Poliisin toimenkuva muuttunut

Anonyymi-ap

Poliisin ajasta menee nykyisin luvattoman paljon hukkaan, kuten tänään sai uutisista lukea, että poliisilla taas tehtävä Mikko Koivun kotona. Poliisi poisti Helena Koivun tontilta. On otettu tavaksi nykyään, että julkkisten parisuhteessa tarvitaan poliisia tämän tästä.

8

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Poliisia on jo 1970 -luvullakin (1978 helmikuussa), jolloin minä aloitin kenttäpoliisina, tarvittu KAIKKIEN YHTEISKUNTALUOKKIEN ihmisten välienselvittelyyn. Enimmäkseen olivat minun kokemani työtehtävät ihan tavallisten tai vieläkin tavallisempien ihmisten "asioiden hoitamista". Oli joskus jonkillaisten "julkkistenkin" parissa jotain apua annettavana.

      Mutta se, että poliisi ei nykyisein enää valvo mitään, on ongelma! Siitä ei ole kysymys, että jotkut niin sanotut "kotikeikat" aiheuttaisivat poliisin tyuöajan hukkaanmenoa!

      Kyllä se siinä hukkaan menee, kun ei mitään muuta kuin pakolliset keikat jotenkin hoidetaan? Siis se mistä poliiseille maksetaan, onko liikaa, KUN mitään ei oma-aloitteisesti tahdä? Lain noudatamista pitäisi poliisin valvoa, mutta mitään ei siihen suuntaan nykypartiot tee!!!!! Se on vaan täysi totuus!

      • Anonyymi

        "mitään ei oma-aloitteisesti tehdä"

        on hieno asia että ylimääräiseen ei jää aikaa, se muiden tarpeeton kiusaaminen ei ole harrastuksena kun on karsittu resursseja eikä ehdi pelleilemään.

        vielä kun saisi persoonallisuushäiriöiset pois koko organisaatiosta joka tasolta niin se olisi työpaikkanakin parempi


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "mitään ei oma-aloitteisesti tehdä"

        on hieno asia että ylimääräiseen ei jää aikaa, se muiden tarpeeton kiusaaminen ei ole harrastuksena kun on karsittu resursseja eikä ehdi pelleilemään.

        vielä kun saisi persoonallisuushäiriöiset pois koko organisaatiosta joka tasolta niin se olisi työpaikkanakin parempi

        Ei taida onnistua. Ketä sinne enää jäisi jos persoonallisuushäiriöiset siivottaisiin. Tai työelämämään ylipäätään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei taida onnistua. Ketä sinne enää jäisi jos persoonallisuushäiriöiset siivottaisiin. Tai työelämämään ylipäätään.

        nyt oli kyllä aivan paska kommentti


    • Anonyymi

      Rehelline poliisi harvinaisuus.Takavarikossa tavaraa ja esinetä katoaa.

      • Anonyymi

        tiettyjä ihmisryhmiä kun alkaisi kiinniotossa katoamaan pysyvästi niin olisi hieno homma


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Poliisi vainoaa ja ahdistelee syyttömiä ihmisiä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      203
      3812
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      60
      2406
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      391
      2286
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2203
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1521
    6. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      513
      1287
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1261
    8. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      56
      1247
    9. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      70
      1147
    10. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      124
      1117
    Aihe