Keskustan Kaikkosen halventava puhe vanhuksista.

Vaikuttaa kovin ikävältä kun Kaikkonen hokee jatkuvasti mummoista ja mummorallista, kovin on kaukana vanhusten kunnioitus.
6288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Antti tietää mistä puhuu

Äänestä
  • Samaa mieltä.

    Äänestä

  • Antti on tolkun mies

    Äänestä

Moukkamaista puhetta, ei ääni Kaikkoselle.

Äänestä

Kaikkonen puhui siitä ettei ne mummot kelataksin kyydissä saa apua sairauksiinsa vaan tarvitsevat lähellä olevaa lääkäriä. Vastusti kauas siirrettyjä lääkäripalveluita.

Äänestä

Eläkeläiset ovat pelkkä kuluerä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vaikuttaa kovin ikävältä kun Kaikkonen hokee jatkuvasti mummoista ja mummorallista, kovin on kaukana vanhusten kunnioitus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu