Konemännin itkua kyläkaupan perään

200 euroo vuodessa ei tainnu riittee Ristolle... "Liikoo katteellisia kylällä, mikä juontaa sisällisodasta ja politiikasta" = viittauksia naapureihin.
2317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miten voi yrittäjä pitää kauppaa sekä kunta ja valtio koulua, postia ym,ym, kun väki kadonnut kylästä. Ainaskin 100, sanoi finni. Mikähän tuossa ulostulossa oli pointti, ken tietäs?

Äänestä
  • Syyllisti mehtätonttua,kun ei käyttäny kaupan palveluja. Konemanne kävi kyllä itsekkin päivittäin kuopiossa ja samalla ostokset teki prismalla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

200 euroo vuodessa ei tainnu riittee Ristolle... "Liikoo katteellisia kylällä, mikä juontaa sisällisodasta ja politiikasta" = viittauksia naapureihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu