Hallittu pörssikurssien romahdus Trumpilta.

Anonyymi-ap

Jo vuosi sitten johtavat asiantuntijat oli sitä mieltä että pörssikurssit ovat ylihinnoiteltuja ja romahdus on tulossa. Trump sai aikaan hallitun pörssikurssien romahduksen. Jossain vaiheissa osakkeet on taas aliarvostettuja ja kauppa alkaa taas käydä.
Nyt Trump päätti milloin pörssikurssit romahtaa, sen sijaan että jotkut pörssikeinottelijat romahduttaa kurssit joskus haluamanansa aikana kun he haluaa tehdä rahaa.

7

184

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yleensä sijoitukset kannattaa muuttaa rahaksi silloin kun kurssit ovat kohdillaan. Itse muutin noin puolet sijoituksista rahaksi jo syksyllä, nyt ne on määräaikaisella.

    • Anonyymi

      Ei ole Trumpilla tai halli olla mitään hallittua. 2 kk pressana ja nyt jo kansa osoittaa mieltä hallintoa vastaan. Hyvin menee.

    • Anonyymi

      Trump puhuu mitä puhuu, mutta taustalla on asiantuntijoita jotka osaa hommansa. Meillä kaikki tulkitaan vain mustavalkoisesti.

      • Anonyymi

        Hoh hoijaa. Trump on irtisanonut kaikki joilla on eri näkemys ja ilmeisesti ammattilaisen tiedot ja kokemus. Jäljelle jäi marionettien porukka, eikä Trump kuuntele heitäkään. Trumpilla ei ole kykyä kuunnella muusta puhumattakaan. Mustavalkoisuus on kaukana tästä. Oikeasti sanottuna taustalla on porukka joka toteuttaa trumpin ihmeellisiä juttuja. Lueppas Trumpin sisaren kirjoittama kirja, saat hyvän lähituntuman Trumppiin ja sukuun. Jutellaan sitten lisää.
        Täällä ärsyttää aina eniten näennäis viisauksien esitäminen.


    • Anonyymi

      Trump on satusetä. Kiisti tienneensä että tullit vaikuttavat pörsseihin. USA:n valtiovarainministeri oli informoinut pressaa kyllä miten voi käydä. Mutta trump vihaa älykkäitä ja osaavia ammattilaisia. Trumpin muut toimet sivistystyötä vastaan tekee USA:sta kehitysmaan. Syy....USA:n lukutaidottomien osuus on jo nyt yli 20%.Ei mitään maata pyöritä pörssit, siellä liikkuu vain joutilas raha. Ihmiset ja teollisuus ja kauppa sen tuloksen tekee, pörssit elävät siivellä. Mutta osa pörssistä on sidoksissa tuotannon investointeihin ja se aiheuttaa ongelman. Vanhat osakkeet ja kaikenlaiset futuurit tai niiden arvo ei mitään kaada. Trumpin toimet antavat pankeille ja muille rahoittajille yhä enemmän valtaa. Hänelle pitäisi antaa virtuaali USA jossa voi sitten touhuta kuin lapsi hiekkalaatikolla.

    • Anonyymi

      Tämä Vladimir Trumppi ajaa talouden täyteen kaaokseen!
      Ilmeisesti että pääsee itse ostamaan halpoja osakkeita!Harmi että tähtäin ei ollut aivan kohdallaan..

    • Anonyymi

      Eiköhän Trumpin lähipiiri ollut etukäteen tietoinen Trumpin toimenpiteistä. Ostivat myyntioptioita ja vääntävät rahaa hanan täydeltä. Näin hyviä tilaisuuksia ei monta ole ihmiselämän aikana. On melkein sama minkä osakkeen mytntioptioita on ostanut.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      153
      1018
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      707
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      126
      647
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      23
      638
    5. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      605
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      42
      603
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      159
      556
    8. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      545
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      34
      544
    10. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      518
    Aihe