Onneksi me voimme vaikuttaa kaikissa vaaleissa asioihimme. Me voimme muuttaa suuntaa. Myös se on tärkeää, ketkä kunta- ja hyvinvointialueillamme päättävät asioistamme. Kävin ennakkoäänestämässä nykymenoa vastaan. Oletko sinä jo äänestänyt vai onko tapanasi äänestää varsinaisena äänestyspäivänä ?
Parempi huominen on mahdollinen ja se on edelleen meidän käsissämme, mutta se ei toteudu itsekseen
Anonyymi-ap
4
61
Vastaukset
- Anonyymi
Lupasin lähteä naapurin, yli yhdeksänkymppisen mummon kanssa äänestyspäivänä uurnille. Hän seuraa aktiivisesti politiikkaa ja lupasi tarjota vaalikahvit. On kertomansa mukaan vaihtanut nuoruutensa kepulaisuudesta demariksi ja äänestäneensä Haavistoa pressaksi.
- Anonyymi
dementia on vakava tauti ☹️
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
dementia on vakava tauti ☹️
Skarppi rouva on.
- Anonyymi
oletko se josta on se laulu haikeaa huomista ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 781428
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla101358- 741125
- 1091049
- 621017
- 67888
Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan
Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n250846- 63825
- 31748
- 46686