Poliisin ajasta menee nykyisin luvattoman paljon hukkaan, kuten tänään sai uutisista lukea, että poliisilla taas tehtävä Mikko Koivun kotona. Poliisi poisti Helena Koivun tontilta. On otettu tavaksi nykyään, että julkkisten parisuhteessa tarvitaan poliisia tämän tästä.
Poliisin toimenkuva muuttunut
8
310
Vastaukset
- Anonyymi
Poliisia on jo 1970 -luvullakin (1978 helmikuussa), jolloin minä aloitin kenttäpoliisina, tarvittu KAIKKIEN YHTEISKUNTALUOKKIEN ihmisten välienselvittelyyn. Enimmäkseen olivat minun kokemani työtehtävät ihan tavallisten tai vieläkin tavallisempien ihmisten "asioiden hoitamista". Oli joskus jonkillaisten "julkkistenkin" parissa jotain apua annettavana.
Mutta se, että poliisi ei nykyisein enää valvo mitään, on ongelma! Siitä ei ole kysymys, että jotkut niin sanotut "kotikeikat" aiheuttaisivat poliisin tyuöajan hukkaanmenoa!
Kyllä se siinä hukkaan menee, kun ei mitään muuta kuin pakolliset keikat jotenkin hoidetaan? Siis se mistä poliiseille maksetaan, onko liikaa, KUN mitään ei oma-aloitteisesti tahdä? Lain noudatamista pitäisi poliisin valvoa, mutta mitään ei siihen suuntaan nykypartiot tee!!!!! Se on vaan täysi totuus!- Anonyymi
"mitään ei oma-aloitteisesti tehdä"
on hieno asia että ylimääräiseen ei jää aikaa, se muiden tarpeeton kiusaaminen ei ole harrastuksena kun on karsittu resursseja eikä ehdi pelleilemään.
vielä kun saisi persoonallisuushäiriöiset pois koko organisaatiosta joka tasolta niin se olisi työpaikkanakin parempi - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"mitään ei oma-aloitteisesti tehdä"
on hieno asia että ylimääräiseen ei jää aikaa, se muiden tarpeeton kiusaaminen ei ole harrastuksena kun on karsittu resursseja eikä ehdi pelleilemään.
vielä kun saisi persoonallisuushäiriöiset pois koko organisaatiosta joka tasolta niin se olisi työpaikkanakin parempiEi taida onnistua. Ketä sinne enää jäisi jos persoonallisuushäiriöiset siivottaisiin. Tai työelämämään ylipäätään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei taida onnistua. Ketä sinne enää jäisi jos persoonallisuushäiriöiset siivottaisiin. Tai työelämämään ylipäätään.
nyt oli kyllä aivan paska kommentti
- Anonyymi
Rehelline poliisi harvinaisuus.Takavarikossa tavaraa ja esinetä katoaa.
- Anonyymi
tiettyjä ihmisryhmiä kun alkaisi kiinniotossa katoamaan pysyvästi niin olisi hieno homma
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
tiettyjä ihmisryhmiä kun alkaisi kiinniotossa katoamaan pysyvästi niin olisi hieno homma
- Anonyymi
Poliisi vainoaa ja ahdistelee syyttömiä ihmisiä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi7910311Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j1016285Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa
Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh945817Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605153Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088