palauttamiseksi? Minulla on.
-Venäjän on palautettava ja maksettava Suomen maksamat sotakorvaukset täysimääräisenä korkoineen Neuvostoliiton aiheuttamasta ja aloittamasta sodasta 1939.
-Venäjän on kunnostettava ja palautettava jokainen Venäjän tuhoama suomalisen hautamuistomerkki Venäjän alueella.
-Venäjän on palautettava jokaisen suomalais-ugrilaisten kansojen täysimääräiset perusoikeudet omaan kieleen, kulttuuriin ja edustukseen Venäjän duumassa.
Lista voi jatkua loputtomiin. Iki-ihana Zaharova, maailma on silmiesi edessä, ei pääsi sisällä. Avaa silmät ja katso. Venäjän totuus ja tulevaisuus on karmea.
Miksi iki-ihana Zaharova on vaiennut? Eikö hänellä ole mitään uusia ehdotuksia suhteiden
11
351
Vastaukset
- Anonyymi
Pikkupojan haaveet! Suomi ei totelut. Nyt Ukraina ei totellut ja tuhoutuu!
- Anonyymi
Venäläisyys on ihmiskunnan saastaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäläisyys on ihmiskunnan saastaa.
Kyllä järkevintä olisi tuhota koko venäjä, siitä hyötyisi koko maailma.
- Anonyymi
Ei tarvitse tuhota koko Venäjää vaan siellä majaansa pitävät oikeat venäläiset. Niitä ei ole todellisuudessa kuin 20-30 miljoonaa. Muut ovat pakkovenäläistettyjä vähemmistökansojen kansalaisia. Jos Venäjä valtasi Suomen, suomalaisetkin jaettaisiin venäläisiin ja natseihin. Natsit hävitetään ja lakeijat alistetaan. Näin toimii roistovaltio, kun muuhun siitä ei ole.
- Anonyymi
Venäläiset ovat jääneet 1400 luvulle. Kuvittelevat, että päitä katkomalla ryöstetty omaisuus ja valta siirtyy heille. Venäläiset eivät edes ymmärrä sitä, että omaisuus on siirretty ajat sitten muualle ja on netissä. Niinhän oligarkitkin ovat tehneet. Eivät luota omaan hallintoonsa. Omaisuus on Länsivaltojen hallussa. Ryssä ryssii ja Trump trumpiloi kaiken mihin koskee pitkällä tikulla.
- Anonyymi
Trump ja Putin yhtä pöjiä molemmat. Ehkä Putin vielä viekkaapi ja kova valehtelemaan.
- Anonyymi
Youtube:
Venäjä: Journalismi ja toimittajan arki (Arja Paananen) | Puheenaihe 592 - Anonyymi
Iki-ihana Zaharova sekoili jälleen.
Venäjä yritti luovuttaa Ukrainalle DNA tunnistettuja tuhkasäkkejä, kuten venäläisille omaisille. Edes venäjällä omaiset eivät usko, että Venäjän valtion lähettämässä arkussa on edes venäläinen, tai edes ihmisruumis vaan jotain muuta. Nauratti ja säälitti eräs omainen, joka kertoi hiukan ironisesti, että arkussa oli hänen dna tunnistettu poikansa. Ryssä, joka tuo krematoriot rintamalle, muka dha-tunnistaisi ruumiit?
Ukrainalaisille ei vaan onnistunut sama kusetus kuin omille kansalaisille.
Roistovaltio on aina roistovaltio, vaikka vodkalla marinoisi ja voissa paistaisi.
Ihana Zaharova, please, jätä joka toinen vodka ryyppy väliin, niin pysyt ihana, etkä muutu pöhöttyneeksi ja tunnistamattomaksi. - Anonyymi
Ensin pitää mainita, että tällä iki-ihanalla Zaharovalla on suomaisvähemmistökansalaisuuden juuret. Joten ei ole ihme, että on niin ihana. Hänessä ei ole venäläistä verta tipan tippaa tai perimä on hyvin puhtaaksi pyyhitty.
Nyt hän on taas kerran iskenyt silmänsä Stubbiin. Zaharova pelkää, että Stubb kertoo pahoja Putinista, vaikka asia on päinvastoin. Ei kai muuten Trump kehuisi suomalaista jäänmurtaja teknologiaa.
Sen sijaan Putin haukkuu ja omii sitäkin venäläiseksi, vaikka he eivät osaa edes pinnalla pysyvä kaarnavenettä rakentaa. Venäläisillä ei ole mitään omaa, ei edes samovaaria tai borssikeittoa vaan kaikki on varastettu muilta kansoilta.
Onko niitä venäläisiä edes olemassa ja montako, pääsevätkö jo rodun suojeluohjelmaan? Tosin itse he eivät välittänet vaikka lähettivät pienen kansa viimeisen edustajan muutaman kalan palkkiosta kuolemaan Ukrainaan. - Anonyymi
Marija Zaharova ja dimitri on suututtanu puten ja nyt nää tollot hamuilee Suomen kansalaisuutta. Venäjällä maan/puuttinin petos tuomio on kuolema.
- Anonyymi
Rva haronut tukkansa puhki kaikista asioista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513625Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1142550Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5942288Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192036KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar771794Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431668- 201658
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1411581Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?951459- 281456