Peräkärryn heijastimet

Pitääkö O1-luokan kärryssä olla sivuilla oranssit/keltaiset heijastimet?
Saako perässä olla kolmioheijastinten lisäksi muita heijastimia?
Saako sivuilla olla valkoisia heijastimia (esim. koko sivun pituudelta heijastinnauhaa?)
6592
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kypärä päähän missä heijastimet

Äänestä

Nämä tiedot löytyvät ehkä jostain Trafin sivuilta jossa peräkärryjen vaatimukset

Äänestä

Takana vain kolmion muotoinen . Sivulle voit laittaa vaikka valkoista heijastinta .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pitääkö O1-luokan kärryssä olla sivuilla oranssit/keltaiset heijastimet?
Saako perässä olla kolmioheijastinten lisäksi muita heijastimia?
Saako sivuilla olla valkoisia heijastimia (esim. koko sivun pituudelta heijastinnauhaa?)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu