Sen verran paksua tekstiä tuli herralta ay-liikkestä että eipä ole persut ilmeisesti enää duunarin ääntä vailla.
Pitäkää porvariaatteenne ja lentävät mattonne.
T. Ex persu tuleva LN.läinen.
Pitäkää porvariaatteenne ja lentävät mattonne.
T. Ex persu tuleva LN.läinen.
Vastaukset 57
Vanhimmat
Ei puolue enää viime eduskuntavaalien jälkeen ole työläisen puolue . Äärioikeistoa ovat ja persu diktatuuria haluavat .
Tolvanoilla on hidas, todella hidas sytytys kyseisen asian suhteen.
Persut ei ole koskaan ollut työväenpuolue, ei edes Soinin aikana saati nyt,kokoomuksen apupuolueeena.
Persut vihaa "ayliikettä" enemmän kuin EK, jolla jonkin verran ymmärrystä, mutta persuilla ei.
Immoslaisten ay-viha on syvintä mahdollista sorttia. Beniton ja Adolfin peruja.
Ihmettelinkin mistä tuo immoslaisten kumipäiden viha ay-liikettä kohtaan juontaa juurensa
Hitler vihasi sosiaalidemokraatteja ja ay-liikettä yli kaiken.
Persut eivät todellakaan ole duunaripuolue.
Ennen vaaleja valehdellaan ja lupaillaa duunareille ja vaalien jälkeen näytetään keskaria!
Ikinä en enää äänestä persuja, mieluummin käyn piirtämässä pillun äänestyslappuun!
"Tolvanoilla on hidas, todella hidas sytytys kyseisen asian suhteen."
Aivan, vieläkin joku haikailee SS 2019-2023 kauhukabinettihallituksen perään, vaikka ne paskoi maamme talouden ja hyvinvoinnin!! USKOMATONTA!!!!
Olet itse yksi noista hidassytytteisistä tolvanoista. Et ymmärtänyt edes kommentin sanomaa. Monotit vain itseäsi omaan ohimoosi tuolla lätinälläsi.
"Tolvanoilla on hidas, todella hidas sytytys kyseisen asian suhteen."
Sellaisia ne äärivihervasuDemarit vaan ovat.... toki useat heidän kannattajatkin, kun vasta nyt heräilee siitä, kuinka kauhukabinetti paskoi maamme talouden sekä sosiaali- ja terveystoimen 2019-2023 hallituskaudellaan!!!
Persut nuo rupikullit ,takakamarin pöhötttyneet pöntöt uskokaa jo teitä ei tarvita tässä valtakunnassa.Kerätkää saksenne ja vasaranne ja häipykää.
"Anonyymi
2025-04-19 00:48:28
Kerätkää saksenne ja vasaranne ja häipykää."
zzzzzzzzzzzz
Siinä on vaan se Pointti että maailmassa ei ole yhtään maata mikä
ottais PeruSS vastaan.
Tai joo:
Ehkä Talibanit??
Venäjä ottaisi ilolla vastaan. Niillä on yhteiset tehdasasetukset.
"Venäjä ottaisi ilolla vastaan. Niillä on yhteiset tehdasasetukset."
Kyllähän tuo on jo kauan tiedetty, eihän meidän äärivihervasudemukommarit muutoin olisi Rysselissäkin venajamielisessa liittoumassa!!!
Persut on duunarien puolue. Haluavat alentaa duunarien veroja. Ay-liike taas haluaa kahmia etuja itselleen ja niitä persut vähentää.
Me persut ajattelemme ainoastaan työntekijän parasta. Jos työntekijät ovat näin ahneita kun nyt niin osakkeen omistajat eivät saa osinkoa. Haluatteko sitä ay-jyrät?
Parempi olla AY Jyrä kuin PeruSS`ten
parantumaton Tyrä.
Se on juurikin näin. Mikään köyhimpien toistuvasti ansiosidonnaiselle tippuvien puolue ei olla mutta hyväpalkkaisten mielellään puhtaissa vaatteissa työskentelevien äänet kyllä kelpaa..
Mitä ne luottamusmiehet kähmi?
Parempi vaan että rahaa jää enemmän duunarin tilille kuin ay-eliitin porsasteltavaksi
Ay-liike on yhtä kuin sen jäsenet. Persu luulee omiaan porsastelusta. Ay-pomojen palkoista päättävät ay-liikkeen jäsenet. Sama asia kuin työnantajienkin yhdistyksissä.
"Ay-pomojen palkoista päättävät ay-liikkeen jäsenet"
Kuinkahan moni duunari on lupautunut maksamaan noita useiden 10000€/kk palkkoja AY pomoille!? Multa ei ainakaan ole kysytty lupaa.
kyllä minä äänestin herra 47 ja jos voin niin äänestän uudestaan
muistan sen 88 numeron tienposkessa 🤣 mutta kun en asu täällä niin en voinut kun eu vaaleissa äänestää
Koko paska kaatuu hetkessä seuraavissa eduskuntavaaleissa - lukee etelän metiassa.
"Koko paska kaatuu hetkessä seuraavissa eduskuntavaaleissa - lukee etelän metiassa."
Sorry, siis idän metiassa
Palkkarengit suuta pienemmälle!
Maailman tyhmin Janiko kommentoi?
En kyllä kehtais sanoa koskaan edes äänestäneeni jotain persupölöä.
"On aika viedä mullikka teuraalle"
"Nämä ideat on kuin mädästä lampaanpäästä"
Junnila on Purran jälkeen ylimielisin persu.
Onko Junnila Putinin etsityimpien natsien listan kärjessä?
Ei kukaan etsi Junnilaa. Seuraavissa vaaleissa Junnila lentää eduskunnasta pihalle, äänestäjien toimesta. Junnilan pormestariehdokkuuskin oli pelkkä farssi.
Miksi persun mielestä duunarit eivät saisi puolustaa omia oikeuksiaan, palkkojaan tai työaikojaan? Pitäisikö olla nöyränä lakki kourassa kuin orja?
Ihmettelen tuota persujen vihaa duunareita kohtaan.
Persuje duunari osastokin heräsi....
https://puurtajat.perussuomalaiset.fi/kannanotto/perussuomalaisten-ay-vaki-peruspuurtajat-vetoavat-hallitukseen-ja-perussuomalaisiin-ay-verovahennysoikeuden-puolesta/
Vieläkö persuissa niitä muka löytyy? Kaikki itsesuojeluvaiston omaavat ovat takuulla lähteneet jo veks.
Persut on oikeistopuolue.
Mikä ihme saa tuon puolueen hyökkäämään tuolla tavalla omien äänestäjien kimppuun, mitä näillä ulostuloilla haetaan?
eikös Ville rydman sanonut vielä ikävämmin ay-liikkeestä???
Rydmanin sympatiat löytyvät natsimonumenteilta.
Ryyd ei tajua miksei saksalaiset arvosta natsimonumentteja :D
Persut luulevat, että hekin ovat kokoomuslaisia pomopuoluelaisia kun saavat tukea kokoomusta duunarien kyykytyksessä. Muistakaa, että tämä loppuu kahden vuoden kuluttua.
Mene töihin juuttaam pökiö!
Parin vuoden kuluttua kokkelit ei enää muista persupehtooreista yhtään mitään olivatko koskaaan edes olemassa
Moniko ay-liikkeen jäsen äänestää vielä seuraavissa vaaleissa tätä "duunaripuoluetta"? Persujen huijaukset alkavat olla jo tunnettuja joka alalla.
Junnilalla tiukka paikka miettiä mistä puolueesta pääsisi läpi -27 vaaleissa.
Menisi kokoomukseen, mutta ei kelpaa.
Onko näillä persu-puurtajilla minkälaiset välit puoluejohtoon, onko keskusteluyhteys olemassa?
Vai annetaanko vain lausuntoja julkisuuteen vai voiko vaikuttaa puolueen johtoon?
Wlhelmiina kumminkin pääsi melkein Turun Pormestariksi. Ei hän voi olla paha persu... Hölmö varmaan kaikkien mielestä, mutta kuka persu ei olisi. Rakasta lähimmäistä.
Onko Wilhelmistä taluttamaan mullikkaa teuraalle, näyttää niin pehmeältä pötkylältä että saattaa taluttajasta tulle hyvinkin helposti talutettava?
Melkein...............
Nämä siat yleensä ensimmäisinä teurastetaan kun työväenluokka ottaa vallan.
Persut kumartaa kokoomusta kuin jumalaa..
Ihme touhua persuilta olisiko purra saanut jotain sopimuksien myötä.
Työläisiä halveksutaan vaikka eliitin pitäisi kiittää heitä.
Persujen valehteluun ei ole vielä totuttu. Sdp on valehdellut vuosikymmeniä paksua paskoo ja siihen on jo totuttu, peruskauraa.
"Wilhelm Junnila vei ääneni iäksi persuilta"
Kuinkahan monta äänioikeutta sinulla vaaleissa oikein onkaan, taas lähti ääni yhdeltä Perussuomalaiselta, joita et ole koskaan äänestänyt!!!
"Wilhelm Junnila vei ääneni iäksi persuilta"
Kuinkas monta äänioikeutta siulla oikein onkaan!? Taas meinaat jättää yhden Perussuomalaisen pois listoiltasi, siis Perussuomalaisen, joita ET OLE KOSKAAN äänestänyt!
Onko persuissa enempi Ay-liikkeen jäseniä vai rikkaita?