikadulla käveli ja hieman puuskutti ylämäessä.
Sofia olisi vieläkin Stefanin kanssa, jos ei olisi antanut kenkää Stefan. Tää on kuitenkin totuus ja ei pala edes tulessa 🔥.
On komea kolli todellakin ja jos vielä muuttaisi elämän tyylin ja lopettaisi turhan viinalla läträämisen pois.
Saara kyllä saa vielä varmasti kyyneleitä vuodattaa ja en usko että Stefan pystyy olee kellekään naiselle uskollinen koskaan.
On vähän eroa miesten pituudessa Stefanin ja Jeffrey Cohen, ainakin 25 cm - ja ulkonäöstä edes puhumattakaan yhtään mitään.
Toivottavasti ei seiskalehden toimittajat ota selville ja missä Stefan Therman asuu. Muuten kyttäämässä ovat yötäpäivää asunnon lähettyvillä.
Mitä ihmettä ja itse Panu Hörkkö on kirjoittanut seiskalehden uutisiin ja positiivisen kirjoituksen Stefan Thermanista.?
Jospa on nyt ymmärtänyt vasta totuuden tään Sofian elämästä ja huomaa jotain hyvääkin Stefanin tään hetken elämästä.
Mitä onko Hörkkö vieläkin seiskalehden toimittaja ?
Tukiainen on aktiivinen seksuaalisesti ja näin itse kertoo, voihan sentään ja pitikö sekin asia kertoa mediassa.
Tukiainen haluaa vielä naimisiin ja kysyy onko se Jumalan mielestä oikein 🤣 ?
Tukiaiselle on taaskin uusi mies ja kertoo, saa nähdä mitä suhde tuo tullessaan 🤭.
Sofia "latosi" Stefun edessä useampaankin otteeseen vuosien aikana. Tiedossa on että jo vuonna 2017 ainakin.
Jollain tavalla nuo uskonnolliset ihmiset pitää yhtä ja ihmisten puolia vaikka ei olisi syytä pitääkään aina. Onko muuten Ylimutka uskonnollinen kun pitää niin hirveästi Helena Koivun puolta? Helenallahan on näitä raivokkaita uskonsisaria ja ehkä -veljiäkin puolustamassa.
Tukiainen on kans omasta mielestä uskovainen ja pitääkö Ylimutka kans tästä naisesta ?
Sofia tyrkytti itseään Stefulle viesteillä.
Ylimutka ymmärtää heikkoon asemaan joutuneita naisia ja sehän on hyvä piirre hänellä.
Tukiainen kertoo että haluaa naimisiin ja nyt siellähän on kuulemma uusi äijäkin olemassa.
Niin ja Ylimutka inhoaa hyvin menestyneitä naisia ja samoin miehiä. Mistä se oikeasti muuten edes johtua ?
Ai nytkö se jo Sofia on taaskin Stefanin kimpussa 🤭.
Osaatko selittää miksi Ylimutka on Martinan kimpussa?
Minä selittäisin näin että Martina on Ylimutkan mielestä hyvässä, ehkä jopa kadehdittavassa asemassa, ja siksi häntä pitää yrittää lyödä alaspäin?
Näin se ainakin selvästi saa jokainen käsityksen, joka on lukenut Ylimutkan kirjoituksia juurikin Martinasta.
Ei voi liikaa painottaa sitä että se on aivan sama mitä jotkut keskustelupalstoilla kirjoittelevat. Eri toimittajien toiminta on se asia joka vaikuttaa ja on vaikuttanut aina eli he nämä kohut kehittelevät ja lyövät alas joitain ja nostavat ylös haluamiaan. Ja tämä on pitkällä ajanjaksolla ollut sama tilanne eli ei mikään uusi ilmiö. Heti voisi nimetä useampiakin toimittajia ketkä ovat olleet nostamassa ketäkin ja ketkä ovat olleet taas toisaalta lyömässä alas joitain. Ja tiedoksi että tuo sanamuoto koska aivan turha tässä nyt alkaa nimiä kirjoittelemaan.
Ihmettelen et Hörkkö itse kirjoittaa positiivisesti Stefan Thermanista ?
Sen verran keskustelupalstojen kirjoittelut saattavat vaikuttaa että tietyt mediat ottavat innokkaasti sieltä esille nimenomaan kielteisiä kirjoituksia, siis jos toimittaja niin haluaa jonkun tietyn henkilön kohdalla tehdä. Ja sitten että "somessa kohistaan" vaikka media sen kohun ja lööppiotsikot sitten loppujen lopuksi aiheuttaa. Somekirjoitukset ovat toki kaikkien nähtävillä mutta kyllä se media, joka niitä sieltä nostaa ylös, on se syyllinen ensisijaisesti. Tai seuraavaksi sellaisten alustojen ylläpito jotka sallivat törkeät kunnianloukkaukset ja valheet ja mustamaalaamiset.
Pitää kirjoittaa jos on kerta totuus asiassa, oli se sitten nekatiivisia tai positiivisia asioita.
Miksi otsikoidaan tämän Edelmanin ex-vaimon ja jonkun radiotoimittajan suhteesta että "kohusuhde". Mikä ihmeen kohusuhde? Mitään kohua siinä ei ole ollut kun kaksi sinkkua on alkanut seurustelemaan keskenään.
Sitten voidaan uutisoida että Seiska paljasti salasuhteen. Seiska ei ole heti ollut tietoinen jonkun julkisuuden henkilön seurustelusta niin sitten se on kuulemma ollut salasuhde.
Näin ne tekee otsikot aina tälläiset ja ei mitenkään edes liity mitenkään koko asiaan.
Ylimutka tykkää tuksusta ja Helenasta. On näköjään heikompien puolella 🫶.
No kerrankin on sitten Ylimutka asiaa kirjoittanut jos on puolustanut heikompia tai heikommassa olosuhteessa olevia naisia.
Ylimutka on kirjoittanut vuonna 2017 Jethrosta hehkutuskirjan että kuinka tehdään rahaa. Mikä muuten on Ylimutkan suhde turkulaiseen Jethroon? Onko Ylimutkakin Turun suunnasta?
Kirjan nimi: "Raha ratkaisee. 101 vinkkiä menestykseen. Jethro Rostedt".
Ei taida oikein hyvin kuitenkaan tällä Jetrolla mennä? Onhan mahdollista on sijoittanut miljoonansa ulkomaan tileille kaikki.
Ei kuitenkaan taida tästä Mikko Koivusta oikein pitää Ylimutka ja johtuuko siitä et sai luurin korvaansa Mikolta ?
Ai se jo silloin 2017 tyrkytti itseään Stefan Thermanille ja siinnä kuitenkaan onnistumatta. On se ihme epeli oikeesti se Sofia.
Ei tarvitse kuin kerran toimia kylmäkiskoisesti jotain toimittajaa kohtaan, voi olla varma että ei positiivisia kirjoituksia ilmesty enää juoruihin koskaan.
En tiedä minun tuli ainakin hyvä mieli, kun Stefan Thermanilla näyttäisi nyt olevan asiat menossa parempaan päin. On ollut hänellä vastoin käymisiä ja ainakin se Hangon kiinteistön menetykset ja sukutila vielä oli.
Hyvä mieli jonkun ö-julkkiksen vuoksi?
Ihmettele sitäkin tämä päivä!
Ei tarvitse olla mitään edes julkista, koska voi olla iloinen, jos on lukenut otsikoista kuinka on mennyt kaikki päin honkia ihmisellä. Tulee hyvä olla myös itselle, kun näkee että on joku saanut uudelleen elämänsä järjestykseen.
Täällä on henkilöitä, ketkä ainoastaan toivovat et kaikilla olisi huonosti asiat, koska niillähän on itsellään koko elämä mennyt päin peetä.
Miksi sitten pitäisi kaikkien pitää jostain kiekon hakkaajasta ja on vielä pirun rahan ahnekkin toi Koivu.
Nyt varmasti Sofia katselee komeaa Stefania ja itkee, miksi se jätti hänet kuin nallin kalliolle ja haukkui vielä hänet niin pahoin sanoin 😮💨.
On kai vielä Marbelassa sen jonkun Lotan kanssa.
Onhan sillä tää isonenenäinen vanha taatta lohduttamassa ja ostaa ruokaa ja maksaa hotelleissa asumiset. Kun löytää komean rikkaan nuoremman miehen, lähtee Sofia pois taatan seurasta kokonaan.
Ei niitä noin vain oteta nuoria ja rikkaita miehiä. Pitää olla naisen 20-25 vuotias hyvä koulutus ja kaunis naisen.
Otsikot. Mahtava. Upea. Hämmästyttävä. Salainen. 🧐.
Jetro asuu kai Espanjassa ja pitää omaa ruokapaikkaa ja baaria. Meneekö hyvin ja kukas senkin asian tietäisi.
Nyt on Stefan Therman komea ja siisti hyvin hoidettu parta 🥰. Sai kehut näköjään kans toimittaja Hörköltä.
Ei Jethrolla ole ulosotossa kuin 3 miljoonaa. Miksi Ylimutka ei ole tehnyt juttua Jethron ulosotoista?
Hörkkö on tehnyt juttua veloista ja jopa "kakkosvaimosta". Ylimutka on tehnyt jutun otsikolla Jethro auttaa koditonta Siniä.
Jospa on sympatiat Ylimutkalla Jetroa kohtaan ja silloin täytyy kehua, eikä tutkia sen ulosottoja ollenkaan 🧐.
Jopas on taas kerrottavaa Tuksulla. Haluaa naimisiin kolmannen kerran ja miettii, mitä mieltä on Jumala siitä asiasta.
Menisi Tuksu kans Dubaihin ja iskemään oman krillimiljonäärin ja lähetteli kuvia lahjoistaan omas instas 😖.
Ylisksellä on hyvä kuva laitettu, kun on festareilla Stefanin kans, iso takapuoli roikkuu väljänä melkein polvissa asti 🤣. On tyyli muuttunut, kun vanha taatta on nyt maksajana ja samoin pukeutuminen.
Ylisksellä kirjoittaa, että olisi jo nyt aika ruveta seiskalehden selvyyttä Jeffrey Cohen ex-vaimolta tausta tietoja lisää sen menneisyydestä. Eikä kirjoittaa yksistään ainoastaan, että miten Sofialla oikeasti menee.
Hyvä oivallus 👍.
Rakastaako vielä niin paljon Jeffrey Cohen vaimoaan, että pakottaa ostaa Sofian samanlaisia pukuja, kuin on sen vaimolla olemassa ?
Totta kai rakastaa! Olihan se Jeffrey itkenyt ja rukoillut koko kesän vaimoaan matkoille ja ei saanut vaimoa kuitenkaan enää takaisin 😮💨.
Voi sentään että ihan naimisiin, no toivottavasti löytää miehen joka ottaa hänet vaimokseen.
Aika näyttää ja voihan olla että Stefan on jo rahoittunut ja täyttää jo kesäkuussa 38 vuotta.
Kateus on kavala sairaus ja sielu kärsii katkeruudesta ja ainaisesta vihasta.
Ei tainnut tällä kertaa saada, kuin ainoastaan tulppaanin mukulalla ja hotelli yöpymisen.
Nukkuuko tää Sofia jotain ruususen unta viikot ja sitten herää keskelle täynnä olevia soppakulhoja, uutta krääsää sekä laadukkaita juomia, kun tulee viikonloppu?
Annetaan nyt sen Sofian nukkua ruususen unta. Toivotaan parasta ja pelätään pahinta, että miten hänen elämässään alkaa menee tuolla Dubaissa.
Miksiköhän Seiska ei julkaissut mitään kohujulkkis Sofian 35 v. synttäreitä? He kun muutenkin aina kehuvat ja valkopesevät Sofiaa.
Jospa on uudessa seiskalehdessä torstaina ja kannessa kuvat. Sofia ja Jeffrey menivät kihloihin 💞💞.
Totta ei mitään synttäreistä ollut seiskalehden uutisissa ja ei edes gekkosessa. Mikä mahtaa olla syy moiseen ?
Eikö siis Sofia esitellyt mitään lahjoja jota sai syntymäpäivänä, tai tummnpunaisia ruusuja edes ?
Ei. Case is closed.
Niinpä. Sekin vielä.
En malta odottaa omia tulevia häitäni. Näin on kuitenkin Sofia kertonut, joten häitä odetellen.
Mistäs me täällä tiedetään? Että turhaan kyselet syytä moiseen.
Kyllä tietää ainakin se vainooja, joka on Sofian fanaattinen ihailija ja palvoja ollut vuodesta toiseen.
Martinan vainoaja on ilmeisesti esiintynyt lähipiiriläisenä ja kehitellyt Hörkölle satuja.
Hörkkö onkin ollut päivystämässä Martinan huudeilla ja törmäsi siellä Stefuun ja teki Stefusta jutun. Aivan kiva juttu yllättäen. Joskus vuonna 2021 kun Hörkkö usein kytsi puskissa Martinan huudeilla niin teki jutun mm. Eskon autosta kun Esko odotti lastaan talon edessä. Auton hinnankin oli kaivanut juttuun. Sitten teki ikävänoloisen jutun kun Martina oli lenkillä, koirasta, joka olisi kiskaissut hihnassa. Niinhän koirat joskus tekee kun näkevät jotain mielenkiintoista. Toisen kerran hörkkö kuvasi Martinan koiraa kun tämä oli kytkettynä paikallisen pikkukaupan eteen. Sitten jo koirasta annettiin lempeämpi kuvaus kun ihmeissään katsoi miestä joka häntä kuvasi tehdäkseen juorulehteen jutun että omistajansa käväisi kaupassa. Oli kiinnitetty aivan oikeaan paikkaan kaupan ulkopuolella joten siitäkään ei sitten saatu mitään ikävää juttua aikaan.
Nyt ne siellä Seiskassa todenteolla taas aloitti Martinan tämänkin miehen ahdistelun. Mikä heillä on tarkoituksena? No, vainoamisensa on saanut aikaan sen että Martina ei enää laita miehestä kuvia instaansa. Taisi kotka Ylimutkan ahdistelu olla liikaa molemmille. Martina oli muuten miehensä kanssa tasan kuukausia sitten Emma-gaalassa ja joidenkin instoissa mies näkyikin. Ja tietenkin siellä mukana olleet näkivät miehen Martinan kanssa. Mitähän ajattelevat jos törmäävät näihin Seiskan valheellisiin juttuihin erosta?
Emma-gaala oli siis tasan kuukausi sitten.
Mies ei halua tulla juorulehden jahdatuksi ja että häntä mustamalaataan jossain juorulehdissä koska mies on tuossa asemassa. Varmasti oli viimeinen niitti tuo Ylimutkan hyökkääminen jotain firmaan vastaan. Nyt sitten Hörkkö on ottanut miehen todellisen työpaikan selville ja mitä ilmeisemmin sinnekin soittanut ja alkanut mustamaalaamaan Martinaa. Että tiedättekö minkälaisen kohukaunottaren kanssa työntekjänne on yhdessä. Vain villi veikkaus mutta valitettavasti uskon että näin on.
Hörkkö ei ole aikanaan saanut Martinaa niin ei halua että kukaan muukaan saa? Vain villi veikkaus mutta ajatus perustuu Hörkön pitkäaikaiseen toimintaan aina vuodesta 2004 lähtien.
Ei käy seiskalehden uutiset enää kiinnostavaksi ja siksi Hörkkö laittoi otsikon. Missä on aussi rakas. No oli soittanut Martinalle ja olivat miehensä kanssa kuntosalilla olleet silloin yhdessä. Olemme yhdessä ja emme ole eroneet, oli Martina sanonut puhelimeen Hörkölle.
Eiks sitten Hörkkö tiedä asiaa, mies ei halua olla julkisuudessa ja siksi ei Martina kuvaa miestään enää hänen instas ?
Vainooja ottaa kokoajan yhteyttä seiskalehden toimitukseen ja keksii kaikkea valheita. Onneksi ei mene läpi sen vanhan vosun keksimät valheet koskaan 💩.
No meneehän ne läpi kuten tämäkin nyt taas mitä täällä jatkuvasti hokee ja väittää että olisivat eronneet. Mutta koska niin monet ihmiset tietävät että Hörkön juttu on valhetta, mm. nekin jotka olivat paikalla Emma-gaalassa, niin naurettavaksi Hörkkö itsensä noilla jutuilla tekee.
OLIVAT 7 HUUTIKUUTA KUNTOSALILLA YHDESSÄ Martina ja hänen miehensä, kun oli Hörkkö soittanut. Sairasta vainoamista ja kyttäämistä on seiskalehden toimittajien touhu.
Hörkön oli pakko onneksi laittaa, et olivat 7 päivä huutikuuta yhdessä kuntosalilla Martina miehensä kanssa. Jos ei olisi vastannut puhelimeen Martina olisi Hörkkö kirjoittanut et eivät ole enää yhdessä.
Mielestäni Seiska on tämän uuden päätoimittajan myötä mennyt vielä pahempaan suuntaan. Niin paljon tekee valheellisia ja vääristeleviä juttuja ja otsikot laulaa täyttä soopaa vaikka jutussa sitten olisikin joku totuuden siemen näkyvissä. Ja kun ottaa huomioon että myöhemmin vain otsikot jää näkyviin ja teksti on kirjautumisen takana. Näin suoraan sanottuna valhe jää näkyviin koska kyllä monet ihmiset lukevat vain otsikot ja ne jää mieleen.
Huomaatteko että se Martinan pahin vainoaja on ollut pari päivää aivan hiljaa. Se oli taas tietoinen että seuraavaan Seiskaan tulee jotain juttua mitä se on Seiskan toimittajille kehitellyt.
Mitä yleensäkään kirjoitellaan että miestä ei ole näkynyt ja kerrotaan että miehen työ on yhdysvalloissa ja lapset australiassa. Siis tuossakin on jo tarpeeksi syytä siihen että mies ei tosiaankaan ole koko ajan Martinan kyljessä kiinni. Se on heidän tilanne ja mitä se kenellekään kuuluu. Esim. Pirittan nykyinen mies työskentekee Japanissa ja sitä ennen työskenteli Italiassa. Ei sekään mies kiehnaa Pirittan kyljessä. Lisäksi Pirittalla ja ex-miehellään on sellainen järjestely että lapset jäi entiseen kotiin asumaan ja he ovat siellä lasten kanssa vuoroviikoin. Ei heistäkään kirjoiteta jatkuvasti että onko menossa yhteen exän kanssa tai että onko eronneet koska uutta miestä ei näy.
Vainooja on jo tehnyt aloituksen ja juuri kysyy. Missä on aussi rakas Martinan. Sitä ketjua ei kannata jatkaa, antaa sen sekoilla yksin ketjussaan.
Martinan mies on näkynyt tammikuussa, kuten Hörkkö kertoo, on näkynyt helmikuussa, on näkynyt maaliskuussa ja nytkin on täällä eli huhtikuussa.
Elikkä on juuri sama henkilö joka on seiskalehden toimittajalle sekoilut ja vihjailut. Sairas vanha vosu ja ei mikään muu.
Saiko Ylimutka silloin viimeksi asianajalta nootin ja nyt luovutti Hörkölle nää sairaat naurettavat seiskalehden uutisiten aloitukset?
Onko vanhus taatta heittänyt Sofian kadulle laukkuineen, vai miksi yritetään saada turhia valheita, ettei Martina ja miehensä ole yhdessä?
No olihan kuitenkin Hörkkö asiallinen ja kirjoitti loppuun. Olivat juuri yhdessä kuntosalilla Martina miehensä kanssa ja eivät ole eroneet.
Otsikot laitaa aina seiskalehden uutiset shokeraavat ja näin saavat enemmän lukijoita niiden sairaisiin aloituksiin.
Kova on jostain syystä et Martina ja miehensä hinku sopuleilla ja toimittajilla, etteivät olisi yhdessä ja mikä on siihen oikea syy.
Kyllä Seiskan "toimittajatkin" osaa tällaiselle palstalle tehdä aloituksia ja pitää keskustelua yllä, ei se nyt niin vaikeeta ole, et jopa hekin siihen pystyy...😳
Hörkkö oli kerrankin rehellinen ja kirjoitti, eivät ole eroneet ja ovat yhdessä M ja F 👍.
Hörkkö nyt sitten selvitys tään Jeffrey Cohen menneisyydestä ja samoin miten on Sofia viettänyt luksus elämää ja kuitenkin sen ansiotulot ovat olleet viimme vuosina tasan 0 - €.
Pitää kai pyytä vihjeitä antaa Sofiasta seiskalehden uutisiin ja kertoa että kuulun lähipiiriin ja asia on totta. Näin toimii ainakin tää Martinan vainooja.
No Esko huomenna torstaina on 18:30 - telkkarissa ykkösellä ja toivottavasti puhuu tästä vainoojasta, koska tietää kuitenkin kuka on tää henkilö.
Toivottavasti nyt seiskalehden kannessa on Jeffreyn ja Sofian reheliset uutiset ja kuvat.
Miksi ihmeessä seiskalehden toimittajat eivät kerro yhtään mitään tään krillimiehen menneisyydestä ja miksi sillä on aina kaksi turvamiestä mukanaan ?
Täytyy olla jotain sellasta, ettei edes juorulehdet uskalla totuutta kertoa miehen taustoista. Kuitenkin on mediassa ollut, että on käyttänyt huumeita ja käyttänyt väkivaltaa nais ystäväänsä kohtaan.
No kyllä jossain vaiheessa tulee kaikki julki ja oli sitten millainen hyvänsä mies ja Sofian suhde tähän mieheen.