Mä oon vaan väsynyt. Varmaan säkin oot. Kyllä mä tykkään, ei se tunne niin vaan katoa. Harmi sinänsä, helpottaisi elämää aika paljon, jos se katoaisi. Oon miettinyt paljon kaikkea. Sua, mua, meitä. Mitä sä haluat? Kuka mä oon? Millainen ihminen mä oon? Miksi sä? Miksi me? Onko tää tunne aito? Mä mietin kaikkea niin paljon, että mä väsyn. Eikä mulla ole ketään, kenelle puhua. Sit mä kirjoittelen tänne ja meen vaan pahemmin sekaisin. Kun ainut reitti selvyyteen olisi puhua sulle.
Oon väsynyt
30
1236
Vastaukset
- Anonyymi
Samat sanat sanoisin T miehelle.....
- Anonyymi
Mä sanon miehelle H että soita! Haluan selvittää tämän rakkaus hommelin🩷🙏😘
- Anonyymi
Sit sun täytyy puhua. Väsyt muuten vielä lisää.
- Anonyymi
Kuin mun kirjoittama, jokainen sana koskettaa muakin! Oon vaan nainen, kuten aloittajakin taitaa olla?
- Anonyymi
Ihan samat tuntemukset mullakin. En yksinkertaisesti jaksa enään tätä tilannetta 🩷
- Anonyymi
Itse halusin eräälle sanoa olevani väsynyt, mutta en ehtinyt kun hän halusi mennä piiloon. Onhan tuosta parisen vuotta aikaa
- Anonyymi
Rakastan sua T(m)
- Anonyymi
Niin olen sanonut ,muistatko?
- Anonyymi
M-nainen?
- Anonyymi
Ei mua väsytä.
- Anonyymi
Puhu hänelle jooko!
- Anonyymi
Miksi et puhu?
- Anonyymi
Puhu suoraan niin ei tarvii arvuutella ja sekoittaa päätä palstalla
- Anonyymi
Puhu minulle. Puhu että tiedän sinun olevan olemassa.
Puhu että tiedän mitä haluat.
Rakkaudella minä. - Anonyymi
Miksi et puhu kaivatullesi?
Rakastan miestä niin paljon, ei hän taida ymmärtää sitä. - Anonyymi
Reitti on selvä jos niin haluat. Harkitse ja kokeile. Pakkoa ei ole mihinkään Amen
- Anonyymi
Sait mut hymyilemään kiitos. 🩷
- Anonyymi
Kokeile purkaa ajatuksia tähän? Mitä pelkäät tai epäilet
- Anonyymi
Valtavan suuret onnittelut rakas
- Anonyymi
En pelkää hyvää yötä ihanuus
- Anonyymi
Ihan samoin ajattelen
- Anonyymi
Onko aloittaja mies vai nainen?
- Anonyymi
Aloittaja on nainen.
Aika moni luuli tai toivoi, että mies.
- Anonyymi
.....
- Anonyymi
Entäs jos vaan menisit juttelemaan sille? Ei tarvi just tästä puhua vaan vaikka niitä näitä, sekin helpottaisi. Ehkä koskettaisit sitä hieman samalla... vaikka horjahtaisit ja tarttuisit käteen kiinni... keksit varmasti jotain.
- Anonyymi
Aika paljon on asioita, mihin ei järkeilemällä lopputulosta löydä. Liika mietintä, sitä pitäs välttää. Menee vaan sotkuun päässä kaikki vähäkin loogisuus. Mut onpa jotai liikettä päässä, jos hyvää koittaa siitä hakee.
- Anonyymi
No mikset puhu? Mn kyselee
- Anonyymi
Tämä palsta tuhoaa viimeisetkin rippeet ihmissuhteista ja myös omasta itsestä. Tää on oikeesti tuhoava ja vaarallinen paikka.
- Anonyymi
Täällä myös yksi erittäin väsynyt elämään ja ihmisiin ja yli päätään kaikkeen tällä hetkellä. Saa nähdä miten kuopasta noustaan. No tämä paikka siihen ei todellakaan auta vaan pahentaa.
- Anonyymi
Yritän myös olla ajattelematta sua mutta en onnistu siinä kovin hyvin. Mielelläni puhuisin ja niin ettei ole painetta kumpaankaan suuntaan siitä mitä pitää tai ei. Aika paljon on sanottu mikä ei helpota sitä että voitaisiin oikeasti nähdä. Mutta jotenkin, ainakin mulla kaikki paineet ovat palaneet pois. On vaan halu tavata ja joko jatkaa toisaalle tai katsoa tämä kortti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161