Persuista merkittävin osuus asuu maaseudulla, harrastaen luonnossa liikkumista, ympäristön suojelua, sekä säänneltyä ja harkittua kalastusta ja metsästystä.
Mitä tekee Vihreä Liitto, jonka kannattajat asuvat lähinnä suurimmissa kaupungeissa, eivätkä ole kiinnostuneita muista kuin sukupuolivähemmistöjen tarpeista toteuttaa itseään?
Kysyn vain.
Persut ovat luonnonystäviä ja suojelijoita Vihreään Liittoon verrattuna
6
129
Vastaukset
- Anonyymi
Persut ovat älähtäneet niistä 300m korkeiden tuulivoimaloiden muodostamista teollisuusalueista, joissa sijaitsevien tuulivoimaloiden siivet surmaavat päivittäin lintuja ja pelottelevat metsän eläimiä.
- Anonyymi
Hassua, että vihreät kutsuvat tuulivoimaloiden alueita "puistoiksi", kun ne lähinnä ovat teollisen mittakaavan voimala-alueita.
Mutta mitäpä vihreät niistä tietäisivät, siellä Helsingin Kalliossa?- Anonyymi
"Jos haluaa asua metsässä niin ole hyvä, mutta ihan turha odottaa samaa palvelutasoa ja metsässä on ankeata, ainoa syy muuttaa sinne on insesti ja se, että kukaan ei kuule, kun vaimo huutaa apua", Vihreän Liiton kansanedustaja Fatim Diarra kirjoittaa omilla Facebook-sivuillaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Jos haluaa asua metsässä niin ole hyvä, mutta ihan turha odottaa samaa palvelutasoa ja metsässä on ankeata, ainoa syy muuttaa sinne on insesti ja se, että kukaan ei kuule, kun vaimo huutaa apua", Vihreän Liiton kansanedustaja Fatim Diarra kirjoittaa omilla Facebook-sivuillaan.
Siinä on oikein kunnon vihreän aatteen läpitunkema nainen: Oikeaa elämää on vain suurissa kaupungeissa.
- Anonyymi
Ikinä ei ole luontopolulla tullut vastaani yhtään ainoaa vihreiden kannattajaa. Persuja siellä olen tavannut paljonkin.
- Anonyymi
Perussuomalaisten puheenjohtajan liikanimi ei ole "avohakkuu" niinkuin vihreiden Sofia "avohakkuu" Virran on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset424885Enää viisi yötä Sannan kirjaan
Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut183636Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693443Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1012798SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral862670IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!
"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k302620Anteeksi T
Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa161663En mä tahallani ole näin hankala.
Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161506Harmittaako mies, että yhteys katkesi?
Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?1981392- 1521311