Merkittävin syy persujen romahdukselle

Monenlaisia selityksiä löytyy persujen romahdukselle, kuten kansan pettäminen, ylimielisyys, venäjämielisyys jne jne. Persut puolestaan itse syyttävät asiasta kansalaisia. Mielestäni kaikki esitetyt persujen romahduksen syyt mahtuvat kuitenkin yhden kattotermin alle: haitta. Nimittäin persut ovat haittapuolue, minkä kansa on nyt huomannut.
12237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Haittapuolue on oikea nimi sillä sitä se juuri on.

Äänestä

Petosjytky.

Äänestä

Trumppilaisuus oli se lopullinen niitti. Kaikki näkee mitä tapahtuu kun hullu populisti pääsee hänkkäröimään.

Äänestä

Hyvä aloitus. Haittaa persuista vain on ollut. Eivät osaa kuin haukkua muita ja riitelevät jopa keskenään.
Romahdukseen on syynä myös se, että osa porukasta tullut jörkiinsä.
Kukaan järkevä ei äänestä persuja.

Äänestä
  • Kysy ja vastaa itsensä kanssa.

    Äänestä

Nykypersujen "mestari" Halla-aho ei ole koskaan poikennut kokoomuksesta muutoin kuin, että hän joskus puhui maahanmuutosta kielteiseen sävyyn. Orpon renkipoikana hän ei ole tehnyt enää sitäkään.

Halla-aho on aina vihannut työläisiä ja köyhiä kantasuomalaisia. Nyt Jussi kiehuu raivosta köyhiä kohtaan, kun nämä eivät enää äänestä häntä. Samaa pätee "mestaritar" Riikka Purraan.

Lisäksi nykypersuissa pesii venäjämielisyyttä, kuten kaikissa laitaoikeistopiireissä ympäri Eurooppaa.

Nykypersut, jos mikä, on haittapuolue tavallisille suomalaisia.

Äänestä

Perussuomalaiset tulee olemaan Suomen suurin puolue 2027 .

Äänestä
  • Paras vitsi aikoihin.

    Äänestä

Ylimielisyydelle ja sammakoille ei ole enää sijaa !!!

Äänestä

Miettikääpä persuaktiivit puheenjohtajaanne Purraa.

Hänen suustaan kuullaan teineille tyypillistä vit*uilua kansaa kohtaan liki päivittäin.

Kansalaisille piruilu yhdistettynä äärimmäisen oikeistolaiseen politiikkaan, on vienyt puolueenne pienryhmien joukkoon.

Pitäisikö persujen miettiä asiaoita. Purran johdolla pohjalle saakka vai vaihtaako johtajaa ja kaataa ökyporvareiden hallitus?

Äänestä

Kepulaiset hyppäsi oppositioon vastuita pakoon jotta kepuhen kannatus lähtisi kasvuun ja persujen laskuun hallitusvastuun seurauksena. KAIKKIEN nyt ihmetellessä kuinka ps sukelsi minkä he itse kertoi tapahtuvan jo 2 vuotta sitten. 🥱

Äänestä

On puolueen homohypetys.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Monenlaisia selityksiä löytyy persujen romahdukselle, kuten kansan pettäminen, ylimielisyys, venäjämielisyys jne jne. Persut puolestaan itse syyttävät asiasta kansalaisia. Mielestäni kaikki esitetyt persujen romahduksen syyt mahtuvat kuitenkin yhden kattotermin alle: haitta. Nimittäin persut ovat haittapuolue, minkä kansa on nyt huomannut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu