Kumpi tuottaa mielenkiintoisempaa seurattavaa, market kauppias nainen vai aito-grilli vaali-ehdokas?
Värikkäimmät yrittäjät Kuopiossa
Anonyymi-ap
9485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mummo hoitaa sähkötaksimiehen kuiville vesille.
Kuten aina ennenkin on tehnyt, vaan jatkossa kun Juhasta tulee Perussuomalaisten kansanedustaja, niin sitten puolueen johto tulee Mummon avuksi.
Yhtä syvältä molempien jutut.
Yrityksille ei pidä antaa minkäänlaista yhteiskunnallista valtaa, se mikä on yrityksen etu, ei ole ihmisten etu.
Ei niin, ajetaan alas yritykset, niistä ei ole rehellisille ahkerille työntekiöille kuin harmia!!!
Jos osoitat olevasi ahkera, sinä saatkin sitten tehdä kaikki työt samalla kun muut vaan juttelee mukavia. Mitään et kuitenkaan uurastuksestasi palkaksi saa, paskanpuhujat ja naistennaurattajat saa ne palkankorotukset, sinä et saa kuin v1ttuilut jos tulee jotain ongelmia. Toiset saa lomaakin milloin vain ja kuinka paljon tahansa, sinä et. Sairauslomistasikin nipotetaan, työterveyshuolto on käsketty niuhottamaan vain sinun sairaslomissasi kun muut taas oleskelee "saikulla" (thaikuissa) viikkoja.
Sinä saat kaikki paskimmat vuorot, sinä saat kaikki syyt niskoillesi kaikesta negatiivisesta, jos tulee onnistumisia, muut vetää niistä sulan hattuunsa, sinä et saa mitään.
Hyvärisen Janne, tunnettiin paremmin nimellä Romu-Janne, oli varsin värikäs yrittäjä!
Me itse emme käy matkoilla ollenkaan, on niin paljon kaikkea tekemistä mihin meitä on pyydetty, ei millään ole ehditty vaikka ollaankin eläkeläisiä.
Mummon dildopizza.