Taidat olla hiukan

Hyväksikäyttäjä ja ajattelet vain omaa napaasi
7332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Miten niin?

Äänestä

Minä en ole. Tai olen joskus nuorempana vähän ollut. Mutta muuten koen, että minua on käytetty hyväksi. En jaksaisi muutenkaan elää täällä ihmisten keskellä. Pitäisi saada omassa kotonaan elää niin kuin tykkää. Uusi naapuri tekee siitä mahdotonta.

Äänestä

Ohi. Mutta aika moni on yrittänyt käyttää minua hyväksi. Mielenkiintoista seurata kuinka paljon ihmiset valehtelevat ja olettavat, ettei toinen huomaa.

Äänestä
  • Sulla varmaan on ihana napa..haha

    Äänestä

En laisinkaan, välillä liian vähän. Miinus hyväksikäyttö, en käytä ketään.

Äänestä

Voisin olla jos haluaisin, mutta ei oikein tunnu oikealta sellainen. Paitsi jos kyseessä on yhteinen hyvä ja pahan poisto. Esimerkiksi viehätysvoimaansa voi käyttää jos haluaa jotain tehtävän, poistaa pahaa vaikka

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hyväksikäyttäjä ja ajattelet vain omaa napaasi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu