Voi pyhä tyhmyys sentään...
Kiertäkää tämän miehen grilli ja taksi kaukaa.
https://www.savonsanomat.fi/paikalliset/8423895
Juha Kotilaisen grillille ja taksiin tekemään sama
22
509
Vastaukset
- Anonyymi
Juhan käsitys normaalielämästä https://www.savonsanomat.fi/paikalliset/7947067
- Anonyymi
Kannattaa varmaan Töhösen ottaa mainostarransa pois tämän uunon VW taksista niin ei maalaamon maine mene tähän.
Johtaja Kotilainen saa ilmaista vaalimainosta...
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c - Anonyymi
Tämän herran kyytiin en taksiin mene, liian vaarallista.
- Anonyymi
Eikös ne suunnittellut, että myydään pizzeria vain 199000 euroa ja muutto mummon kanssa thaimaaseen. Jokohan äkkilähtö otettu.
- Anonyymi
Molemmat yritykset myös toiminimellä niin ei saa tietoa tuloista.
- Anonyymi
Yrityspörssissä myynnissä. Ostakee pois voipi lähtöö halvalla.
- Anonyymi
Miten toiminimi maksaa esim mummolle palkkaa , kun ei ole edes työnantajarekisterissä.
- Anonyymi
Saattaa loppua kaikenlainen yrittäminen tyypillä.
- Anonyymi
Pitäsköhän tarkastella myös, onko taksiyrittäjä asiakaspalvelija, kun tällaista puhuu.
- Anonyymi
Unohdettu kansa tarvitsee kyytejä ja grilliherkkuja.
- Anonyymi
Järjestääköhän yrittäjä perusveljille ilmaisia vaalikyytejä?
- Anonyymi
Sellaista se persujen toiminta on, ensin ollaan niin kavereita, niin kavereita, vaan sitten kun ehdokas vähän irrottelee, niin heti ollaan puukottamassa häntä selkään ja heittämässä hänet leijonan kitaan.
- Anonyymi
Perussuomalaisten ehdokasvalinnoissa ovat olleet seinät leveällä ja katto korkealla, ihan kenestä vaan on saatu leivottua erinomainen ehdokas tuleviin vaaleihin.
- Anonyymi
Pakko ottaa kaikki ketkä ehdolle tarjoutuvat, tulijoista tuskin on ylitarjontaa tämän hallituskauden tekojen takia :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pakko ottaa kaikki ketkä ehdolle tarjoutuvat, tulijoista tuskin on ylitarjontaa tämän hallituskauden tekojen takia :D
Varmaankin aika harva kuopiolainen on oma-alotteisesti pyrkinyt persuehdokkaaksi, vaan kaiketikin persujen yli-aktiivinen ilosanoman julistaja on saanut höynäytettyä nuo poloiset suostumaan ehdolle.
- Anonyymi
Ei sellaiset henkilöt ole olleet täysissä sielun ja ruuminvoimissa jotka ovat ryhtyneet persujen ehdokkaiksi.
- Anonyymi
Tyypillinen persu.
- Anonyymi
Eipä ole kumma, että persut haukkuu taksilakia koko ajan. Haluavat ilmeisesti, että tuollaiset taksinkuljettajat, jotka juovat itsensä muistamattomiksi, olisivat vieläkin etuoikeutettuja ilman mitään kilpailua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä ole kumma, että persut haukkuu taksilakia koko ajan. Haluavat ilmeisesti, että tuollaiset taksinkuljettajat, jotka juovat itsensä muistamattomiksi, olisivat vieläkin etuoikeutettuja ilman mitään kilpailua.
Monella taksaripersulla on autossaan alkolukko.
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3423614Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4753167- 712160
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3401630Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1961505Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1751240- 1051233
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal751222Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121137K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81085