Demarit ovat vain haitaksi valtuustossa, ei jatkoon.

Valtuustot eivät kaipaa lakkoliike SDP:n edustajia. Luottamushenkilöt ja liiton edustajat ovat vahingollisia valtuustoissa.

Viime vuoden poliittiset lakot oli ala-arvoinen temppu ja kiukuttelua. Mitä hyötyä oli sulkea satamat neljäksi viikoksi? Sitä demarit edustaa.
3187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvä että kysyit, mutta turhaan sitä on alkaa kertomaan tuollaiselle,
herrojen perseennuolialle.
Duunarin ei kannata äänestää porvaripuoluetta Kokoomusta eikä heidän tukipuoluetta PS:sia.

Äänestä

Aloittajan lääkkeet taas lopussa ?

Äänestä

Mites kävikään ?

SDP 1 !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Valtuustot eivät kaipaa lakkoliike SDP:n edustajia. Luottamushenkilöt ja liiton edustajat ovat vahingollisia valtuustoissa.

Viime vuoden poliittiset lakot oli ala-arvoinen temppu ja kiukuttelua. Mitä hyötyä oli sulkea satamat neljäksi viikoksi? Sitä demarit edustaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu