Rahan voimalla demarit veivät lisäpaikkoja valtuustoon. Samalla heitettiin taas ymmärtämättämiä kiihottavia sloganeja, joilla vietiin äänestäjiä. SDP ei ole kuitenkaan oikeasti tarjonnut mitään Orpon hallituksen politiikan tilalle. Ei ole. Vilunkipeliä. Vappusatasia. Rahaa on, vaikka ei ole,
Nämä vaalit eivät olleet valtakunnan vaalit, minkä takia valtakunnan politiikan ei pidä muuttua. Nämä oli kunta- ja hyvinvointivaalit.
SAK:n osingot verolle. Harmaa talous saa jo riittää. Demareiden vaalikassaa lihotettiin näillä verovilppirahoilla. SDP on SAK:n jalkapannassa oleva lakkoilijoiden kehto.
Tampere lähti punaiseen laskuun rahan voimalla ja vilunkipelillä
7
94
Vastaukset
- Anonyymi
Demareiden lakkotemppu oli pysäyttää satamat koko kuukaudeksi viime vuonna. Se toi lisää työttömiä ja lapsiperheköyhyyttä. Se oli osa sitä vasemmiston kurjistaminen, kärjistäminen, vallankumous -politiikkaa. Sillä tavalla demarit on toimineet ennenkin. 1990-luvun helvetinmoinen lama oli ay-demareiden aikaansaama. Silloinkin demarit äänestettiin valtaan. Sama toistuu aina, kun SDP on oppositiossa. Vilttiketjusta heitetään jäälle hiekkaa, mikä lisää vasemmiston kannatusta. Käyhää toimintaa. Se on sitä vilunkipeliä.
- Anonyymi
Tampere sai johtoon SDP:n PUNIKKI-Kommunistin !
_________- Ja - "" ilmari Orhilla Ratsastaa "" - Anonyymi
Tampereesta tulee ensimmäinen konkurssiin mennyt kaupunki Härmässä.
sdp- osaa vain tuhlata
Bile ilmari ei ole edes kommentin arvoinen- Anonyymi
STS pankki meni konkurssiin ja aikoinaan suurin rakennusliike Haka meni konkurssiin. Siinä demareiden talousosaamisen esimerkkejä. STS:n konkurssi ihmetyttää, koska Rinteen sanoin rahaa on!
- Anonyymi
Saadaan Napan ja Kolmosen uusinnat radioon niin ei tarvitse katella. Ratio käy acuilla.
- Anonyymi
Näyttää ottavan persua kovasti pattiin kun puolueensa epäonnistui totaalisesti ja rökäletappio tuli niin, että läiskähti.
- Anonyymi
Kyllä, harmittaahan se, kun Sasit, Markkaset, Kalevat ja Raevaarat putosivat valtuustosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 968549
- 454210
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021936Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html371478- 241450
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341189Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121160Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53877Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31852Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29827