Saihan kunnon huutonaurut, kun kävi lukemassa Suomen uutisia. Se jatkaa linjaansa ihan niin kuin mitään murskatappiota ei olisi tapahtunut. Tämä siitä huolimatta, että valittu linja vei puolueen melkein perikatoon.
Tulee mieleen taistolaiset ja korpikommunistit. Ihan sama mitä tapahtuu ympärillä, mutta valittu linja pidetään vaikka se johtaa tappioihin.
Niille jotka eivät tiedä, Suomen uutiset on perussuomalaisten propaganda-kanava.
Tulee mieleen taistolaiset ja korpikommunistit. Ihan sama mitä tapahtuu ympärillä, mutta valittu linja pidetään vaikka se johtaa tappioihin.
Niille jotka eivät tiedä, Suomen uutiset on perussuomalaisten propaganda-kanava.
Vastaukset 59
Vanhimmat
Lastenlaulu: "pienet sammakot, pienet sammakot, ne lystikkäitä on"
Sovelletaan: Suomen uutiset, Suomen uutiset ne lystikkäitä on. Lallatilallatilaa.
Lapsen tasollahan sinä olet omia viestejä myötähäpeään asti peukuttava ap. Kaikilla palstoilla joissa itket persujen perään kuin tuttinsa hukannut imeväinen..🤭
Luulotauti ja vainoharhaisuus ovat pahoja asioita. Tässäkään tapauksessa minulla ei ole mitään tekemistä toisten ihmisten kirjoittamien viestien kanssa. Tyylisi pyrkiä dissaamaan kaikkien muiden kirjoittajien viestit on tuhoon tuomittu.
Vähän häiritsevä mielikuva, mutta kuitenkin ihan totta.
Koko persupuolueen politiikka on lastenkirjan tasolla, joten puolueen viestintäkin on lapsellista.
Päätoimittajakin puuttuu heti keskusteluun!
Persujen viestintä on kovin omahyväistä, ei mainintoja yhteistyöstä muiden kanssa vaan pelkkää oman hännän nostamista. Siksipä persut ovat yhdessä kokoomuksen kanssa kyselyjenkin perusteella maamme ylimielisin puolue. Sitä, että mikä merkitys sillä oli vaalitulokseen saavat linjan valinneet pohtia itse.
Suomen uutiset ja MV-lehti ovat kaikki mitä kansalaisten tulee tietää eri asioista.
Muut epäkelvot foorumit tulisi kieltää lailla kuten esim.YLE ja Hesari.
Juuri noin persut ajattelee!
On aika leikata petossuomalaisten kannatuksesta.
Terveisin kansa
Gay-kansa on puhunut.
3vrk siihen meni, että vaaleissa nukkuneet persut jotka syytti sotepalvelujen alasajosta persuja, syyttää nyt kepua siitä kauhistellen vassarien ja mamujen vyöryä valtuustoihin.
Kepulaiset voitti vaalit lupaamalla pelastaa sotepalvet. Sen ollessa keskusta joka maakuntiensa pomoina ne alas ajoi oman maakuntamallinsa velvoittamina. Jatkaen saman parissa heti vaalien jälkeen. Syyttäen niistä jatkossakin hallitusta. KPA
Demarien kanssa kilpaa huutaa kitalaki punaisena kuinka hallituksen pitää lopettaa maakuntien kiusaaminen alijäämien kattamisvelvotteineen määräaikaan mennessä. Ilman että Purralla riittää ymmärrys esittäämään edellisille kysymys, miksi kepu ja demarit laati edellisessä hallituksessa lain, joka maakunnat pakottaa kattamaan alijäämänsä määräaikaan mennessä? Yksi syistä miksi persut sukelsi. opposition valheet meni kansaan läpi.
https://x.com/SebastianTyne/status/1912175042202378586?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet
Ja tämän kimppuun mm. herrat Hakkarainen, Kataja ja Soini kohta taas käy kunhan jatkavat kaadetaan persujohto projektiaan. Hällä väliä siitä, että Tynkkynen edellä tekee enemmän persupolitiikkaa kuin Hakkarainen viidessä vuodessa Brysselissä, Vihollisena näillä valopäillä jatkossakin persut, ei vihreätm vassarit, kepulaiset, demarit vaan persut.
https://x.com/SebastianTyne/status/1912175042202378586?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet
Kiurua ei näkynyt vaalien alla huutamassa kuinka alijäämien kattamisvelvollisuus on prseestä. Koska Marinin hallituksessa oli yksi sen laatijoista joka oli niputtamassa maakuntia yhteen, jotka ei kata alijäämiään määräaikaan mennessä. Asia, mikä vai vaalien alla voimaan huonosti kuten myös vaalituloksen julkistamisen jälkeen eli se, että oppositio teki jytkyt syyttämällä persuja omista aikaansaannoksistaan edellisessä hallituksessa.
Niin ja sitten moititaan puolueita, jotka koittavat maksimoida kannatuksen. Kyllä minä tykkään puolueesta, joka muuttaa linjaa kohti minun mieltymyksiä, jos huomaavat, että aiemmalla linjalla ei ole kannatusta.
Siinähän se vitsi, ettei esim. kepulaiset ja demarit toteuta lupaamiaan vaalillupauksia maakuntiensa pomoina. Mistä ne syyttää jatkossakin hallitusta. SE viestintäongelma mikä aikaansai persujen sukeltamisen, opposition valheet vaalilupauksissaan.
Juttu minkä hesari julkaisi HETI vaalien jälkeen ei ennen vaaleja. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011166197.html
Tuossa Purra epäonnistui. Siinä, ettei persujen vaaliteltoilla ollut persuja kertomassa minkälaista pskaa oppositio syytää valtamedian suurella avustuksella. Kaikkosen kohta nieleskellessä kun persut kysyy miksi kepu jatkaa sotepalveluiden alasajoa maakunnissa? Vaikka lupasi vaalien alla ne pelastaa. Mistä Kaikkonen syyttää tietenkin persuja. Joilla ei ole yhdessäkään maakunnassa enemmistöpuolueen asemaa. 😁
tämä demari täti joka oli ääniharava, ei ole kovinkaan taitava poliitikko. Jos Halla-aho pääsisi kahleistaan eroon eli puhemiehen roolista, olisi tämä täti yksi niistä, joka Halla-aho servaisi sata nolla. Kuten myös Lindtmanit, Kaikkoset jne. minkä ne tietääkin. Yksi syistä miksi PS sukelsi eli se, ettei opposition valheita ollut ampumassa alas esim. Halla-aho.
Ai kohti sinun mieltymyksiä kuten se, että Tampere sai homovassari pormestarin ja Turku vassaritädistä joka vaati afrikantähtipelit päiväkodeista pois. Jotta teillä sinimustilla on jotain millä tappaa aikaanne kirjastoissa..😁😁😁
Saa nukkumaan jääneet persukannattajat kohta korvalämmintä persupomoilta. Jotka heitä muistuttaa seurauksista mitä siitä seurasi, kun kannattajat jäi äänestyspäivänä haisemaan sohvan pohjalle?
punainen aaltohan sitä seurasi. Mistä ps kannattajat saa syyttää itseään
PS ryhmää ottaa päähän ja sitten kiroillaan, se on ymmärrettävää.
Kokoomus leirissä ollaan vielä syvemmällä :)))
Viikonlopun vaaleissa hylättiin runsaat 120 000 äänestyslippua.
Heikki Vestman epäilee ihan hulluja....
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011173537.html
No sakki ei ymmärrä eroa. Suotakoon se niille.
Prosenttilukujen esitteleminen on persuille hepreaa.
Onneksi nykyisin persukannatuksen laskemiseen riittävät kahden käden sormet.
onko kannatus siis vieläkin matalampaa?
Soinisin Teille enemmän ironianvastaanottosietokykyä, jos se vaikka nousisi demarien kannatusprosenttilukemiin. Näkemiin 🤡
Eikö nyt olekaan niin, että gallupeilla voi pyyhkiä pyllyä, koska vain vaalit ratkaisevat?
🥳
PS on jo ulkona seuraavasta hallituksesta riippumatta kuinka se menestyy vaaleissa. Kepujen vastaavasti ollessa jo seuraavassa hallituksessa meni niiden vaalit miten tahansa. Persujen kannatuksen lähtiessä sinun kauhuksesi samantien nousuun oppositiossa. Mikä saa sinut näkemään painajaisia jo nyt, 6 vuotta ennen persujen seuraavaa jytkyä.
n14-15% sinun kauhuksesi ap..
Mikä kysymys minulle on esitetty? 🤡
2027 vaalien jälkeen riittää sirkkelisahurin sormet.
Hienoa, että teillä vasentuneilla toimii laskutaito edes sormin.
Muuten olette samalla tasolla persujen kanssa kannatuksessa vihdoinkin.
Moktar on kokoajan vajoamassa. 10 vuotta huutanut ja nyt sitten alkaa olemaan ääni mennyttä hihkumisesta.
Ei Moktar vastaa.
Paitsi silloin kun viinatrokari kertoo persulle kiljun alkoholi prosentin.
Meillä on jopa valtioneuvostossa valtiosihteeri, joka lukee ainoastaan ko. sivustoa!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18785192/millaista-poliittista-ohjausta-antaa-valtiosihteeri-joka-ei-koskaan-avaa-yleisradion-etusivua
Suomen uutiset on Kokoomuksen ja äärioikeiston äänitorvi. Todella valheellinen ja paskainen, mutta torvi kuitenkin.
Äläpä selittele. Verkkouutiset on Kokoomuksen. Mene trolli opettelemaan asiat oikein.
Ihme heppu.
Niille jotka eivät tiedä, tämäkin aloitusTrolli on äärivihervasudemareiden propaganda-kanavalta.
Sekoittaa tahallaan alue- ja kuntavaalit eduskuntavaaleihin.
Suomessa asustaa nykyään noin 610000 maahanmuuttajaa, joista isolla osalla on äänioikeus alue- ja kuntavaaleissa, MUTTA EI eduskuntavaaleissa!! Vaalitarkkailijoiden mukaan erityisesti maahanmuuttajia näkyi pääkaupunkiseudun äänestyspaikoilla. Voisin melkein vakuuttaa, että heidän antamasta äänimäärästä 99% meni äärivasemmistolaisille SDP, Vihr ja Vas., kuten heidän mkannatus % antaa ymmärtää. Toki heidän vaalimottonsakin: "Terve kroppa ei työtä kaipaa" sopii monelle. Sääliksi käy suomalaista Duunaria, joka kaiken tämänkin maksaa!!!!!
Taidat nyt sekoittaa perussuomalaisen median ja vaalit.
Ne eivät ole sama asia. Ne ovat eri asioita.
''Sääliksi käy suomalaista Duunaria, joka kaiken tämänkin maksaa!!!!!''
Sääliksi kävi niitä duunareita jotka huijattiin äänestämään persuja.
Suomen suurin työväenpuolue :)))
Toivottavasti sama kusetus ei onnistu ikinä enään.
Tätähän se persupravdan "uutisointi" on. Miltä se muuten tuntuu nostaa veronmaksajien kustantamaa liksaa siitä, että mölisee S24 persupalstalla päivät pitkät?
Persut laskelmoivat, ettei kukaan huomannut tai ettei enää muisteta, miten he kusettivat äänestäjiä 2023.
Noo, vapputorille vaan rasvatukat ja liuhuparrat kuuntelemaan natsi-Antin paatosta mutta taas arjessa saatte pelätä jos sattuu olemaan tulossa hallitus vastuu vaikka kohdalle?! Mites sitten, olisko taas natsi ja refuges-kortti kaiveltava esiin?
Voi ressukkaa! Menepä nyt kouluun! Älä lintsaa!
Ressukka on ns.koulupudokas :)
Lapsi hyvä:)
Mene ulos leikkimään, on mukava aurinkoinen kevätpäivä.
Moktar.Gubta se vaan on. Mutta kuka on MG?
Ja siinä Moktarin slogan tunnistettu.
Kas kun ei metsään.
Miksi sinä AP Moktar.Gubta aina huutonaurat? Nyt toki Anonyymina, koska et ikinä usjalla kirjoittaa tällä palstalla nimimerkilläsi.
Persujen kieroudella pystyy kääntämään tappiotkin voitoksi.
Itsepetostaidot ovat niillä huipussaan. Totuutta ei pystytä myöntämään.
Täytyy hattua nostaa kun kykenet moista paskajulkaisua tutkimaan. Pahoinvointia et kuitenkaan pystynyt ilmeisesti välttämään ?
Ei Suomen Uutisia turhaan kutsuta persu-Pravdaksi. Eihän itänaapurissakaan ole koskaan saanut totuutta kertoa.
Suomen Uutiset jatkavat vankkumatomasti samalla linjalla, joka teki Perussuomalaisistas pienpuolueen. Eli puhutaan aivan jostain muusta, joka olisi tärkeää sille äänestäjäkunnalle, joka teki hetkeksi suuren perussuomalaisista.
Katsaus päivän otsikoihin:
"Ilmastonmuutos oli päivänpolttava puheenaihe jo 1600-luvulla"
"Ministeri Lulu Ranne pistäisi koko Yleisradion johdon vaihtoon: ”Kun on tulosvastuu, niin tulos tai ulos”"
"Ilmastopaneeli vaatii metsähakkuiden rajua vähentämisestä – Purra: “Täysin päätöntä, tuhoaisi Suomen talouden kivijalan”"
"Suomen antama kehitysapu väheni 165 miljoonaa euroa yhdessä vuodessa"
Eli puolueen äänitorvi jatkaa hyväksi havaitulla linjalla. Sen ongelma vain on se, että se on muiden hyväksi oleva linja :)