Entisenä työntekijänä ja kuulemani perusteella ideko ei pidä kiinni sovitusta ja yrittää peitellä paskaa laatua ”suomalaisella” ja ”vastuullisella” liibalaaballa.
Itsekin pääsin kokemaan huijaamisen kohteeksi joutumisen työntekijänä, kun työsopparilla ei ollukaan enää merkitystä palkkaa laskiessa. Tilanne ratkesi, koska en antanut periks, mutta ISO varoitus kaikille myyjiks halajaaville: kiertäkää tämä lafka kaukaa. Säästätte aikaa, rahaa ja hermoja valitsemalla eri firman työnantajaksi tai kalusteiden asentajaksi.
IDEKO huijaa asiakkaita ja työntekijöitä
2
2998
Vastaukset
- Anonyymi
Itse samoihin aikoihin firmassa työskennelleenä allekirjoitan kaiken tämän. Lisään että työhaastattelussa nuorille ja kokemattomille työntekijöille maalailtiin reilulla kädellä korkeampaa ”pohjapalkkaa” ja valehdeltiin ”keskimääräisestä tuloksesta” mitä siellä oikeasti päivässä voi saavuttaa. Nuorten kokemattomuutta käytettiin ahneesti hyväksi tässä firmassa eikä raha asioita selitetty ikinä selkokielellä. Käynnit piti usein saada sovittua seuraavalle päivälle ja monia hankintoja joita luvattiin ei koskaan hankittu ja perehdytys työhön oli mitätön. Kellään mun sen aikasesta tiimistä ei ollu varaa jäädä töihin tähän rahan ahneeseen firmaan. Älä hyvä ihminen hae etupalvelumyyjäksi.
- Anonyymi00003
Juuri kävi myyntihenkilö.Katsoi keittiön kaappeihin ja halusi nähdä kylpyhuoneen.
Aluksi kyselin lisätietoja että mikä oli yritys ja henkilökorttia.Jossain kohtaa hän kysyi "ooksää joku poliisi vai"🤣🤔 Töykeän oloinen ja pikkasen jäi tyrkyttämisen maku!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672415- 661387
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww761210EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41137- 79855
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19800- 43688
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta83672Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe25649- 30646