Ois ollut.

Mukavaa kun oltaisi voitu jatkaa mutta tämä päätty näin.
23561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Kaikki loppuu aikanaan..

Äänestä
  • eipä muuta.

    Äänestä

No ihan päin vttua meni. Seurusteletko sä sen kanssa?

Äänestä

Harmi. Menikö naiselle vai miehelle?

Äänestä

Näin on. Kusetusta ja vainoa.

Äänestä
  • Sitäpä juuri ja paljon!

    Äänestä

No se oli hänen valinta jättää vastausta ja reaktiota vaille.

Äänestä

Tais olla mulle. A-Naiselle.

Äänestä

Kai se metsä vaan vastas niin kuin sinne huudetaan. Ei siinä sen enempää voi.

Äänestä

jos katsoitte tuon MOT-ohjwlman niin voite ymmärtäämikai aiia yrittäisin auttaa masentuneita tyttöjä teistäkin ehkämonia.

olisi mukava pwli aiia whkä awn rwkwminwnkin oliai jo qixan hauakaa.

Äänestä

Ei kai kukaan tätä palstaa loputtomiin jaksa. Ainakaan kukaan terve.

Äänestä
  • Eikä jaksa sitäkään mitä palstan ulkopuolella tapahtuu enää yhtään ! Lopettakaa se kaikki kautta rantain esitys. Se on kuvottavaa kuultavaa ja nähtävää, se jatkuva kertominen ihmisestä jota en voi sietää!

    Äänestä

Päättyi ennen kuin ehti alkaa ☹️

Äänestä
  • Se on ollut minulle täysin päivänselvää jo monen vuoden ajan. Ei ihmissuhteita hoideta muiden esityksellä ja suulla. Tietyn henkilön kommunikointitaidot olivat todella huonot ja muitakin syitä vaikenemiselle hänellä oli. Aina kun ihminen ei osaa tai pysty kommunikoimaan normaalisti, se vie vääjäämättä tilanteen siihen pisteeseen että lopputulos on nolla!

    Äänestä

Kohdelkaa hyväsydämisiä ihmisiä hyvin. Jos joku on teille hyvä niin älkää ainakaan jättäkö sitä huomioimatta.

Äänestä
  • Kukaan ei halua olla toiselle pelkkää ilmaa jos oikeasti välittää.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Kukaan ei halua olla toiselle pelkkää ilmaa jos oikeasti välittää.

    Ei halua ei, eikä kakkosvaihtoehto tai itsetunnon nostatus väline.

    Äänestä

  • Minulle ei ole kukaan ollut hyvä projektin aikana. En ole voinut olla oma itseni ilman vakituista mieluisaa työpaikkaa. En ymmärtänyt projektin tarkoituksesta mitään moneen vuoteen. Näin ja koin sen niin etten ymmärtänyt siitä mitään! Ja se kun en saanut tehdä töitä vakituisessa työpaikassa se oli sydäntä raastava kokemus ja on sitä vieläkin. Se vei elämältäni pohjan pois kokonaan ja olin kuin hukkuva yrittämässä tarttua oljenkorteen joka ikinen päivä! Mutta niin ei tapahtunut, jokainen päivä kautta rantain kertomista upotti minut yhä syvemmälle ja vasta sitten kun projekti on kokonaan loppunut alan pikku hiljaa päästä takaisin maalle turvaan! Voin rehellisesti kertoa, että mikään muu kokemus ei ole ollut elämässäni yhtä rankka ja kauhea kuin ilman lupaa aloitettu projekti! Olen psyykkisesti todella kaiken kokemani jälkeen ja en halua nähdä tiettyä ihmistä enää koskaan!

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Minulle ei ole kukaan ollut hyvä projektin aikana. En ole voinut olla oma itseni ilman vakituista mieluisaa työpaikkaa. En ymmärtänyt projektin tarkoituksesta mitään moneen vuoteen. Näin ja koin sen niin etten ymmärtänyt siitä mitään! Ja se kun en saanut tehdä töitä vakituisessa työpaikassa se oli sydäntä raastava kokemus ja on sitä vieläkin. Se vei elämältäni pohjan pois kokonaan ja olin kuin hukkuva yrittämässä tarttua oljenkorteen joka ikinen päivä! Mutta niin ei tapahtunut, jokainen päivä kautta rantain kertomista upotti minut yhä syvemmälle ja vasta sitten kun projekti on kokonaan loppunut alan pikku hiljaa päästä takaisin maalle turvaan! Voin rehellisesti kertoa, että mikään muu kokemus ei ole ollut elämässäni yhtä rankka ja kauhea kuin ilman lupaa aloitettu projekti! Olen psyykkisesti todella kaiken kokemani jälkeen ja en halua nähdä tiettyä ihmistä enää koskaan!

    Vain muutama kysymys minulle ennen projektin aloitusta ja olisin säästynyt kaikelta siltä, mitä minut pakotettiin kokemaan! Miksi ette lopettaneet sitä, kun pyysin!! Kohteluni on ollut ala-arvoista koko projektin ajan. Siksi minulla ei ole yhtään hyvää sanaa sanottavana tietylle henkilölle!!

    Äänestä

No niin ois ollut...

Äänestä

Minulle se on ollut selvää jo kuuden vuoden ajan, ettei projektilla tule olemaan onnistumisen mahdollisuutta koskaan. Projekti vei elämästäni kaiken minulle tärkeän! Työpaikan, mielenrauhan ja tilalle tuli jokapäiväinen ahdistus ja stressi ja se vaikutti psyykkiseen, fyysiseen ja taloudelliseen tilanteeseen huonontavasti! Se ei siis saanut koskaan mitään hyvää aikaan!

Äänestä

Niin varmasti.

Äänestä

Kenen syy...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mukavaa kun oltaisi voitu jatkaa mutta tämä päätty näin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu