Missä kävisit intin jos sinulla olisi nykyiset tiedot ja elämänkokemus ja asepalvelus edessä?
Itse pyrkisin laskuvarjojääkärikouluun ja jos en sinne pääsisi niin Sotilaspoliisina.
Jos ura laskuvarjojääkärikouluun urkenisi , niin seuraava askel olisi pyrkiä erikoisjoukkoihin ja ura siellä.
Missä suorittaisit asepalveluksen nyt?
16
725
Vastaukset
- Anonyymi
Huoltokomppaniaan. Myöhempi ura vei ajoneuvoalalle.
- Anonyymi
Edelleenkin LntRUK.
- Anonyymi
Jossain josta olisi hyötyä siviilissäkin. En siis ainakaan jääkärinä kuten tein.
- Anonyymi
Yleensä kannattaisi miettiä asioita pidemmälle. Tulisi kerätä asepalveluksesta kaikki hyöty jota voi tarvita myöhemmin. Kuljetuspuolelta saa korttiin kirjaimia, sotilaspoliisin hommista voi olla hyötyä jos haluat poliisiksi jne.
- Anonyymi
En kävis. Painuisin Venäjälle varottamaan niitä Kiinasta, vaikkakin ne varmaan jo tietää. Suomalaiselle r..sitttelijälle turha puhua mitään. Se ei usko ennenku näkee, kuten keskiajalla, ja pari tuhatta vuotta siitä taaksepäin. Ne on niin kavalan "paha Venäjä" -petoksen kohteena, etteivät osaa edes kuvitella. Varmaan koko juttu suunniteltu 1800 luvulta lähtien miten 2000 luvulla Kiina saa suomalaiset tajuamaan liian myöhään.
On melko uskomatonta miten tietämättömiä ihmiset on, vaikka kaikki vastaukset on edessä. Parempi ottaa venakko veljeksi, kuin kiinalainen kommari.
Suomen lipussa on risti. Mitä yhteistä Venäjään?
Nyt ymmärrän miksi narsistit vihaa Venäjää. Siksi, koska ne ihailee kommunismia ja haluaa nähdä sen tuottaman kaiken saastan ja kuoleman, koska narsisti on helvetin esikartanosta.
Jokainen armeijassa työssä oleva, jonka käytöksessä ei ole eroa fanaattiseen muslimiin nähden, sais miettiä tulevaisuutta paremmin.
Kerran näin äimistyttävän unen: oltiin autolla matkalla jossain Suomessa, ja pääväylien varsille oli alkanut ilmestyä mainoksia kiinan logografisilla merkeillä.
Kyllä kiitos: venäläinen.
Vai haluaako joku kiinalaisen minulle puolisoksi? Suomeahan ei lisääntyminen kiinnosta, koska lässyhumanistit on opettanu, että koska ilmastonmuutos, niin antaa muiden maiden vallata Suomi ampumatta laukaustakaan? - Anonyymi
Valmistaudu hyvin niin kunnon kuin tietojen osalta.
Itse menisin maavoimiin ja pyrkisin aliupseeriksi tai sopiviin spesialisaatioihin. tarkotukseni olisi taistella maailmalla pahiksia vastaa. Ei mulla paljon muuta motiivia elämässä ole. Tää on niin paska paikka kun niin harva välittää oikeudesta.
Maailmalla on kaikenlaisia sotilaallisia ryhmiä ja vapaaehtoisia otetaan tarvittaessa. Putlerin eliminointi voisi olla yksi tehtävä, johon kenelläkään ei näytä olevan kykyä tai kanttia.- Anonyymi
Se tiedetään mikä narsisti täällä vaeltaa. Joten Putler jutut sikseen.
- Anonyymi
Erikoisjoukkoihin pitänee hakea ennen kutsuntatilaisuutta.
- Anonyymi
En suorittaisi enää asepalvelusta. Sivaria saattaisin harkita.
- Anonyymi
JKTEjouk
- Anonyymi
Mikä joukko tai aselaji.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä joukko tai aselaji.
Jeesuksen Kristuksen taivaallisten enkelien joukko.
- Anonyymi
Venäjällä kävisin.
- Anonyymi
Ilmavoimat luonnollisesti. Muista aselajeista saa heikosti alkusysäystä 50 000€ kuukausipalkalle.
- Anonyymi
Nöyrät lampaat alistuu sukupuolitettuun, palkattomaan pakkopalvelukseen. Hävetkää.
- Anonyymi
Jos nyt saisin valita niin intin kävisin rajajääkärikomppaniassa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka662382- 661367
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww651115EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41077- 77803
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82650- 43648
Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe23615- 27571