Jäähallin osuus + 1,5% tuloveroprosentista?

Anonyymi-ap

Olipa taas luettavaa Pyhäjokiseudussa.Ylläpito kulut investoineen jo pilvissä.

6

984

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oulainen panostaa jäähalliin vaikka käyttäjät vaan vähenee!
      Koulujen piha-alueet surkeassa kunnossa. Juho-oksan jääkiekkokaukalo seissyt rapakunnossa varmaan 10 vuotta. Pienempi kaukalo sinne ja alue kuntoon, niin piristää keskustan aluetta. Pitäisi panostaa niihin koululiikkujiin ja heidän olosuhteisiin, jotta esim. jäähallilla olisi tulevaisuudessa käyttäjiä. Samat päät miettii näitä asioita niin eihän ne etene.
      Kaiken huippu oli päätös Piipsijärven koulun liikuntapainotteisesta eskarista. Kait se liikuntaeskari pitäisi sijoittaa sinne missä on jo valmiit liikuntapaikat. TH-oppilaitos on kaupungin omistama ja onko se mahdollisesti jäämässä tyhjilleen osaksi. Kannatas nyt selvittää ennen kuin lyödään rahat kiinni Piipsjärven omaan stadioniin.

      • Anonyymi

        Tähän päiväkotisuunnitelmaan kyllä uppoaa kaikki verorahat;ensin kyllä arvioinnit mitä kaikkea pitää tehdä kun pitää laittaa pihat turvalliseksi,sisätilat,lämmitys ym. Kertokaa miten tämä olisi luontoystävällinen kun keskellä valtatietä,muiden tonttien ympäröimä???


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tähän päiväkotisuunnitelmaan kyllä uppoaa kaikki verorahat;ensin kyllä arvioinnit mitä kaikkea pitää tehdä kun pitää laittaa pihat turvalliseksi,sisätilat,lämmitys ym. Kertokaa miten tämä olisi luontoystävällinen kun keskellä valtatietä,muiden tonttien ympäröimä???

        ..oliko ennen noin ja hyvin pärjättiin mutta kun on saamattomat ja laiskat vanhemmat jotka arvostelee joka asiaa niin ei tule mikään koskaan mieleiseksi ! niin ja pitäsi saada ilmaiseksi


      • Anonyymi

        Tuleeko piipsjärven päiväkodille eskariryhmä ?


    • Anonyymi

      potkupalloilijoille lämmitettävä kenttä, uimahallissa voi laskea veden lämpötilaa se olisi virkistävämpää, kaupungin alueella liikkuminen klo 22 jälkeen kiellettävä, kaikki kerhot voi lakkauttaa jne... viimeinen sammuttaa valot kun kukaan ei maksa laskua !

    • Anonyymi

      toimettomat istujat jäähallilla?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      76
      971
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      823
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      71
      791
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      664
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      60
      595
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      34
      554
    7. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      538
    8. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      517
    9. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      36
      512
    10. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      509
    Aihe