Hah hah hah haaa!
Puavo, Pjetri, Liisa H, Vjänskä, Lasse.?!!?
Teksti sen kertoo:EI VALITA!
JESS!
No, Miltäpä nyt tuntuu?!
13
945
Vastaukset
- Anonyymi
Puavo: Nyt alkoi Antiikin super ale, kassa tyhjä!
Pjetri: Eiku luukulle hakemaan hilloa!
Liisa: Poltan tuon olkiladon!
Lasse: Miks Kreml ei autanunna? - Anonyymi
Hienoa, että valtuusto uudistui. Muutama vanha jäärä ois vielä joutanut jäädä pois, mut hyvä alku kuitenkin, vai mitä Puavo, Pjetri ja Pena?
- Anonyymi
Persut saivat turpiinsa 2-0, kannatus puolittui valtakunnallisesti joten suomi pelastuu..
Vanhat kantturat poistuivat ja uusia kasvoja tuli tilalle, hienoa... - Anonyymi
Huvinsa kullakin, kuten tällä ilkkujalla!
- Anonyymi
Olkoon pöterö petri ja puavot sun muut missä hyväsä, en valita.. Suomi on heti parempi paikka olla kun vasemmisto vei ja perseet vikisi sinne minne kuuluvat... Persut tuo katoava porukka, kyllä kansa tietää...
- Anonyymi
Hienoa nyt me sosialistit ja punikit elämme herroiksi kun valtio ottaa velkaa ja jakaa sossun laittaa meille jotka emme tee töitä vaan olemme loiseläjiä.
- Anonyymi
Persujen ja vasemmiston listoilla ei ollut montaa työllä palkkansa ansaitsevaa. Nuoria miehiä mielenterveyden takia eläkkeelle päässeitä ja luottotietonsa menettäneitä lusmuilijoita sitäkin enemmän.
- Anonyymi
Persut ovat mielenvikaisia suurin osa..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut ovat mielenvikaisia suurin osa..
Hieman malttia hölmöilyyn! Oletko käynyt mittailemassa Persujen humeetin tiloja?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hieman malttia hölmöilyyn! Oletko käynyt mittailemassa Persujen humeetin tiloja?
Persuilla päivä paistaa pään läpi, tuuli ujeltaa korvien välissä..
Järjen jättiläiset tuhoavat kokoomuksen käskystä maan talouden juurmultineen, samalla onneksemme persutkin tuhoutuvat ja poistuvat muonavahvuudesta..
- Anonyymi
Pääskö avomersumies ja kyytiläinen, piensijoittaja valtuustoon? Ainaskin olivat varmoja että pääsevät?
- Anonyymi
Piensijoittaja ei sovi avo mersun kyytiin. Siitä on tullu levee ja iso poika.
- Anonyymi
Valtuustosta pudonneet on kaivautuneet maan alle kuin myyrät tai ehkäpä pää ei ole kestänyt moista murhetta ja osoite onkin Kuopiossa, KYSS takana.
Mut muistetaanpa kysyä heiltä kohdatessa: Miltäs se nyt tuntuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5318965Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1616170Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3745220Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664749Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s994361Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664053SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853942- 921896
- 1041412
- 47979