Onko vappuna hyrynsalmella vappukulkuetta. Ollaan tulossa Ukkohallaan vähän nauttimaan simaa ja olisipa somaa käydä vähän nostamassa jalkaa marssin tahtiin. Olemma sen verran vasari porukkaa, että se on suorainen velvollisuus pitää duunarien puolta ja ylläpitää työväen jaloa hengellistä aatetta. Tämähän tietenkin kirpasee kepulaista porukkaa ja kait siellä joku porvarikin on. Harvat persut on vissiin nyt kuin kusi sukassa.
Vappumarssi
24
1062
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä on. Stalin, Lenin ja Hamas- liput mukaan!
Ja maailman seksikkäin biisi eli " Kansainvälinen" soimaan. Kun se alkaa, tuhat mulkkua nousee seisomaan! - Anonyymi
Venekissä juhlitaan!
- Anonyymi
Eikö ne joskus puuhannu sosialiratit torille lenin patsasta. Parempi paikka nykyisin olisi se liikenneympyrä. Olisi se komia kun kolmimetrinen lenniini siinä seisoa jolohottasi käsi lipassa ja koppalakki päässä tervehtien kylälle tulijoita.
- Anonyymi
Soinin Timppa olisi edustavampi
- Anonyymi
Kommunistien vappumarssi on alle 10 metriä pitkä ja haisee viinalle.
- Anonyymi
Minkälainen on vasemmisto oikeistolainen puolue. Onko se oltava porvari, joka on vasenkätinen.
- Anonyymi
Jos haluatte pituutta marssijonolle, niin hakekaa kommareita Suomussalmelta niitä siellä riittää.
- Anonyymi
kommunistit on tapettu
- Anonyymi
Vappuaattona klo 20 maisemakodalla kaikille avoin puuharinki! Saa tulla puoluekantaan, sukupuoleen, kokoon ja varakkuuteen katsomatta, kuitenkin k-18.
- Anonyymi
Miesjuna lähtee marssimaan aseman huudeilta kohti S-Marketia wappupäivänä klo 13!
- Anonyymi
Vappu pallit paukkaa!
- Anonyymi
Marssilauluna vanha tuttu työnorjat. Uudemmalla sanotuksella. Eli työn orjat orpon yöstä nouskaa....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Marssilauluna vanha tuttu työnorjat. Uudemmalla sanotuksella. Eli työn orjat orpon yöstä nouskaa....
Paukkuu!
- Anonyymi
Onko hyrynsalmella soittokuntaa esim. Kansalaisopiston puitteissa. Sellainen pitäisi saaha marssia tahdittamaan. Tottakai pitää opetella työväen marsseja. Ei vappuna porilaisten marssin tahdissa marssita.
- Anonyymi
Ei ole etes kansalaisopistoa
- Anonyymi
Nokkahuilu soittajat voi esiintyä tällaisissa kekkereissä!
- Anonyymi
Eikö ole etes vpk:ta törisyttämään tuubaa ja käyrätorvea. Ja rumpettihan se kajahtaisi komiasti. Ja rumpujen paukuttajia pitää olla.
- Anonyymi
Nante kävi aikoinaan huilunsoiton kurssin, että oppi oikean sormituksen, kun hepin varteen tuli reikiä Venäjän matkan jälkeen. Kurssin ansiosta pääsi sitten kuselle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nante kävi aikoinaan huilunsoiton kurssin, että oppi oikean sormituksen, kun hepin varteen tuli reikiä Venäjän matkan jälkeen. Kurssin ansiosta pääsi sitten kuselle.
Nantella pallit paukkaa
Pakseeton Hyrynsalmi
- Anonyymi
Kuka johtaa hyryllä airueena vappumarssia? Liekö kummalta laijalta politiikkaa.
- Anonyymi
Paukkuu!
- Anonyymi
Kyllä vappumarssin vetovastuu kuuluu vaalit voittaneelle puolueelle ja sen ääniharavalle se on selvä asia se
- Anonyymi
Pallit paukkuu!
- Anonyymi
Ilkiääkö sitä Hyrynsalmella kävellä ylioppilaslakki päässä, jos tulisi mökille ja sitten osallistuisi aatteen puolesta tuohon vappuparaatiin. Kun tuota ikääki jo on. Mutta mä yloppilas oon ja puutetta ei lain, kuten Simpauttajassa rikas isäntä totesi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja2013819Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1535440Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1995076SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei684176"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873541Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093048HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.122842Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan362479Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2752056Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan121801