Moi! Löytyisikö Hämeenkyröstä naisseuraa satunnaiselle kulkijalle? Ajelen melko usein Hämeenkyrön ohi ja joskus olisi kiva pysähtyä vaikka päiväkahveille.
Olen reilu nelikymppinen mies. Aivan mukava ja järjissäni.
Satunnainen kulkija
6
839
Vastaukset 6
- Anonyymi
Kysele Ikaalisista. Ajat varmaan senkin ohi. SIellä on löysempi moraali.
Ja on tosi hyvä, että ajat ohi Hämeenkyröstä.- Anonyymi
Juu. Siellä on kaikkea tarjolla perseestä perämoottoriin.
- Anonyymi
"Kaikki ikaalilaiset ovat hämeenperäläisten jälkeläisiä. Siis 1500-luvulta lähtien Hämeenkyrön talollisten kaikki epäkelvot perilliset ajettiin maanpakoon Ikaalisiin, jonka nimenä mainittiin siihen aikaan Puanreikä.
Näinpä sitten meidän sukusiitoksen aikaansaannoksemme, varkaat, hullut, eläimeensekaantujat, huoraiset naiset, liian viisaat ja monet, monet muut epäonnistuneet yksilöt ajettiin korpeen.
Kaikkein pahimmat tapaukset kyörättiin aina Kankaanpäähän saakka. Sieltä löytyvät vieläkin Suomen rumimmat ihmiset: naiset ovat persejalkaisia, isoperseisiä, täysin vailla kaikkea esteettisyyttä habitukseltaan ja käyttäytymiseltään, taipuvaisia seksin alueella hillittömyyksiin (mikä tietysti saattaa olla vierailijalle hyväkin asia). Miehet ovat isoja, kasvoiltaan kirveellä veistetyn oloisia, rujoja, tyhmänoloisia, naiset peippaa miesten touhuja mielensä mukaan. Tyypillinen kankoonpeeläinen on sellainen, joka tallukkaat jalassa tulee juhannusviikolla Kankoonpeen torille karvalakki päässä toinen korvallinen pystyssä toinen lerpattaen pussihousut jalassa, kyselee toiselta samanlaiselta:"Jokoos teirän on pernat kylyvetty. Meirän ei o viälä piretty kiirusta ko viälä voi tulla yähallaa. Oliskoos teilä myyrä sian porsaita?"
Pahat kielet kertovat, että kankaanpääläiset ovat vesajärveläisten jälkeläisiä, pääasiassa. Asia voikin olla näin, koska vesajärveläisten reitti Ikaalisten Varpeen kautta Hämeenkankaan reittiä myöten on lyhyt reitti Vihteljärven ja Niinisalon kautta koko Kankaanpäähän. " - Anonyymi
Mee suoraan Parkanoon...Pahkala, Elokangas,...
- Anonyymi
No juu jos 60-70v kassialmat maistuu. Emt mitä ne puliukot sitte tykkää ku niitten naisia.... Voipi tulla vaikka nenä kipeeksi.....
- Anonyymi
Jatka matkaas vaan. Meikämuija enää siä asu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791376
- 851263
- 1021013
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7556Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44522Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520