Debit kortti OP

Anonyymi-ap

Kysymys.

Osuuspankissa jos haet debit korttia eli siis OP debit korttia ja valitset kortillesi oman sopivan kuva aiheen / taustan ja kun olet lopullisesti viimeistä vaille näet loppusivulla sen i merkin ja ruudussa ja kun laitat hiiren sinne se sanoo kate varmennetaan aina jne ja jos internet yhteyttä ei ole maksu ei onnistu. Kysymyksessä siis ei ole se Basic kortti .

Minulle jää jodenkin siis tunne että jos jatkan korttitilauksen tekemistä saan debit kortin joka on se ns.online kortti ei siis perus offline kuten S pankissa oleva s etukorttini.

Luottotiedot kunnossa A merkintä työssäkäyvä . Muuden heillä kysymykset kohdassa korttialueella maininta että kortit ovat offline kortit.

Onlinekortilla et tee mitään lentokoneessa tai junassa tai bussissa jos ei yhteyttä ole maksu eipä onnistu.


Muuden olisin debit kortin tilannut mutta kun tietokoneen hiiri osui sinne info i kohtaan hakemuksen viimeisessä vaiheessa ja siinä oli se maininta.
Jäi hakematta.



OP Debit -kortissa ei ole luotto-ominaisuutta.
Ostokset veloitetaan tililtäsi parin päivän kuluessa.


Kortti on maksuton alle 26-vuotiaille.

Voit liittää korttiin Plussa-ominaisuuden.

Voit nostaa kortilta käteistä ostosten yhteydessä useiden myymälöiden kassalta, esimerkiksi K-ruokakaupat ja Tokmanni.

Voit maksaa lähimaksulla korttiostokset summasta riippumatta. Yli 50 euron ostoksissa korttia ei tarvitse syöttää maksupäätteeseen, mutta vahvistat maksun näppäilemällä tunnusluvun maksupäätteeseen.
Seuraat korttisi tapahtumia kätevästi OP-mobiilista sekä op.fi-palvelussa.

Voit myös kerryttää säästöjä kortilla maksaessasi, kun otat käyttöön Säästölippaan.
Säästölippaan voi avata vain yli 18-vuotias, koska sen kautta voi aloittaa rahastosäästämisen.

0

481

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

        Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
        Maailman menoa
        120
        3531
      2. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

        Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
        Maailman menoa
        222
        2541
      3. Kesäaika on normaaliaika...

        ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
        Maailman menoa
        214
        1975
      4. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

        taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
        Maailman menoa
        49
        1802
      5. Ähtärin päättäjät

        Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
        Ähtäri
        52
        1177
      6. Tulen hulluksi hänestä

        Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu
        Ikävä
        67
        997
      7. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

        Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
        Ähtäri
        18
        895
      8. Miltä tuntuu kun

        On asioita joita ei rahalla voi ostaa?
        Ikävä
        109
        889
      9. Koulussa puukotus

        Tapuli kaupungissa, ollaanhan me maailman onnellisin kansa. Voi puhäjysäys.. millä mittarilla onnellisuus on mitattu,, p
        Helsinki
        26
        821
      10. Ensimmäinen kuukausi palkatatta

        Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty
        Kansallinen Kokoomus
        72
        782
      Aihe