3 tuntia toverit ja kylänmiehet

Anonyymi-ap

Jotka olette vierailulla keskustan palstalla. Me keskustaiset pidämme teillekkin vapaita paikkoja täällä. Näemme ja kuulemme miten vaalissa käy, jo ennkkoäänista kaavailuja.
Älkää kuitenkaan meitä syyttäkö jos teillä vieraat huonosti menee. Ennakko arvio on että vaalien voittajat on keskusta ja vasemmistoliitto. Keskustalla työtä tekevät ja raskautetut, vasureilla opiskelijat ja kaupunkilaiset jotka edelleen haluaisi ilmais rahaa ilman työntekoa.
Vasemmistoliitto mennenee perussuomlaisten edelle. Keskusta kerää persujen pudotuksen, on kärkikahinoissa kokoomuksen kanssa. SDP tippuu jonka kerää vasurit ja kepu. Ne lakot... ne lakot käy turmioksi tovereille sdp:ssä.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      *
      _________________ - Keskustaa - Ei Enää Ole ;

      On Vain LaitaVasemmiston RÄKYTTÄVÄ Rakki-Koira - VasemmistoKEPU ry .

      *

      • Anonyymi

        Olihan teillkin persut onnen hetkenne. Kohta nähdään mihin vajoatte. Paremmat persut siirtyy keskustaan. Oli lankeemuksenne hajottaa Sipilän hallitus, se kostautuu. Palailkaa keskustaan josta evakkoon lähdittekin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      178
      1901
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      159
      1636
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1626
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      123
      1433
    5. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      124
      1145
    6. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      50
      1012
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      58
      970
    8. Tämä Kuhmon valtuusto

      Pöh, sanon minä.
      Kuhmo
      15
      849
    9. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      26
      836
    10. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      69
      832
    Aihe