Täällä saa leikata mistä vaan, koska tiedetään että suomalaiset ovat nöyrää kansaa. Katsotaan vaikka ranskaa missä eläkeikää oltiin nostamassa, kansa poltti autoja ja oli isoja mielenosoituksia.
Miettikää minkä takia täällä näitä leikkauksia on niin helppo tehdä.
Miettikää minkä takia täällä näitä leikkauksia on niin helppo tehdä.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Suomalaiset on Lammaskansaa...
Eduskuntavaaleissa äänestettiin Kokoomus voittoon. Kokoomuslaista talouspolitiikkaa saatiin.
Ja lakot kestää sen 2 päivää... ei vaikutusta. 2kk olis jo hyvä alku. . .
Täällä pidetään herrapelkoa yllä ja suojellaan varakkaita. Kokoomuksen retoriikka on puuta heinää mutta takana on vuosikymmenien aikana vahvistunut lobbariverkosto. Taviskansa on yrittänyt pärjätä eikä ole huomannut mihin suunta on ollut menossa.
Täys mellakka päälle PRK!
Kohta alkaa mennä paljon hyväosaista porukkaa ulosottoon,kun töitä
Ei ole ja puskurit mennyt. Sossu ei auta
Jos punikit alkaa riehumaan niin lopetetaan Kela korvaukset.
Bingo !! sana punikki kuultu :o) Saksikäsipetturi kääntyi tavis kansaa Vastaan. T: ex -PS äänestäjä M49
Punikeille lääkkeeksi 9mm barabellum.
Persu on lääkkeen tarpeessa.
Kokoomuspersut pilasivat pääsiäissäänkin uhoamalla kuntavaalitappionsa jälkeen, että sama kiristyslinja jatkuu.
Toivottavasta kannatuksensa laskee edelleen.
Suomalaiset äänestivät Kokoomuksen eduskuntavaaleissa voittoon ihan itse. Sitä saa mitä tilaa.
Puhuivat kuin ruuneperit valtion velan taittamisesta ja työpaikkojen lisäämisestä. Äänestäjien tilauksessa ei ollut valtion velan lisääntyminen ja työpaikkojen vähentyminen kuten kävi.
Se ei pitäisi olla kenellekään mikään salaisuus tai yllätys, että Kokoomus ajaa rikkaiden etuja. Niin on aina tehnyt. Tyhmää on kuvitella muuta.
Johtopäätös: tyhmät kuvittelivat muuta kun äänestivät kokoomusta.
Jos ei ole rikas ja äänestää silti Kokoomusta, niin kyllä.