Ny Parkanolaiset kannattaa äänestää! Mikäli haluaa muutosta nykyiseen politiikkaan, ei kannata jättää äänestämättä! Hyviä ehdokkaita Parkanossa ja hyvin vointialueella! Mikäli jättää äänestämättä on kuin antais äänen sellaiselle, jota ei haluais missään tapauksessa päättämää koti kunnan tai hyvinvointi alueensa asioista! Joten rikotaan parkanos äänestys ennätys, saadaan positiivista näkyvyyttä parkanoon!
Kannattaa ehdottomasti äänestää!
Anonyymi-ap
8538
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Nyt kannattaa äänestää ehdokasta joka todella vastustaa Tuulivoimala Puistoja mitä nyt kaavaillaan joka puolelle Parkanoa, eikä ehdokkaita jjotka vaalien jälkeen kääntävät takkinsa, näitä takinkääntäjiä on jo riittävästi nähty Parkanon päättäjissä. Jos haluaa asua ja elää Parkanon hienossa luonnossa tulee vastustaa hullunmyllyjä ja turvata luonnonläheiset terveet elinolosuhteet itselle jaa tuleville sukupolville. Parkano on hieno luonnoläheinen rauhallinen paikka asua 65 vuotta mutta jos myllyjä tulee muutan pois. Paikkakulta muutottappio tulee lisääntymään ja uusia veronmaksajia ei tule. Parkano ei saa myllyistä mitään verotuloja koska valtionosuudet leikataan ja myllyjen verotuotot jaetaan ensi vuoden alusta kaikkien Suomen kuntie kesken. Ihmettelen vaalikoneesta katsomia tuulivoima kannaottoja, luuleeko ehdokkaat saavansa jotain itselleen taloudellista hyötyä tai sulkia hattuunsa hyväksymällä tuulivoiman joka tuhoaa oman kotikunnan hienon luonnon. Toivottavasti niiin hyvin ei käy että pääsette äänestämään Parkanon luonnon , ihmisten ,eläinten ,pohjavesialueiden tuhoamisesta, muistutan että jos teidät valitaan tekemäänpäätöksiä ja hyvksytte hullunmyllyt olette allekirjoitusellanne vastuussa niiden purkukustannuksista ja ongelmajätteistä jotka on omistajat jo rahastaneet monikasallisille bulvaani yrityksille ja jättäneet vastuut sinisilmäisille vihreän siirtymän lyhytnäköisille paikkakuntalaisille
SIIS PERUS SUOMALISET VOITTOON KESKKUSTA KOKOOMUS PUTOAA IKKUNAS
Mitenkä KD;n takinkääntäjien käy
KD:ssa myös tuulivoimavastaisia hyviä ehdokkaita.
"Venäjä on ihana ja minä olen lihava" eli tämä "erityisoperaatiomies". Toinen Savupirttimies joka haluaa hävittää Kihniön maailmankartalta. Vaihtoehdotko vähissä? Onneksi siellä on muitakin ehdolla.
Täällähän runosuoni kukkii.
Jep, Äänestäkää SDP tai VAS. #Saksikäsipetturi.
Äänestämällä ET VOI vaikuttaa!