kertokaa kokemuksia
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18897075/sama-ongelma-on-havaittu-myos-suomessa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18898200/vieraskieliset-oppilaat-jaettava-tasaisemmin-kouluissa
Maahanmuutto vaikuttaa kuopiossa miten?
13
816
Vastaukset
- Anonyymi
Maahanmuutto vaikuttaa Kuopioon erittäin positiivisesti, kansainvälistyminen on kaikkien valaistuneiden kaupunkilaisten etu.
- Anonyymi
Ukrainalaiset mansikanpoimijat ovat piristäneet katukuvaa kesäisin.
Kuntavaaleissa persut putosivat oikein kunnolla:
https://yle.fi/a/74-20155851
Kuntaliitoksia on kiittäminen siitä, että Kuopio on Suomen kaupungeista keskustalaisin. - Anonyymi
Maahanmuuttokeskustelu on saanut persut näyttämään juuri siltä mitä valtaosa persuista oikesti on, eli yksinkertaisilta metsäsuomalaisilta.
- Anonyymi
Persut ei ole täysin väärässä!! Työni puolestä näen, miten röyhkeästi ulrainalaiset käyttävät systeemiä hyväksi. Kaikki yritetään maksattaa suomalaisilla. Ja sitten käydään parin kuukauden välein kotimaassa lomalla. Länsi-Ukrainassa ei ole mitään hätää, ihmiset elävät normielämää ja käyvät yöelämässä ja ulkomaan lomilla. Osa tulee Suomeen hoidattamaan itseään suomalaisten piikkiin Terveystalolla, jossa turvapaikanhakijat saavat käydä yksityislääkäreillä. Jne jne veri kiehuu kun ajjattelenkin
- Anonyymi
Oletko mahdollisesti persuista ulos potkittu valtion virkamies?
- Anonyymi
Kolottajalla taas banni mielessä!
- Anonyymi
Mutta mikä on laki?
Sananvapaus
- Anonyymi
Parhaat sairaanhoitajat ja lähihoitajat on ulkomaalaisia!
- Anonyymi
Sairaanhoitoalalla pitäisi olla korkea kielitaitovaade, sillä ei ole kiva asioida lääkärillä tai hoitajalla, joka ei osaa potilaalle kunnolla selittää asiaa
- Anonyymi
kerro viisas
- Anonyymi
yhdessä
Ketjusta on poistettu 38 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622532Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant979801Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537713Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va936479SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1916219Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m645820Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,585307Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515203HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214853Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074554