passaa lintujen uida puhtaassa vehkalammessa kun paskavedet menee pieksänjärveen.mutta missäs me ihmiset uidaan.no, tahinlammessa,naarajärvessä niinkauan kun niihin laskeva paskalampi ruopataan.
myrkkyvedet
Anonyymi-ap
3
321
Vastaukset
- Anonyymi
Siis menikö tuokin homma noin Paskaa leviää ja vastuu ei kellään..
- Anonyymi
Ympäristönsuojelulaki
https://fi.wikipedia.org/wiki/Ympäristönsuojelulaki
Ympäristöministeriö
https://ym.fi/etusivu
Aluehallintovirasto
https://avi.fi/etusivu - Anonyymi
paljonko tuli fosvori pieksänjärveen kun vehkalampi ruopattiin.ei siinä auta että lahnat poistetaan järvestä.kaikenlaisia selityksiä sitä kuuleekin.kysykää vaikka vesien tutkijoilta.sielläkin on sellaisia tutkijoita jotka antaa sellaisen tuloksen minkä kaupunki määrää.muistelkaa vaikka lievestuoreen tapaus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2453313Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3592956Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,171985Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e631763Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591652MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131533- 1221476
Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11404Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4751400