Rahalla saa ja laiskuus lisääntyy

Anonyymi-ap

Kun joillekin tungetaan setelinippuja joka taskuun ja luottokortteja vyöhön, ei ole mitään väliä mitä tehään. Liikunta jää olemattomaksi, oli juuri uutinen että ainakin Puljujärvi menee lentämällä suihkuun. Ei siinä ihminen viiti juuri liikkua. Köyhä ei voi samaa tehä, minäkin menisin usein, varsinkin rapula aamuina.
Olisi se tietysti huonokuntoisille vanhuksille hyvä, mutta keski-ikäisiä laiskoja jätkiä raahataan suihkuun - lentämällä.
Vuosikymmeniä sitten Kuopiossa oli joitakin rivakampia poliisimiehiä. Odotin bussia linja-auto asemalla, siinä oli ilmeisesti joku känninen jo pyörinyt pidempään harmina. Saabi pyrähti paikalle, auton keula könötti hieman alaspäin edessä, kun siinä istui poliisin työpari, joilla oli kokoa ja kiloja tuplaten normaallin mieheen verrattuna. Autosta tuli ulos vain toinen, aukaisi takaoven valmiiksi, meni häirikön luokse, nappasi takaa vyöstä äijää kiinni (ehkä muutakin koska tukevalle ote näytti). Yhdellä kädellä kantoi asiakkaan auton luokse ja heitti miehen mahalleen takapenkille löyden oven kiinni. Nykyisiä poliiseja olisi kaksi partiollista raahaamassa kyytiin. Niin, se suurempi poliisi ajoi autoa, pienempi hintelä viranomainen hoiti roskan keräämisen, hänellä arvelen olleen painoa 150 kiloa.

0

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Huomenta ihana

        Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
        Ikävä
        47
        7685
      2. Hei rakas...

        Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
        Ikävä
        33
        4263
      3. Ei tämä etene ikinä

        Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
        Ikävä
        57
        3735
      4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

        Että olisit oikeasti rakastunut muhun
        Ikävä
        50
        3200
      5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

        Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
        Ikävä
        17
        2886
      6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

        Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
        Suomalaiset julkkikset
        65
        2601
      7. Miksi et irrota otettasi

        Suhteeni?
        Ikävä
        61
        2474
      8. Koko ajan olet

        Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
        Ikävä
        51
        2398
      9. Toiveikas vai toivoton

        torstai? Ajatuksia?
        Ikävä
        40
        2349
      10. Mukavaa päivää

        Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
        Ikävä
        16
        2296
      Aihe