Perussuomalaisten kannattajat kyllästyivät Kokoomuksen panopuuna olemiseen!

Anonyymi-ap

Ihmettelinkin että eikö vanhoilla vennammolaisilla ole enää itsekunnoitusta, kun laskivat Purran käskystä housunsa, jotta kokoomuslaiset satusedät saivat rökittää rauhassa persiiseen.

Kaipaan sitä perussuomalaisuutta joka vastusti herrojen metkuja! Näyttää siltä, että myös moni muu ajattelee näin!

18

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Perussuomalaisista on tullut Kokoomuksen purkkiorjia, kuten terävä Timo Soini osuvasti sutkautti.

    • Anonyymi

      Toteuttaa orpon fantasiat täysin käänsivät takin ja nutun jopa aluhousut ja sukatkin eikä kengätkään ole enäö persulla omissa jaloissaan

      • Anonyymi

        Purra ja Halla-aho hautasivat vennamolaisuuden, johon Soinin menestyksellinen strategia perustui. Tilalle tuli herrojen miellyttäminen hinnalla millä hyvänsä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Purra ja Halla-aho hautasivat vennamolaisuuden, johon Soinin menestyksellinen strategia perustui. Tilalle tuli herrojen miellyttäminen hinnalla millä hyvänsä.

        Halla-Ahon ja Purran pitkäaikainen strategia on ollut päästä toteuttamaan rajuja yhteiskunnallisia muutoksia. Nyt oli aika käydä työhön ja tulosta on saatu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Halla-Ahon ja Purran pitkäaikainen strategia on ollut päästä toteuttamaan rajuja yhteiskunnallisia muutoksia. Nyt oli aika käydä työhön ja tulosta on saatu.

        Pitäisi vain muuttaa parempaan eikä huonompaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pitäisi vain muuttaa parempaan eikä huonompaan.

        Hallajussi ja Riikka vihasivat SMP-peruista köyhän asian ajamista


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hallajussi ja Riikka vihasivat SMP-peruista köyhän asian ajamista

        Molempien aika on ohi. Seuraavissa vaaleissa tilalle tavallista ihmistä puolustava puheenjohtaja ja Tynkkyselle, Purralle ja muulle eliitille kengän kuva perseeseen!


    • Anonyymi

      Ei se takamus kestä jatkuvaa rynkyttämistä ei pysty istumaan.

      • Anonyymi

        Kyllä Tynkkynen vielä istuukin joskus.


    • Anonyymi

      Niin moni huomasi olevansa väärässä puolueessa.

      • Anonyymi

        Pelkkien homojen äänillä ei pitkälle pötkitä, sen persut tulivat nyt huomaamaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pelkkien homojen äänillä ei pitkälle pötkitä, sen persut tulivat nyt huomaamaan.

        Homojen puolue, joka vastustaa homoja🏳️‍🌈🏳️‍🌈😂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Homojen puolue, joka vastustaa homoja🏳️‍🌈🏳️‍🌈😂

        Totta. Ja mamuvastainen puolue, joka imuroi aina valtaan päästyään enemmän mamuja Suomeen kuin kaikki muut puolueet yhteensä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Totta. Ja mamuvastainen puolue, joka imuroi aina valtaan päästyään enemmän mamuja Suomeen kuin kaikki muut puolueet yhteensä.

        Tästä hyvänä esimerkkinä 2015/35000 ja 2024/70000


    • Anonyymi

      kokoomus voitti vaalit ja sanoi näillä ehdoilla ja persut myöntyi jos tehdään lisäksi tämä ja sehän kävi kokoomukselle

      jos persut olisi voittanut vaalit niin kokoomusta haukuttaisiin oletteko kapitalisteja 🤣

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Tuliko sheikin poika valituksi?


    • Anonyymi

      Purra sanoo persulle, että "Kestä vielä vähän aikaa, tämä on meidän kaikkien etu!", kun EK:n herra lykkii persua persauksiin. Taustalla herrat naureskelevat ja pyörottävät päätään.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

      Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
      Ikävä
      92
      1383
    2. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

      Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
      Maailman menoa
      184
      1350
    3. 76
      1155
    4. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

      Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
      Ikävä
      89
      1096
    5. j miehelle

      Mitä meille oikein tapahtui?
      Ikävä
      81
      934
    6. Tekis mieli tulla rakastelemaan sua nyt heti

      Heti eikä kolmastoista päivä.
      Ikävä
      77
      911
    7. Me emme...

      Näe, emmekä kuule toisiamme. Ajattelen silti sinua joka päivä💔
      Ikävä
      36
      889
    8. Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa

      Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa
      Kemijärvi
      66
      845
    9. Korjaamo Kiesifix

      Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/
      Oulainen
      5
      821
    10. Satonen Kelaan, on paras mies ?

      Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v
      Kansallinen Kokoomus
      61
      815
    Aihe

    Tarvitsemme suostumuksesi tarjotaksemme personoitua palvelua

    Palvelu ja sen kolmannen osapuolen toimittajat (70) keräävät henkilötietoja (esim. IP-osoite tai laitetunniste) käyttäen evästeitä ja muita teknisiä keinoja tietojen tallentamiseen ja lukemiseen laitteellasi tarjotakseen sinulle tarkoituksenmukaisia mainoksia ja parhaan mahdollisen asiakaskokemuksen.

    Palvelu ja sen kumppanit tarvitsevat suostumuksesi seuraaviin:

    Tarkoitukset

    Tarkkoja sijaintitietoja ja laiteominaisuuksia koskevia tietoja voidaan käyttää.

    Mainonta voidaan yksilöidä profiilin perusteella. Toimintaasi tässä palvelussa voidaan käyttää sinua koskevan profiilin luomiseen tai parantamiseen yksilöityä mainontaa varten. Mainonnan suorituskykyä voidaan mitata.

    Sisältö voidaan yksilöidä profiilisi perusteella. Toimintaasi tässä palvelussa voidaan käyttää sinua koskevan profiilin luomiseen tai parantamiseen yksilöityä sisältöä varten. Sisällön tehokkuutta voidaan mitata. Raportit voidaan luoda oman ja muiden toiminnan perusteella. Toimintasi tässä palvelussa voi auttaa kehittämään ja parantamaan tuotteita ja palveluita.

    Evästeet, laitteet tai vastaavat verkkotunnisteet (esimerkiksi kirjautumisperusteiset tunnisteet, satunnaisesti määritetyt tunnisteet, verkkopohjaiset tunnisteet) sekä muut tiedot (esimerkiksi selaimen tyyppi ja tiedot, kieli, näytön koko, tuetut tekniikat jne.) voidaan tallentaa laitteellesi tai lukea laitteellasi laitteen tunnistamiseksi joka kerta, kun se muodostaa yhteyden sovellukseen tai verkkosivustoon yhdessä tai useammassa tässä esitetyssä tarkoituksessa.

    Erityisominaisuudet

    Hyväksynnälläsi tarkkaa sijaintiasi (alle 500 metrin säteellä) voidaan käyttää tässä ilmoituksessa kuvattujen tarkoitusten tueksi.

    Hyväksynnälläsi tiettyjä laitettasi koskevia ominaisuuksia saatetaan pyytää ja käyttää erottamaan se muista laitteista (kuten asennetut fontit tai laajennukset, näyttösi resoluutio) tässä ilmoituksessa kuvattujen tarkoitusten tueksi.

    Hyväksymällä sallit tietojesi käsittelyn. Suostumuksesi koskee tätä palvelua, hyväksymättä jättäminen voi vaikuttaa asiakaskokemukseesi. Jotkut teknologiat saattavat perustella tietojen käsittelyä oikeutetulla edulla, voit vastustaa tätä tai muuttaa muita asetuksia klikkaamalla Asetukset linkkiä.

    Tietosuoja