Taloyhtiömme on päättänyt tehdä piharemontin hinta 170000 ntä tuhatta euroa vähän ottaa pannuun kun sille pienelle eläkkeelle olis muutakin käyttöä. Persutkin hävis vaalit kun intoutuivat leikkaamaan mutta täällä on asiat käännetty päinvastaiseen lisätään menoja, homma olis voitu hoitaa halvemmallakin jos haluja olisi ollut oppi varmaan demareilta saatu muutoin sitä ei osaa selittää.
Taloyhtiön toimet
29
2372
Vastaukset
- Anonyymi
Missä Oulaisissa löytyy taloyhtiö johon noin kallis piharemontti vai tuliko pilkku virhe?
- Anonyymi
170000 ntä tuhatta euroa on sama kuin 170 miljoonaa.
- Anonyymi
Kuulostaa jo tuo 170 000eur isolta rahalta tai sitten joku vähän vetää välistä😂
- Anonyymi
Eiköhän tuo Ahneus ole Paremminkin Kokoomuksen
tapana.! - Anonyymi
Kaiken voi tehdä reilummin! Joko kaupunki myönsi avustuksen piharemonttiin?
- Anonyymi
Nyt on kallista. Onkohan 17 000 oikea summa, tosin ei sekään ole pieni summa.
- Anonyymi
Kyllä aloituksessa oikea summa on. Uskomatonta mutta totta.
- Anonyymi
Kuka urakoi? Paikallinen?
- Anonyymi
Missä tämä kyseinen miljoona piha on?
- Anonyymi
Mikähän se oikea luku sitten on, tuo avauksen teksti antaa tulkinnan varaa.
- Anonyymi
Timo ja Teemu varmaan.
- Anonyymi
Naapuri kunnasta tulia on.
- Anonyymi
Kusetusta.
- Anonyymi
Joo aika vaikeaa uskoa todeksi.
- Anonyymi
Eihä sitä tiiä vaikka siihe laskettu kerrostalon seinän soodapuhalluski
- Anonyymi
Ettei vaan olis oulaisten pojat joiden rahoittaja ja henkilö jolla on yrityksen nimenkirjoitus oikeus on haapavedeltä
- Anonyymi
Kuulostaa että jollain taloyhtiöllä on liikaa rahaa! Jospa tuolla hinnalla saadaan TEHOkasta RAKENNUS toimintaa..
- Anonyymi
Luulen että Ollilan tarjous
- Anonyymi
vanha kansa sanoi, että luulo ei ole tiedon väärtti
- Anonyymi
Ikävä että joutuu rahoittamaan kymmenen vuotta lähes 200 euroa kuukaudessa,
kysyn vain onko tällaista piharemottia rivitaloihin ennen Oulaisissa tehty - Anonyymi
Taloyhtiön Hallituksessa istuu varmaan kaupungin rikkaita jotka haluavat kunnon salaojat, hulevesiviemärit, asfaltoinnit saviseen piha alueeseen ja keinonurmikot,uudet istutukset ja kunttamatot reunoille niin kyllä sille hintaa tulee. Taloyhtiön kokoukseen ei sitten asukkaat ole vaivautuneet tulemaan vastustamaan esitystä niin hallituksen jäsenet saanut nuijia kalliin piharemontin siellä läpi. Enemmistöhän sitä kokuksessa on halunnut niin nurinat pois.
- Anonyymi
Hyväveli juntta pääsee kusettamaan taas! Se on täysin tyypillistä Oulaisissa. Järjestetään kaverille tuottava homma!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyväveli juntta pääsee kusettamaan taas! Se on täysin tyypillistä Oulaisissa. Järjestetään kaverille tuottava homma!
Höpö, höpö taas!
- Anonyymi
Eläkeläisiä enemmistö joilla useilla käy henkilö kohtainen avustaja,pitäähän se piha kaunis olla mutta joku raja pitää kaikella olla.
- Anonyymi
Oulaisten kallein piha remotti vaikka Oulaisten köyhimmät asukkaat toloyhtiössä majailee.
- Anonyymi
Ei kuulosta kummoselta hinnalta porukalla maksaa
- Anonyymi
Saahan sitä pyytää mitä vain mutta tyhmä maksaa pyytämättäkin miettimättä hintaa.
Silloin kun toisen pussille käy ei tarvi ojatella mikä tuli tehtyä.
- Anonyymi
Nyt on kallis remontti!170 000 tuhatta euroa!!??
Sehän on siis oikeasti 170 MILJOONAA !!
Missä nlin kallis piha sijaitsee?? - Anonyymi
Parasta mitä voi tehdä perua toi päätös ja tehdä järkevä ratkaisu ei pidä uskoa kaikkea mitä joku esittää.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1186346Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696030Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1201411- 121251
- 1871098
- 59897