Arvo "FULL POINTS" Kivelä Nyrkkeilyliiton Johtokuntaan!!!!!!

Anonyymi-ap

Moni lajia seuraava on varmaan ihmetellyt, kun ei Arvoa ole enää näkynyt tuomarien pallilla illoissa. Aivan kuten Suomen itsenäisyys haluttiin luovuttaa Brysselin ja Washingtonin haltuun, niin myös nyrkkeilyottelujen pisteytys halutaan kansainvälistää lajiin pesiytyneiden termiittien toimesta niin, että jatkossa Suomalaisille ei ole enää luvassa täysiä pisteitä.

Mikä on liiton vastaveto tähän? Annetaan Arvolle paikka Nyrkkeilyliiton Vuorineuvoksena! Se on toiseksi korkein arvo heti toiminnanjohtajan jälkeen. Eli ainoastaan TJ Jari Vanne menee Kivelän edelle tästä lähin. Saadaan taas isänmaa nousuun, ja vaikka nykyiset pistetuomarit, jotka ovat hädin tuskin nyrkkeilyuransa lopettaneita rasavillejä märkäkorvia Arvon kaltaisen grand old manin rinnalla, eivät takuulla annakaan täysiä pisteitä tai pakota ottelijoita jatkamaan, voimme kuitenkin vaikuttaa vastustajien laatuun esim. sulkemalla rajat muualle paitsi Viroon.

MAKE FINNISH BOXING GREAT AGAIN! Se on kun Mustanaamion silmät kun Arvo naputtaa kehätyttöjä, sitä ei tavalliset kuolevaiset saa nähdä!

2

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Äänestän Arvoa Johtokuntaan ja Politbyrooseen. MFBGA !!!!

    • Anonyymi

      Huittisten perussuomalaiset ehdottavat liputuspäivää Full Points Vanteelle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      193
      8696
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4858
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4308
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      62
      3867
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3246
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      3060
    7. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      54
      2790
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2716
    9. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2511
    10. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      42
      2415
    Aihe