Kausien 04-05 &97-98 top10 parhaat tappelijat

Anonyymi-ap

04-05

1.sami helge Helenius(moni pelkää niin paljon ettei uskalla hanskata häntä vasttaan ja luutii oman pään vuodenvarmasti aina)

2.romat vopatti vopat(lahjakas voimahyökkääjä joka massallaan luo tilaa taitavimmille ja osaa myös itsekin halutessaan kahvittaa vastustajan ja tällä kauvella ryhtyi varsin hurjaksi tappeluissa)

3.Pasi nielikäinen(nousi ryminällä liigan aatelistoon tappeluhommissa että tällä kauvella hän muisti aika monta asiaa jotka pitää suorittaa eli tehdä töitä joukkueensa eteen kuin myös suojella omiaan ja rystysiin hän sai aiempaa enemmän tarkkuutta)

4.Toni mäkiaho(istuyi yli 100 minuuttia "pukilla" ja osoitti ettei aina tarvi tapella ja saanut koko liigalta oikeastaan ihan eka pelivuosistaan ison kunnioituksen koska vaikka pellaa kovvaa niin ei sikaile juuri koskaan ja hän on jäällä aikamoinen ihmiskuula)

5.markus Kankaanperä(Jykevä raamikas pakki ei ole kiva kohdata taklaustilanteissa ja osaa myös hoitaa tappeluhommat kiitettävän hyvin ja muistamme mm pre-season kauvella kun toronto maple leafs vieraili Suomen SM-liigassa niin kankaanperä tappeli venäläispellaaja Nick antropovia vastaan)

6.Jani Honkanen(uusi kova nimi tullut liigaan joskin puhkesi kukkaan tappeluhommissa vasta oikeastaan 2000-luvun lopussa ja 2010 luvulla ja tähänkin aikaan kaikki hyvät aseet oli tappelijana eli iso koko , hyvä taktillinen ja teknillinen osaaminen sekä kova iskuvoima)

7.hall gill(iso jättiläinen joka tosin kokoonsa nähden ei ole kovin hyvä tappeluissa mutta ansaitsee paikan top10;ssä ihan pelkän hurjan asenteensa takia)

8.Shayne toporowski(tuttu nimi näillä listoilla että joka vuosi tuntui saavan sellaista ruutia nyrkkeihinsä ja taistelutahtoa)

9.jody shelley(koko kausi joukkueensa poliisina oli ilmeetöntä ja vaisua vailla asennetta mut ansaitsee silti paikan top10;iin

10.Leo komarov(kyky mennä ihon alle ja osallistui paljon scrum-tapahtumiin ja hanskasi pari kertaa esim kim Hirshovitciä vastaan ja hirso yllätti tasapelillä)


97-98

1.reid Simonton(kanukkipakki oli suuri rauhanturvaaja joukkuueelleen kauven aikana ja ei tehnyt kaukalossa hienosteluja vaan nosti vastustajan seinille ja kamppasi jäihin eli yksinkertainen ja tehokas tyyli pelata)

2.veli-pekka Kautonen(osoitti ilkeyttä jäällä ja osoitti rystynsä kovuutta myös)

3.darren Stolk(tehokas omissaan ja tehokas rystystensä käyttäjä että jakoi oikeutta muutamia kertoja pudottaessaa hanskat ja aktiiviset osallistumiset lukuisiin scrum tapahtumiin jäi myös monien mieleen)

4.jarkko Ruutu(ei aina saa kunnioitusta muilta pelaajilta mutta häntä rakastetaan joukkuekaverina)

5.Bob halkidis(kanukin kuuma veri kiehui kauven aikana ussein)

6.riku kallioniemi(hurja matsi tom laaksosen kanssa jäi mieleen jossa ensin otti kovan iskuun mut nousi jäästä ja pääsi lopulta tasapeliin ja vaikka on päätä lyhyempi muita niin hänellä on hurja taistelijan sydän)

7.tom laaksonen(avainmatsi kallioniemen rikua vastaan ja pari muutakin)

8.timo willman(ilkeä ja karu ilves-pakki joka jäähyilee joskus ehkä liikaakin)

9.mikko myllykoski(tappeli pari kertaa ja usein scrum tapahtumissa yksi liigan aktiivisimpia ja yksi tapaus jäi hyvin mieleen kun hannes hyvönen sikaili niin myllykoski haastoi hänet mut hyvönen luisteli karkuun jolloin selostaja ihan sanoi suoraan että olipa hannes pelkuri)

10.riku-petter Lehtonen(pakki joka tehokas siivoamaan maalin edustaa ja moni sai tuta hänen kovuuden maalinedushässäköissä)


kirjoittaja Juha pohjola

0

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

        Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
        Seinäjoki
        101
        4994
      2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

        Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
        Maailman menoa
        252
        2057
      3. Mikä on kaivattusi

        ammatti?
        Ikävä
        89
        1683
      4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

        Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
        Kaste
        240
        1190
      5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

        Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
        Maailman menoa
        338
        1169
      6. Kaipaatko nainen

        Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
        Ikävä
        105
        1100
      7. Onko kaivattusi ulkonäkö

        tarpeeksi miellyttävä? 🥕
        Ikävä
        50
        1099
      8. Nojatuoli !

        Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
        80 plus
        149
        1079
      9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

        Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
        Ikävä
        111
        1039
      10. Milloin ymmärsit

        Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
        Ikävä
        85
        984
      Aihe