Värikkäimmät yrittäjät Kuopiossa

Anonyymi-ap

Kumpi tuottaa mielenkiintoisempaa seurattavaa, market kauppias nainen vai aito-grilli vaali-ehdokas?

8

229

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mummo hoitaa sähkötaksimiehen kuiville vesille.

      • Anonyymi

        Kuten aina ennenkin on tehnyt, vaan jatkossa kun Juhasta tulee Perussuomalaisten kansanedustaja, niin sitten puolueen johto tulee Mummon avuksi.


    • Anonyymi

      Yhtä syvältä molempien jutut.

    • Anonyymi

      Yrityksille ei pidä antaa minkäänlaista yhteiskunnallista valtaa, se mikä on yrityksen etu, ei ole ihmisten etu.

      • Anonyymi

        Ei niin, ajetaan alas yritykset, niistä ei ole rehellisille ahkerille työntekiöille kuin harmia!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei niin, ajetaan alas yritykset, niistä ei ole rehellisille ahkerille työntekiöille kuin harmia!!!

        Jos osoitat olevasi ahkera, sinä saatkin sitten tehdä kaikki työt samalla kun muut vaan juttelee mukavia. Mitään et kuitenkaan uurastuksestasi palkaksi saa, paskanpuhujat ja naistennaurattajat saa ne palkankorotukset, sinä et saa kuin v1ttuilut jos tulee jotain ongelmia. Toiset saa lomaakin milloin vain ja kuinka paljon tahansa, sinä et. Sairauslomistasikin nipotetaan, työterveyshuolto on käsketty niuhottamaan vain sinun sairaslomissasi kun muut taas oleskelee "saikulla" (thaikuissa) viikkoja.
        Sinä saat kaikki paskimmat vuorot, sinä saat kaikki syyt niskoillesi kaikesta negatiivisesta, jos tulee onnistumisia, muut vetää niistä sulan hattuunsa, sinä et saa mitään.


    • Anonyymi

      Hyvärisen Janne, tunnettiin paremmin nimellä Romu-Janne, oli varsin värikäs yrittäjä!

    • Anonyymi

      Me itse emme käy matkoilla ollenkaan, on niin paljon kaikkea tekemistä mihin meitä on pyydetty, ei millään ole ehditty vaikka ollaankin eläkeläisiä.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      339
      3503
    2. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      473
      3153
    3. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      71
      2150
    4. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      340
      1620
    5. Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota

      2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-
      Maailman menoa
      196
      1505
    6. Pystyisitkö ottamaan kaivattuasi

      Elämääsi miten pian
      Ikävä
      105
      1233
    7. Voisiko olla jopa niin

      Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal
      Ikävä
      75
      1222
    8. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      1210
    9. Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."

      Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1127
    10. K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."

      Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali
      Suomalaiset julkkikset
      8
      1085
    Aihe